Młodzieżowe MŚ U23 i MŚ Juniorów Montemor o Velho 2021 – Srebro Bartosza Grabowskiego w k-4 500 m

Fot. PZKaj. Facebook
W portugalskiej miejscowości Montemor o Velhotrwaja zakończyły sie 6 wtześniaMłodziezowe Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Świata Juniorów w kajakarstwie. W reprezentacji Polski było sześcioro zawodników okręgu warmińsko-mazurskiego: w U23: Julia Walczak i Bartosz Grabowski (OKSW Olsztyn) oraz Przemysław Rojek (UKS Silvant Kajak Elbląg) , a w juniorach: Michał Szajdek (OKSW) oraz Paweł Krause i Igor Komorowski (UKS Silvant Kajak Elbląg). Srebrny medal w konkurencji k-4 500 metrów U23 wywalczył z partnerami Bartosz Grabowski

W pierwszym dniu byliśmy reprezentowani w trzech konkurencjach. W eliminacjach wszystkie osady awansowały do półfinałów i dopiero tu czekała naszych kajakarzy prawdziwa prawdziwa walka do finału A. I tę walkę wygrali. W k-1 1000 m Przemysław Rojek zajął trzecie miejsce, w k-2 100 m Paweł Krause i Igor Komorowski też finiszowali na trzeciej premiowanej pozycji, w c-2 500 m Julia Walczak i Aleksandra Jacewicz były na mecie drugie. W sobotnich finałach A polskie osady nie odegrały większej roli. Julia Walczak zajęła szóste, para: Krause – Komorowski siódme, a Przemysław Rojek ósme miejsce.

W sobotę popołudniu w wyścigu eliminacyjnym c-2 500 metrów Michał Szajdek (OKSW) i Gracjan Michalak zajęli piąte i muszą ubiegać się o finał A w kolejnym biegu. Natomiast Julia Walczak OKSW) i jej partnerka zostały zwolnione z kwalifikacji c-2 200 m. Od razu odbył się finał A. Polki zajęły ósme miejsce. Czwórka juniorów z elblążanami zajęła w eliminacjach na 500 m czwarte miejsce i czekał ja bój w półfinale. Tu biało-czerwoni okazali się najszybsi i powalczą o medal. Natomiast bezpośrednio do decydującej rozgrywki awansowała czwórka młodzieżowców z Bartoszem Grabowskim, zajmując drugie miejsce.

W ostatnim dniu Bartosz Grabowski i jego partnerzy zdobyli srebrny medal, czwórka juniorów była szósta.

c-2 500 metrów kobiet (U23)

Eliminacje

1 Arina KHOZHAINOVA/Daria KHARCHENKO Rosja 2:01.86 FA

2 Sophia JENSEN/Anna CYR Kanada +0.11 FA

3 Laura RUIZ/Eugenie DORANGE Francja +1.00 FA

4 Aleksandra JACEWICZ/Julia WALCZAK Polska +1.98 SF

5 Beatriz LAMAS/Marcia FARIA Portugalia +7.58 SF

6 Elena MILLAN/Carolina GONZALEZ Hiszpania +20.06 SF

Półfinał

1 Giada BRAGATO/Bianka NAGY Węgry 2:18.57 FA

2 Aleksandra JACEWICZ/Julia WALCZAK Polska +1.31 FA

3 Beatriz LAMAS/Marcia FARIA Portugalia +2.71 FA

4 Elena MILLAN/Carolina GONZALEZ Hiszpania +5.88

Finał A

1 Giada BRAGATO/Bianka NAGY Węgry 1:56.25

2 Daniela COCIU/Maria OLARASU Mołdawia +3.42

3 Sophia JENSEN/Anna CYR Kanada +3.72

4 Olena TSYHANKOVA/Valeriia TERETA Ukraina +5.37

5 Laura RUIZ/Eugenie DORANGE Francja +5.59

6 Aleksandra JACEWICZ/Julia WALCZAK Polska +6.13

7 Arina KHOZHAINOVA/Daria KHARCHENKO Rosja +6.70

8 Ada IBARRA/Stephanie GUZMAN Meksyk +10.73

9 Beatriz LAMAS/Marcia FARIA Portugalia +13.86

k-2 1000 metrów juniorów

Eliminacje

1 Samuel PODHRADSKY/Matej DANAS Słowacja 3:16.65 FA

2 Almos ARADI/Zsombor PANYIK Węgry +0.05 SF

3 Lukas HRABEK/Vaclav TERMER Czechy +3.31 SF

4 Pawel KRAUSE/Igor KOMOROWSKI Polska +8.05 SF

5 Jason BURKHOLDER/Nicolas PARSONS Kanada +9.22 SF

6 Johan MYRBERGHugo LAGERSTAM Szwecja +14.11 SF

Półfinał

1 Lukas HRABEK/Vaclav TERMER Czechy 3:34.71 FA

2 Vitor PINHO/Adolfo FERREIRA Portugalia +0.56 FA

3 Pawel KRAUSE/Igor KOMOROWSKI Polska +0.95 FA

4 Zac TARVER/Xavier HINVES Wielka Brytania +3.70 FB

5 Gabriele DUCHINI/Luca GASPARINI Włochy +6.58 FB

6 Petri ALVA/Kasen TAYLOR USA +8.38 FB

7 Johan MYRBERG/Hugo LAGERSTAM Szwecja +22.22 FB

Finał A

1 Ernesto GORIBAR/Marcos CABALLERO Hiszpania 3:19.56

2 Paul GROSSER/Anton WINKELMANN Niemcy +1.08

3 Almos ARADI/Zsombor PANYIK Węgry +1.88

4 Zakhar KHUZHII/Andrei LASKORUNSKII Rosja +2.15

5 Lukas HRABEK/Vaclav TERMER Czechy +2.55

6 Samuel PODHRADSKY/Matej DANAS Słowacja +3.22

7 Pawel KRAUSE/Igor KOMOROWSKI Polska +5.40

8 Vitor PINHO/Adolfo FERREIRA Portugalia +7.25

9 Kristian KRISTENSEN/Marcus BLEM Dania +10.15

k-1 1000 metrów  mężczyzn (U23)

