Młodzieżowcy i juniorzy w ME – Srebrny sprint Denisa, Tomek też z medalem

W portugalskiej miejscowości Montemor-o-Velho zakończyły sięMistrzostwa Europy Młodzieżowców (do 23 lat) i juniorów w kajakarstwie klasycznym. W regatach startowało kilkoro reprezentantów Warmii i Mazur. Największy sukces odniósł w kategorii U-23 Denis Ambroziak z KSC Olsztyn, zdobywając srebrny medal w  k-1 200. Drugi medal dla Warmii i Mazur - brązowy  wywalczył kanadyjkarz Koszałka Opałka Węgorzewo Tomasz Barniak, który znalazł się w dwóch finałach A: c-1 200 i c-1 500 m, a trzecie miejsce zajął na dłuższym dystansie ( w spincie był 6)  . Jego koleżanka lubowa Paula Jurewicz zajęła 7 miejsce w finale A k-4 500 m.

Denis Ambroziak popłynął w tych mistrzostwach znakomicie pewnie pokonując kolejne szczeble. W finale sprintu przegral z Rosjaninem minimalnie. Duze brawa, bo to olimpijski dystans. Nie udało się wystartować w Londynie, ale wierzymy, że ambitny sprinter KSC wystąpi w nastepnych Igrzyskach. Przyszlość należy do niego i to w jedynce. Brawa należą sie Tomkowi Barniakowi. Przywiózł medal, choć po świetnych wystepach w eliminacjach i półfinałach apetyty były troche wieksze. Finał to ogromna presja i doświadczenie przyjdzie z czasem

W sprincie kajakarzy juniorów reprezentował nas Konrad Kozłowski z KSC, który awansował w k-1 200 m do półfinału, ale pierwszy wyścig mu nie wyszedł. Okazało się, że olsztynianin jest wolniejszy od rywali i wfinale B był przedostatni. Wojciech Załuski z Elbląga startowal w dwóch konkurencjach  w k-2 500 m i k-4 1000 m. W obu wystapił w finałach B.

Wyniki poszczególnych zawodników Warmii i Mazur

U-23

k-1 200 metrów (eliminacje) – Denis Ambroziak (KSC Olsztyn)

1 Victor ZAVOLSKY (Rosja) 00:37.211

…………………………………………..

2 Joao RIBEIRO (Portugalia) 00:37.419

3 Denis AMBROZIAK (Posla, KSC Olsztyn) 00:37.541

4 Franck MOEL (Francja) 00:38.615

5 Andreas DIAMANTIS (Cypr) 00:39.635

6 Tilen VODOVIC (Słowenia) 00:40.383

……………………………………………

7 Vitega PAUL (Rumunia) 00:42.455

Półfinał

1 Esben ØSTERGAARD (Dania) 00:37.686

2 Denis AMBROZIAK (Polska, KSC Olsztyn) 00:37.692

3 Carlos LÓPEZ (Hiszpania) 00:37.844

……………………………………………………

4 Liebscher TOM (Niemcy) 00:37.899

5 Fredrik SCHILL (Szwecja) 00:38.824

6 Franck MOEL (Francja) 00:40.362

7 Befring MARTIN (Norwegia) 00:41.076

8 Niklas VETTANEN (Finlandia) 00:41.228

9 Vitega PAUL (Rumunia) 00:44.256

Finał A

1 Victor ZAVOLSKY (Rosja) 00:36.630

2 Denis AMBROZIAK (Polska, KSC Olsztyn) 00:36.726

3 Carlos LÓPEZ (Hiszpania) 00:36.768

4 Kristian DUSHEV (Węgry) 00:36.940

5 Miroslav ZAT’KO (Słowacja) 00:37.002

6 Joao RIBEIRO (Portugalia) 00:37.290

7 Esben ØSTERGAARD (Dania) 00:37.394

8 Sergii TOKARNYTSKYI (Ukraina) 00:37.442

9 Vincent KALF (Holandia) 00:37.942

{AdmirorGallery}den15{/AdmirorGallery}

Juniorzy

k-1 200 m (eliminacje) – Konrad Kozłowski – KSC Olsztyn

1 Artem KHREBTOV Rosja) 00:40.371

…………………………………………

2 Denis VOLKOVS (Łotwa) 00:40.885

3 Raf HUIBERS (Belgia) 00:41.528

4 Juan MATEO (Hiszpania) 00:41.660

5 Yorben ROT (Holandia) 00:41.998

6 David JOHANSSON (Szwecja) 00:42.056

7 Konrad KOZLOWSKI (Polska, KSC Olsztyn) 00:42.102

…………………………………………………….

