Młodz.MP i MP młodzików 2012 – Tytuły kanadyjkarek, Denis przegrał sprint

W  torze regatowym Malta w Poznaniu zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski młodzików w kajakarstwie. Młodzieżowcy startowali na dystansach olimpijskich 200 i 1000 m (kobiety również na 500), natomiast najmłodsi (roczniki 98 i 99) na 2 km. Największe sukcesy odniosły kanadyjkarki OKSW i Koszałka Opałka (1 zł. 2 sr.1 br.) ale tu konkurencja jest niewielka W kat. młodzieżowców tylko dwa medale: srebro Denisa Ambroziaka (KSC) w sprincie) i brąz czwórki KSC Olsztyn na 1000 m. Złoty medal zdobyła dwójka młodziczek 99 Bazy Mrągowo(Daria Dobrzyniecka/Kinga Jankowska)

 

Medale zdobyte przez reprezentantów warmii i Mazur

Seniorki

zloty 

Dorota Kozakiewicz (Koszałek opełek Węgorzewo) c-1 200 m

srebrne

Maja Madziewicz (OKSW Olsztyn) c-1 200 m

Maja Madziewicz/Marta Choromańska (OKSW) c-2 500 m

brązowy

Dorota Kozakiewicz/Justyna Bogus (Koszałek Opałek Węgorzewo)

Seniorzy

srebrny

Denis Ambroziak(KSC Olsztyn) k-1 200 m

brązowy

KSC Olsztyn (Denis Ambroziak, Dustin Łuniewski, Michał Zwoliński, Maciej Stankiewicz) k-4 1000 m

Młodziczki 99

złoty

Daria Dobrzyniecka/Kinga jankowska (Baza Mrągowo) k-2 2000 m

brązowy

Daria Dobrzyniecka (Baza Mrągowo) k-1 2000 m

Młodzicy 98/99

KSC Olsztyn (Krzysztof Gralczyk, Karol Puźniewski, Michał Stańczak, Adrian Rafalski)

Wyniki szczegółowe

Kobiety

k-2 500 m

Finał A

1 WIEWIÓRA PAULINA/KOWALCZYK AGNIESZKA KS AZS-AWF GORZÓW WLKP. 1:50.863

2 BRUSKA JOANNA/GÓRNA ALEKSANDRA WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:54.319

3 JASIŃSKA SARA/TRACZ MARTA WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:55.543

……………………………………………………….

8 BURAKOWSKA MAGDALENA/MIECZKOWSKA EWA KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 2:04.735

c- 2 500 metrów

Finał A

1 BIELAS MARTA/STANNY MAGDA MOSM TYCHY 2:36.160

2 MADZIEWICZ MAJA/CHOROMAŃSKA MARTA OKSW OLSZTYN 2:37.628

3 KOZAKIEWICZ DOROTA/BOGUS JUSTYNA UKS KOSZAŁEK-OPAŁEK WĘGORZEWO 2:41.436

c-1 200 m

Finał A

1 KOZAKIEWICZ DOROTA UKS KOSZAŁEK-OPAŁEK WĘGORZEWO 52.997

 2 MADZIEWICZ MAJA OKSW OLSZTYN 55.529

3 STANNY MAGDA MOSM TYCHY 56.05

…………………………..

6 OKSW OLSZTYN CHOROMAŃSKA MARTA 1:11.357

Mężczyźni

k-1 1000 m

Finał A

1 ROSOLSKI RAFAŁ KS ADMIRA GORZÓW WLKP. 3:39.084

2 SZANDRACH PAWEŁ WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 3:41.152

 3 BRZEZIŃSKI MARTIN WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 3:41.756

……………………………………………………

9 STANKIEWICZ MACIEJ KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 4:11.228

Finał B

17 ZINKIEWICZ FILIP KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 4:09.859

k-4 1000 m

Finał A

1 WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ (BRZEZIŃSKI MARTIN MAZUR PIOTR SZYPUŁA SEBASTIAN SZANDRACH PAWEŁ ) 3:09.773

