Młodzicy wpatrzeni w mistrzów – Z iskrą w oku…

W niedzielę nad jeziorem Krzywym byliśmy świadkami pięknej wodnej imprezy -III Otwartych Mistrzostw Polski Północnej Młodzików i Weteranów w Kajakarstwie. Regaty bardziej towarzyskie niż prestiżowe, ale oczywiście nikt „nie odpuszczał”i pływał na miarę możliwości, a nawet może powyżej. O tym jak popularne są kajaki wśród weteranów niech świadczy obecność w Olsztynie wielu znanych przed laty zawodników z Gdańska, Bydgoszczy i innych znanych ośrodków. Znów się spotkali i to było dla nich najważniejsze.

Przechadzając się po przystani OKS-u miałem dwojakie odczucia. Z jednej strony plejada znanych przed laty sportowców, z których każdy tworzy oddzielną historię, z drugiej przygnębiający widok obiektu. Wychowało się tu wielu wspaniałych mistrzów i z tego nawet powodu przystań powinna być oczkiem w głowie miejskich decydentów. Tym bardziej, że ci wspaniali sportowcy nie siedzą w kapciach przed telewizorem, są aktywni, dalej uprawiają kajaki, a przede wszystkim swą wiedzę i umiejętności starają się przekazywać następnym pokoleniom olsztyniaków. To bezcenny kapitał godny najwyższego szacunku i troski.

Zorganizowanie regat weteranów w połączeniu z wyścigami młodzików nie jest przypadkowe. To właśnie ci adepci podczas takich imprez mogą podpatrywać mistrzów, oswajać z atmosferą regat, a czasami skorzystać z rad tych, którzy kiedyś zdobywali medale w najważniejszych imprezach krajowych i światowych.
Zgrabnie zaaranżowana forma pikniku sprzyjała nie tylko sportowej rywalizacji, ale wielu towarzyskim pogawędkom, powrotom do historii swych startów. Bolesław Krawczyk, znany z dokonań sportowych w wielu dyscyplinach, wcielił się tym razem w rolę spikera i wywiązał się z niej znakomicie. Co tu dużo mówić, zna się na rzeczy jak mało kto, potrafi pogadać z każdym zawodnikiem, bo jest ulepiony z tej samej gliny.

To nic, że nie wszyscy trzymają taką sylwetkę jak przed laty, że są o 30 kilogramów starsi, ale iskra w oku i ambicja pozostały. Oby jak najdłużej. Jako kibic gratuluję kondycji i determinacji.

Zwycięzcy:

Młodzicy:

k-1 300 m (1996/97): Dominik Popławski (Ostróda)
k-1 300 m (1997 i młodsi): Dominik Wróblewski (Ostróda)
c-1 300 m: Piotr Witkowski (Gdańsk)
k-1 300 m dziewcząt: Kinga szulc (Gdańsk)

weterani(dystans 500 metrów)

k-1 (30-39 lat): Sławomir Lewalski (Astoria Bydgoszcz)
c-1 (powyżej 60 lat): Jerzy Behling (Olsztyn)
k-1 (40-49 lat): Tomasz Zrajkowski (PSWK Olsztyn)
c-1 (40-49 lat) Piotr Traczewski (PSWK Olsztyn)
k-1 (powyżej 50 lat): Roman Kozłowski (Cresovia Białystok)
c-1 (powyżej 50 lat) Bogdan Iwaniak (Gdańsk)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x