Memoriał Jana Raabe Sztum 2021 – Sprawdzili formę, a przy okazji przywieźli worek medali

Fot. Mariusz Kulma
W sobotę (19 czerwca) w Sztumie odbyły się 34 Międzynarodowe Regaty Kajakowe – Memoriał Jana Raabe. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych, niektóre grupy zostały połączone, ale nie ucierpiała na tym atrakcyjność imprezy. W dość licznym gronie wystartowali wodniacy województwa warmińsko mazurskiego z takich klubów jak: PKS Korona Elbląg, UKS Silvant Kajak Elbląg, OKSW Olsztyn, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn, KS Baza Mrągowo i UKS Puma Ostróda)

Gwiazdą regat był niewątpliwie Przemysław Rojek (UKS Silvant Kajak Elbląg), który trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium – dwa razy indywidualnie i raz w dwójce z Wojciechem Załuskim. Wyścig juniorek młodszych wygrała Julia Kot (UKS Silvant Kajak Elbląg) w mastersach w wyścigu dwójek zwyciężyli: Mirosław Kreczman i Tadeusz Wiepszkowski (PKS Korona Elbląg). Drugich i trzecich było mnóstwo, kajakarze wracali więc zadowoleni, ale przede wszystkim dlatego, że mieli okazję sprawdzić formę przed regatami rangi mistrzowskiej.

c-1 500 metrów junior młodszy

2 Patryk Stasiełowicz (PKS Korona Elbląg)

3 Szymon Kiełczewski (PKS Korona Elbląg)

4 Jan Brykalski (PKS Korona Elbląg)

5 Hubert Kreczman (PKS Korona Elbląg)

6(1) Liliana Mątwicka (OKSW Olsztyn)