2 WTS ASTORIA BYDGOSZCZ (KMIECIK MATEUSZ FLORCZAK PAWEŁ PANNELLIER WOJCIECH SIEROCKI PAWEŁ) 3:10.665

3 KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN (AMBROZIAK DENIS, ŁUNIEWSKI DUSTIN, ZWOLIŃSKI MICHAŁ STANKIEWICZ MACIEJ) 3:12.013

………………………………………………

7 KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN (MICHELS MAREK ZINKIEWICZ FILIP DUDKO RAFAŁ KOZŁOWSKI KONRAD) 3:22.357

k-1 200 m

Finał A

1 PUTTO DAWID UKS KOPERNIK BYDGOSZCZ 35.656

 2 AMBROZIAK DENIS KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 35.668

3 SZYPUŁA SEBASTIAN WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 36.468

k-2 200 m

Finał A

1 SZYPUŁA SEBASTIAN/MAZUR PIOTR WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 33.257

 2 BIERZAŁO GRZEGORZ/CHWAJA MICHAŁ KKW 29 KRAKÓW 34.197

3 PUTTO DAWID/GRABOWIECKI MATEUSZ UKS KOPERNIK BYDGOSZCZ 34.349

………………………………………………………………………………………………………….

4 AMBROZIAK DENIS/ŁUNIEWSKI DUSTIN KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 34.385

 5 ZWOLIŃSKI MICHAŁ/KOZŁOWSKI KONRAD KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 35.089

c-1 200 m

Finał A

1 ŁUBNIEWSKI MICHAŁ MKS PIAST CZŁUCHÓW 41.050

 2 RUCZYŃSKI MARIUSZ KS AZS-AWF POZNAŃ 41.798

3 TARNOWSKI OLEG KS SPÓJNIA WARSZAWA 41.850

Finał B

12 KAMIŃSKI MATEUSZ OKSW OLSZTYN 44.050

c-1 1000 m

Finał A

1 SŁOMIŃSKI VINCENT KS STOMIL POZNAŃ 4:03.203

  2 KUDŁA MICHAŁ KS POSNANIA POZNAŃ 4:06.179

3 POSPIECH DANIEL KS AZS-AWF POZNAŃ 4:08.175

……………………………………………….

  4 KAMIŃSKI MATEUSZ OKSW OLSZTYN 4:09.527

c-2 1000 m

Finał A

1 ŁUBNIEWSKI MICHAŁ/SOKÓŁ PATRYK MKS PIAST CZŁUCHÓW 3:51.456

2 SŁOMIŃSKI VINCENT/WIETRAK ŁUKASZ KS STOMIL POZNAŃ 3:51.780

3 SITKOWSKI JAKUB/TARNOWSKI OLEG KS SPÓJNIA WARSZAWA 3:52.908

………………………………………..
7 KAMIŃSKI MATEUSZ/SOŁTYSIAK KAROL OKSW OLSZTYN 4:00.216

{AdmirorGallery}alek15{/AdmirorGallery}

Fot. J. Milewski

Młodziczki 98

k-1 2000 m

1 KOŁODZIEJCZYK KATARZYNA KTW KALISZ 9:28.737

 2 CADER ALEKSANDRA UKS „4” KATOWICE 9:40.665

3 KOZŁOWSKA MAJA MOSW CHOSZCZNO 9:58.097

………………………………………..

6 ŚLEDZIK SARA KS BAZA MRĄGOWO 10:09.805

8 KOZAKIEWICZ KATARZYNA UKS KOSZAŁEK-OPAŁEK WĘGORZEWO 10:15.053

k-2 2000 m

1 CADER ALEKSANDRA/RYSZKA KAMILA UKS „4” KATOWICE 8:52.896

 2 PIECHOCKA OLIWIA /PIECHOCKA JAGODA KKS SIERADZ 8:58.476

3 SŁOŃSKA KAMILA/SKOBALSKA OLIWIA KKS NOWA SÓL 9:05.592

…………………………………..