8 Dan POKORNÝ (Czechy) 00:43.106

9 Dimitrios ANTONIOU (Grecja) 00:43.310

Półfinał

1 Marko DRAGOSAVLJEVIC (Serbia) 00:36.717

2 Koenig FELIX (Niemcy) 00:37.093

3 Thomas PALIAGA (Włochy) 00:38.351

……………………………………………

4 Denis VOLKOVS (Łotwa) 00:38.415

5 Tomas BABACHINAS(Litwa) 00:38.775

6 Serhii VIKARCHUK (Ukraina) 00:39.159

7 Badri KAVELASHVILI (Gruzja) 00:39.271

8 Konrad KOZLOWSKI (Polska, KSC Olsztyn)00:39.705

9 Yorben ROT (Holandia) 00:40.077

Finał B

10 David JOHANSSON (Szwecja) 00:39.041

11 Denis VOLKOVS (Łotwa) 00:39.047

12 Raf HUIBERS (Belgia) 00:39.175

13 Juan MATEO (Hiszpania) 00:39.189

14 Tomas BABACHINAS (Litwa) 00:39.408

15 Serhii VIKARCHUK (Ukraina) 00:39.562

16 Mathew BOWLEY (Wielka Brytania) 00:39.958

17 Konrad KOZLOWSKI (Polska, KSC Olsztyn) 00:40.162

18 Badri KAVELASHVILI (Gruzja) 00:40.940

k-2 500 m ( eliminacja) – Wojciech Załuski ( Olimpia Elbląg)

1 Włochy 01:38.927

………………………….
2 Francja 01:41.127

3 Słowenia 00:01:41.767

4 Polska (Pawel KACZMAREK Wojciech ZALUSKI) 01:42.899

5 Ukraina 01:43.013

6 Czechy 01:43.455

7 Litwa 01:45.351

………………………..

8 Chorwacja 01:45.595

k-2 500 m (półfinał)

1 Węgry 01:34.504

2 Białoruś 01:35.036

3 Slowenia 01:35.412

………………………………….

4 Łotwa 01:38.744

5 Polska (Pawel KACZMAREK Wojciech ZALUSKI) 01:39.304

6 Belgia 01:39.374

7 Szwecja 01:39.406

8 Turcja 01:39.742

9 Czechy 02:03.153

Finał B

10 Portugalia 01:35.167

11 Białoruś 01:36.106

12 Łotwa 01:36.539

13 Turcja 01:37.271

14 Hiszpania 01:37.957

15 Szwecja 01:38.083

16 Belgia 01:38.557

17 Polska (Pawel KACZMAREK Wojciech ZALUSKI) 01:38.797

18 Ukraina 01:39.791

k-4 1000 m (eliminacje) – Wojciech Załuski (Olimpia Elbląg)

1 Węgry 03:13.966

…………………….

2 Francja 03:15.270

3 Szwecja 03:19.004

4 Polska (Dorian KLICZKOWSKI Igor DOLATA Karol PECYNA Wojciech ZALUSKI) 03:21.284

5 Portugalia 03:23.418

6 Azerbejdżan 03:29.952

K4 1000 m półfinał

1 Białoruś 03:17.785

2 Bułgaria 03:18.773

3 Hiszpania 03:19.677

……………………………

4 Włochy 03:22.873

5 Polska (Dorian KLICZKOWSKI / Igor DOLATA Karol PECYNA / Wojciech ZALUSKI) 03:23.049

6 Szwecja 03:24.971

7 Ukraina 03:25.919

8 Azerbajdżan 03:34.250

9 Norwegia 03:36.896

Finał B

10 Dania  03:13.371

11 Włochy 03:14.969

12 Slowacja 03:16.473

13 Ukraina 03:18.067

14 Polska (Dorian KLICZKOWSKI / Igor DOLATA Karol PECYNA / Wojciech ZALUSKI) 03:18.397

15 Szwecja 03:20.221

16 Wielka Brytania 03:20.293

17 Portugalia 03:22.833

18 Łotwa 03:35.670

c- 1 200 m (eliminacje) – Tomasz Barniak (Koszałek Opałek Węgorzewo)