k-2 500 młodzik

2 Michał Kłyst/Dawid Zawistowski (KS Baza Mrągowo)

6 Igor Hrynakowski/Jacek Puszkar (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

7 Dominik Dulko/Krzysztof Kulma (UKS Silvant Kajak Elbląg)

8 Wiktor Bojarowski/Igor Kazimierczak (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

c-1 500 metrów senior/junior

3 Robert Burakowski (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

8 Milan Kasprowicz (OKSW Olsztyn)

k-1 500 metrów senior/junior

3 Natalia Koiszewska (KS Baza Mrągowo)

k-2 500 metrów junior

2 Mikołaj Kot/Bartek Aleksandrowicz (UKS Silvant Kajak Elbląg)

4 Szymon Różalski/Dawid Kwiatkowski (UKS Silvant Kajak Elbląg)

12 Wiktor Furga/Jakub Modrzewski (UKS Puma Ostróda)

k-1 500 metrów senior/junior

1 Przemysław Rojek (UKS Silvant Kajak Elbląg)

2 Jakub Horba (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

5 Tomasz Pytlak (UKS Silvant Kajak Elbląg)

6 Kornel Czubak (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

7 Gabriel Gładykowski (UKS Silvant Kajak Elbląg)

8 Aleksander Filipiak (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

10 Oliwier Charun (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

11 Sebastian Głowacki (UKS Silvant Kajak Elbląg)

12 Szymon Wolski (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

k-1 200 metrów masters

2 Tadeusz Wiepszkowski (PKS Korona Elbląg)

3 Mirosław Kreczman (PKS Korona Elbląg)

4 Andrzej Adamiuk (OKSW Olsztyn)

5 Roman Kozłowski (OKSW Olsztyn)

7 Jarosław Gulak (OKSW Olsztyn)

9 Ryszard Białkowski (OKSW Olsztyn)

10 Adam Kokoryn (OKSW Olsztyn)

k-1 500 metrów juniorki młodsze

1 Julia Kot (UKS Silvant Kajak Elbląg)

k-2 500 metrów junior/senior

1 Przemysław Rojek/Wojciech Załuski (UKS Silvant Kajak Elbląg)

2 Gabriel Gładykowski/Tomasz Pytlak (UKS Silvant Kajak Elbląg)

4 Jakub Horba/Kornel Czubak (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

5 Oliwier Charun/Aleksander Filipiak (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

6 Grzegorz Zelwer/Szymon Wolski (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

c-1 1000 metrów junior/senior

4 Robert Burakowski (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

7 Milan Kasprowicz (OKSW Olsztyn)

k-2 1000 metrów młodziczka 2008

2 Pola Deptuła/Wiktoria Wysocka (KS Baza Mrągowo)

k-1 1000 metrów junior/senior

1 Przemysław Rojek (UKS Silvant Kajak Elbląg)

3 Tomasz Pytlak (UKS Silvant Kajak Elbląg)

4 Gabriel Gładykowski (UKS Silvant Kajak Elbląg)

6 Jakub Horba (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

9 Aleksander Filipiak (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

10 Kornel Czubak (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

11 Szymon Wolski (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

12 Oliwier Charun (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

k-1 500 metrów masters

2 Marek Mruk (IKS Puma Ostróda)

3 Tadeusz Wiepszkowski (PKS Korona Elbląg)

4 Roman Kozłowski (OKSW Olsztyn)

5 Jarosław Gulak (OKSW Olsztyn)

6 Krzysztof Kowalski (PKS Korona Elbląg)

7 Adam Kokoryn (OKSW Olsztyn)

8 Ryszard Białkowski (PKS Korona Elbląg)

9 Andrzej Adamiuk (OKSW Olsztyn)

500 metrów dzieci/chłopcy

2 Michał Furga (UKS Puma Ostróda)

5 Filip Surowiec (UKS Puma Ostróda)

6 Adam Wydra (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

7 Dawid Sulinowski (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

8 Rafał Stańczewski (UKS Silvant Kajak Elbląg)

9 Filip Kozak (UKS Silvant Kajak Elbląg)

k-1 1000 metrów młodziczki 2008

2 Wiktoria Wysocka (KS Baza Mrągowo)

3 Pola Deptuła (KS Baza Mrągowo)

7 Julia Paradowska (KS Baza Mrągowo)

k-1 1000 metrów młodzik 2008

2 Dominik Zawistowski (KS Baza Mrągowo)

3 Bartosz Bachora (KS Baza Mrągowo)

4 Igor Radziwon (OKSW Olsztyn)

6 Artur Bachora (KS Baza Mrągowo)

k-1 1000 metrów młodzik 2007

4 Michał Kłys (KS Baza Mrągowo)

5 Krzysztof Kulma (UKS Silvant Kajak Elbląg)

12 Igor Hrynakowski (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

k-2 500 metrów masters

1 Mirosław Kreczman/Tadeusz Wiepszkowski (PKS Korona Elbląg)

2 Roman Kozłowski/Jarosław Gulak (OKSW Olsztyn)

3 Adam Kokoryn/Andrzej Adamiuk (OKSW Olsztyn)

k-1 500 metrów masters kobiety

2 Iwona Kreczman (PKS Korona Elbląg)

3 Katarzyna Majewska (PKS Korona Elbląg)

k-1 500 metrów junior młodszy

5 Mikołaj Kot (UKS Silvant Kajak Elbląg)

6 Damian Kwiatkowski (UKS Silvant Kajak Elbląg)

10 Bartek Aleksandrowicz (UKS Silvant Kajak Elbląg)

12 Szymon Różalski (UKS Silvant Kajak Elbląg)

c-1 1000 metrów junior młodszy

2 Piotr Stasiełowicz (PKS Korona Elbląg)

3 Jan Brykalski (PKS Korona Elbląg)

4 Szymon Kiełczwski (PKS Korona Elbląg)

5 Hubert Kreczman (PKS Korona Elbląg)

6 Yulian Lazutin (OKSW Olsztyn)

k-1 1000 metrów junior młodszy

3 Damian Kwiatkowski (UKS Silvant Kajak Elbląg)

6 Mikołaj Kot (UKS Silvant Kajak Elbląg)

9 Szymon Różalski (UKS Silvant Kajak Elbląg)

k-2 1000 metrów młodzik 2008

4 Ryszard Rochmiński/Josef Finn (UKS Puma Ostróda)

5 Artur Bachora/Bartosz bachora (KS Baza Mrągowo)

k-1 500 metrów dzieci/dziewczynki

3 Magdalena Ziuzia (KS Baza Mrągowo)

6 Aleksandra Stachewicz (Plastex Kayak Sport Club Olsztyn)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Kajakarstwo Mrągowo Olsztyn Ostróda sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x