7 PALIŃSKA ALEKSANDRA/KOZAKIEWICZ KATARZYNA UKS KOSZAŁEK-OPAŁEK WĘGORZEWO 9:10.728

Młodziczki 99

k-1 2000 m

1 DROŹDZIEL NATALIA LKK HUBERTUS BIAŁY BÓR 9:58.460

  2 SZYMANIAK NATALIA KS ADMIRA GORZÓW WLKP. 10:05.520

3 DOBRZYNIECKA DARIA KS BAZA MRĄGOWO 10:06.104

……………………………………………………….
4 JANKOWSKA KINGA KS BAZA MRĄGOWO 10:13.476

10 WIELIKI MAGDA KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 10:40.532

k-2 2000 m

1 DOBRZYNIECKA DARIA/JANKOWSKA KINGA KS BAZA MRĄGOWO 8:54.194

 2 CHOJNACKA KATARZYNA/SZYMANIAK NATALIA KS ADMIRA GORZÓW WLKP. 9:07.690

3 CZUBAK WERONIKA/KRAŃSKA ADRIANNA KS AZS-AWF POZNAŃ 9:15.990

Młodzicy 98

k-1 2000 m

1 PIECHOCKI OSKAR UMKS ZRYW WOLSZTYN 8:25.278

  2 GRACZ JĘDRZEJ KE ENERGETYK POZNAŃ 8:29.314

3 TOMYŚLAK KAMIL KS AZS-AWF POZNAŃ 8:35.742

…………………………………………

30 STANCZAK MICHAŁ KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 9:57.426

k-2 2000 m

1 GRACZ JĘDRZEJ/NOWAKOWSKI ROBERT KE ENERGETYK POZNAŃ 7:56.566

 2 CYGANOWSKI MACIEJ/GOŁĘBIEWSKI KAMIL MKS NOGAT MALBORK 7:58.032

3 TOMYŚLAK KAMIL/MICHALSKI JAKUB KS AZS-AWF POZNAŃ 8:04.240
………………………………………………………………..

15 GRALCZYK KRZYSZTOF/PUŻNIEWSKI KAROL KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 9:05.510

Młodzicy 99

k-1 2000 m

1 TRACZ WOJCIECH UKS ZALEW JEZRYKOWO 9:10.517

 2 RZEPCZYŃSKI DOMINIK UKS BŁYSKAWICA ROKIETNICA 9:18.509

3 UKS KAJAK TRZCIANKA GIEDRYS PAWEŁ 9:20.129

…………………………..

17 KRUSZEWSKI MARCEL KS BAZA MRĄGOWO 10:01.421

20 ORLIKOWSKI PAWEŁ KS SOKÓŁ OSTRÓDA 10:21.789

26 KS OLIMPIA ELBLĄG SZUSTEK BARTOSZ 10:40.665

28 RAFALSKI ADRIAN KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 10:56.685

c-1 2000 m

1 GARCZYŃSKI SZYMON KS WARTA POZNAŃ 11:13.937

 2 KWAPICH MIKOŁAJ KS WARTA POZNAŃ 11:16.549

3 KOWALSKI PATRYK WTS ORZEŁ WAŁCZ 11:30.145
…………………………………..

7 TRACZEWSKI JAKUB OKSW OLSZTYN 12:01.393

13 BUGAJ DOMINIK OKSW OLSZTYN 17:19.189

c-2 2000 m

1 DZIURLA DAWID/GARCZYŃSKI SZYMON KS WARTA POZNAŃ 9:55.280

 2 KOWALSKI PATRYK/POLACZEK MACIEJ WTS ORZEŁ WAŁCZ 10:21.640

3 MUCHEWICZ BRATOSZ/ WIELICZKO DANIELKS VICTORIA SZTUM 10:22.128
…………………………………………..

5 TRACZEWSKI JAKUB/BUGAJ DOMINIK OKSW OLSZTYN 11:15.668

k-4 2000 m młodzików 98/99

1 UKS OLIMPIJCZYK NOWE CHECINY 7:38.993

 2 UKS KOPERNIK BYDGOSZCZ 7:48.493

3 KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN (GRALCZYK KRZYSZTOF PUŻNIEWSKI KAROL STANCZAK MICHAŁ RAFALSKI ADRIAN) 7:49.117

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x