1 Henrikas USTAUTAS (Litwa) 00:43.970

…………………………………

2 Tomasz BARNIAK (Polska, Koszałek Opałek Węgorzewo) 00:44.861

3 Nicolae CRACIUN (Włochy) 00:46.021

4 Álvaro LÓPEZ (Hiszpania) 00:47.286

5 Kaloyan ANGELOV (Bułgaria) 00:48.616

6 Giorgi SHABURISHVILI (Gruzja) 00:49.058

7 Joosep KARLSON (Estonia) 00:51.470

Półfinał

1 Arvis ILJINS (Łotwa) 00:45.212

2 Tomasz BARNIAK (Polska, Koszałek Opałek Węgorzewo) 00:45.466

3 Hleb SALADUKHA (Bialoruś) 00:46.378

4 Samuel AMORIM (Portugalia) 00:47.010

5 Álvaro LÓPEZ (Hiszpania) 00:47.498

6 Damien SIKORA (Francja) 00:48.686

7 Matyás Jirasek (Czechy) 00:48.748

8 Giorgi SHABURISHVILI (Gruzja) 00:50.956

9 Jakub DURIS (Slowacja) 00:53.764

Finał A

1 Hleb SALADUKHA (Białoruś) 00:43.206

2 USTAUTAS (Litwa) 00:43.212

3 Mikhail SYCHEV (Rosja) 00:43.380

4 Daescu CRISTIAN (Rumunia) 00:43.631

5 Arvis ILJINS (Łotwa) 00:43.925

6 Tomasz BARNIAK (Polska Koszałek Opałek Węgorzewo) 00:44.101

7 Kristóf KHAUT (Węgry) 00:44.679

8 Mykyta POLIETAIEV (Ukraina) 00:45.055

9 Regorius ANTON (Niemcy) 00:45.243

c- 1 500 m (eliminacje) – Tomasz Barniak ( Koszałek Opałek Węgorzewo)

1 Oleksiy KUPIN (Azerbejdżan) 02:01.934

……………………………………………………..

2 Tomasz BARNIAK (Polska, Koszałek Opałek Węgorzewo) 02:05.020

3 Marko CSOKASI (Wielka Brytania) 02:07.484

4 Arvis ILJINS Łotwa) 02:08.756

5 Aliaksei MAKHNIST (Białoruś) 02:09.428

6 Kaloyan ANGELOV (Bułgaria) 02:10.582

………………………………………..

7 Frantisek FEHER (Słowacja) 02:10.670

c-1 500 m (półfinał)

1 Tomasz BARNIAK Polska, Koszałek OpałekWęgorzewo) 01:55.970

2 Aliaksei MAKHNIST (Białoruś) 01:56.812

3 Oleg SHURINKIN (Rosja) 01:58.170

……………………………………….

4 Milde PASCAL I (Niemcy) 02:01.856

5 Etienne LEBLANC (Francja) 02:04.314

6 Simon HÁJEK (Czechy) 02:04.478

7 Frantisek FEHER (Słowacja) 02:05.888

8 Vasile NEBESNII (Mołdawia):02:11.518

Amador CANO (Hiszpania) DSQ

Finał A

1 Pavlo ALTUKHOV (Ukraina) 01:54.687

2 Kristóf KHAUT (Węgry) 01:54.759

3 Tomasz BARNIAK (Polska, Koszałek Opałek Węgorzewo) 01:56.115

4 Aliaksei MAKHNIST (Białoruś) 01:56.363

5 Oleg SHURINKIN (Rosja) 01:58.675

6 Davide CESTRA (Włochy) 02:00.479

7 Daescu CRISTIAN (Rumunia) 02:01.613

8 Arvis ILJINS (Łotwa) 02:21.311

9 Oleksiy KUPIN (Azerbejdżan) 02:23.919

{AdmirorGallery}portug13{/AdmirorGallery}

Juniorki

k-4 500 m (eliminacje) – Paula Jurewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo)

1 Dania 01:45.409

2 Niemcy 01:47.879

3 Polska ( Aleksandra JANICKA / Karolina PIELIN Paula JUREWICZ / Emilia CYWINSKA 01:48.561

……………………………

4 Hiszpania 01:48.967

5 Francja 01:50:931

6 Rosja 01:52.067

6 Białoruś 01:55.255

Finał

1 Niemcy 01:38.652

2 Dania 01:39.858

3 Włochy 01:40.986

4 Hiszpania 01:41.214

5 Węgry 01:41.546

6 Rosja 01:42.978

7 Polska (Aleksandra JANICKA / Karolina PIELIN Paula JUREWICZ / Emilia CYWINSKA 01:43.506

8 Czechy 01:43.756

9 Ukraina 01:44.802

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x