Eliminacje

1 Bojan ZDELAR Serbia 3:34.74 SF

2 Charles SMITH Wielka Brytania +1.09 SF

3 Uladzislau KRAVETS Białoruś +1.25 SF

4 Benedek KOS Węgry +1.53 SF

5 Przemyslaw ROJEK Polska +2.07 SF

6 Stepan ZARUBA Czechy +3.74 P

7 Jules VANGEEL Belgia +7.44

Półfinał

1 Martin HILLER Niemcy 3:47.77 FA

2 Thorbjorn RASK Dania +1.49 FA

3 Przemyslaw ROJEK Polska +1.87 FA

4 Charles SMITH Wielka Brytania +2.25 FB

5 Aitor GORROTXATEGI Hiezpania +2.52 FB

6 Quaid THOMPSON Nowa Zelandia +10.67 FB

7 Timon MAURER Austria +10.86 FC

8 Eetu KOLEHMAINEN Finlandia +25.20 FC

9 Callam DAVIS RPA +29.65 FC

Finał A

1 Martin HILLER Niemcy 3:32.01

2 Thorbjorn RASK Dania +1.48

3 Uladzislau KRAVETS Białoruś +2.22

4 Bojan ZDELAR Serbia +2.38

5 Agustin RODRIGUEZ Argentyna +2.94

6 Dennis KERNEN Szwecja +3.61

7 Benedek KOS Węgry +5.01

8 Przemyslaw ROJEK Polska +5.18

9 Samuele BURGO Włochy +5.35

c-2 500 metrów juniorów

Eliminacje

1 Gergo RUMI/Csanad MOLNAR Węgry 1:54.50 FA

2 Ihor NOVAKTaras KUZYK Ukraina +0.61 FA

3 Arturas GOLOVAC/Ignas SERAFINAS Litwa +1.38 FA

4 Florin DRINGA/Victor STEPAN Rumunia +2.58 SF

5 Gracjan MICHALAK/Michal SZAJDEK Polska +2.67 SF

6 Vojtech NERADIL/Adam RUDOLF Czechy+7.10 SF

7 John GRAHAM/Zachary KRALIK Kanada+7.35 SF

8 Laelien WAEKENS/Simon BOICHUT Francja +14.91 sf

c-2 200 metrów kobiet U23

Finał A

1 Giada BRAGATO/Bianka NAGY Węgry 44.44

2 Daniela COCIU/Maria OLARASU Mołdawia +0.31

3 Laura RUIZ/Eugenie DORANGE Francja +0.88

4 Anne PARENT/Sloan MACKENZIE Kanada +1.53

5 Marina GUREEVA/Anastasiia VAZHINSKAIA Rosja +1.90

6 Olena TSYHANKOVA/Valeriia TERETA Ukraina+2.26

7 Maria DE LA PENA/Maria PEREZ Hiszpania +2.36

8 Aleksandra JACEWICZ/Julia WALCZAK Polska +2.56

9 Beatriz LAMAS/Marcia FARIA Portugalia +3.88

k-4 500 metrów mężczyzn U23

Eliminacje

1 Czechy 1:30.48 FA

2 Polska (Jakub MICHALSKI, Wojciech TRACZ, Bartosz GRABOWSKI. Przemyslaw KORSAK)+0.04 FA

3 Serbia +1.02 FA

4 Ukraina +1.92 SF

5 Węgry+2.70 SF

6 Hiszpania +3.76 SF

7 Belgia +4.67 SF

8 Finlandia +8.17 sf

Finał

1 Ukraina 1:24.26

2 Polska (Jakub MICHALSKI, Wojciech TRACZ, Bartosz GRABOWSKI, Przemyslaw KORSAK) +0.70

3 Rosja +1.01

4 Serbia +1.78

5 Wielka Brytania +2.96

6 Węgry +3.26

7 Francja +3.45

8 Hiszpania +3.65

9 Czechy +4.68

k-4 500 metrów juniorów

Eliminacje

1 Węgry1:29.20

2 Hiszpania +0.09

3 Ukraina +3.24

4 Polska (Jan PASZEK, Antoni LAPCZYNSKI, Pawel KRAUSE, Igor KOMOROWSKI) +4.18

5 Francja1:34.11 +4.90

6 USA+5.85

7 Kanada +5.90

8 Wielka Brytania +11.23

Półfinał

1 Polska (Jan PASZEK, Antoni LAPCZYNSKI, Pawel KRAUSE, Igor KOMOROWSKI) 1:32.87 FA

2 Portugalia +0.14 FA

3 Włochy +1.96 FA

4 Czechy +1.99

5 USA+3.86

6 Japonia +3.90

7 Kanada +4.63

8 Francja +4.78

9 Urugwaj +17.50

Finał

1 Rosja 1:22.07

2 Hiszpania +0.64

3 Niemcy +1.14

4 Węgry +2.77

5 Włochy +3.25

6 Polska (Jan PASZEK, Antoni LAPCZYNSKI. Pawel KRAUSE, Igor KOMOROWSKI 1:25.40) +3.32

7 Portugalia +3.48

8 Słowacja +3.96

9 Ukraina +6.16

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Kajakarstwo Olsztyn sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x