Młodzieżowe MP Bydgoszcz 2011 – Pozostały zdobycze z piątku

W drugim i trzecim dniu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie w Bydgoszczy medalu nie zdobylismy, ale też trudno było na to liczyć, gdy z rozgrywane były wyścigi na 1000 metrów , a tu wybitnych specjalistów nie mamy. W finale A popłynęły dwie czwórki KSC Olsztyn zajmując 6 i 9 miejsce oraz młoda dwójka KSC, finiszując na siódmej pozycji. W niedziele czwarta na 500 m była czwórka dziewcząt z Węgorzewa Przypomnijmy, że w piątek w sprincie,  Denis Ambroziak zdobył złoto w konkurencji k-1 200 m. Brąz wywalczyła olsztyńska też dwójka KSC: Denis Ambroziak-Karol Marcinkjan.

 

I dzień

Wyścig jedynkarzy był bardzo pasjonujący. Pod nieobecność Piotra Siemionowskiego (Zawisza Bydgoszcz), bezdyskusyjnie najlepszego sprintera w tym sezonie, przed Denisem Ambroziakiem otworzyła się duża szansa, którą wykorzystał, ale nie bez kłopotów. Wygrał minimalnie z partnerem z reprezentacyjnej dwójki Dawidem Putto (Kopernik Bydgoszcz), trzeci był już pewna stratą Sebastian Szypuła, a czwarty Piotr Mazur (obaj Zawisza.). Na siódmej pozycji finiszował Krzysztof Wroniewicz (Kayak Sport Club Olsztyn)

W konkurencji k-2 mieliśmy w finale A dwie osady. Brązowy krążek wywalczyli Denis Ambroziak i Karol Marcinkjan, ale przezywali chwile niepewności, bo potrzebny był odczyt fotokomórki. Na szóstej pozycji sklasyfikowano kolejną olsztyńska dwójkę: Michała Zwolińskiego i Krzysztofa Wroniewicza.

W k-1 kobiet dziewiąta w finale A była Justyna Bogus (Koszałek Opałek Węgorzewo).

W kanadyjkach bardzo bliski podium był Michał Ruczyński z klubu Vel Bis Lidzbark Welski, zajmując czwartą lokatę.

Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn), specjalizujący się raczej w maratonach na tak krótkim dystansie nie miał większych szans, dlatego drugie miejsce w finale B trzeba uznać za zupełnie dobre.

Sprinty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kajakarze rozegrali pięć pełnych przedbiegów, kanadyjkarze – cztery, panie – dwa. Pogoda doskonała, przede wszystkim wszyscy mieli równe szanse.

II dzień

Zgodnie z oczekiwaniami w sobotę nie udało się zdobyć medalu, ale szczerze mówiąc na to nie liczylismy, do rozgrywano konkurencje na 1000 m. W finale A popłynęły dwie czwórki. Typowi sprinterzy: Denis Ambroziak, Karol Marcinkjan, Michał Zwoliński i Krzysztof Wroniewicz zajęli szóstą lokatę, natomiast Maciej Stankiewicz, Dustin Łuniewski, Filip Zinkiewicz i Konrad Kozłowski zakończyli start na dziewiątej pozycji. Juniorska dwójka: Maciej Stankiewicz – Konrad Kozłowski finiszowała na siódmym miejscu.

Denis Ambroziak uważa, że olsztynianie popłynęli na miarę swych możliwości:

– Specjalizujemy się na 200 metrów i trudno było oczekiwać, że powalczymy o medal. Ale to był dobry start. Wytrzymaliśmy tempo i zakończylismy konkurencje w niezłej kondycji. Dla mnie Młodzieżowe MP były udane. Dwa medale w ostrej rywalizacji mają swoje znaczenie. Najlepszym specjalistą na 200 metrów jest Piotr Siemionowski, to na razie nie ulega wątpliwości, moje miejsce w reprezentacji jest na razie w dwójce, ale jak będzie w przyszłości czas pokaże.

W sobotę startowlai też kanadyjkarze. Matetusz Kamiński (OKSW Olsztyn) popełnił błąd taktyczny w eliminacjach i nie dostał się do finału A. Wygrał natomiast wyścig pocieszenia (finał B)

Rozegrano tez kilka konkurencji młodzików. Aleksander Włodarczyk z klubu Vel Bis Lidzbark Welski był czwarty w c-1 2 km.

III dzień

W ostatnim dniu byliśmy mało widowczni .Czwarte miejsce na 500 metrów Młodzieżowych MP zajęła czwórka dziewcząt z Koszałka Opałka Węgorzewo. Młodzicy pływali na 2 km W czołówce znalazły się dwie czwórki KSC Olsztyn. Kamil Kuniec, Kamil Ptaszkowski, Aleks Włodarczyk i Krzysztof Gralczyk finiszowali na szóstej pozycji, a Karol Późniewski, Przemysław zawalik, Przemysław Swed i Remigiusz Domasiewicz zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.

{vsig}28.07.11_mlodz{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x