MP seniorów Bydgoszcz 2013 – Dorota Kozakiewicz złoto i srebro, na podium sztafeta KSC i Tomasz Barniak. Denis Ambroziak dyskwalifikacja

W Bydgoszczy zakończyły się Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym. Dorobek warmii i Mazur to cztery medale, w tym trzy Koszałka Opałka Węgorzewo: złoty: w c-1 200 m Dotora Kozakiewicz, srebrny: w c-2 500 m Dorota Kozakiewicz/Justyna Boguś, brąz w c-1 200 m Tomasz Barniak oraz srebrny sztafeta KSC Olsztyn.

 

Sobota

Czwarte miejsca zajęli: Tomasz Barniak (Koszałek Opałek Węgorzewo) w c-1 500 m, Mateusz Kamiński i Grzegorz Kara (OKSW Olsztyn) w c-2 1000 m oraz Dustin Łuniewski i Michał Zwoliński (KSC Olsztyn) w k-2 500 m oraz Martyna Lisiecka i Dominika Włodarczyk (Baza Mrągowo) w k-2 500 m.

Na piątej pozycji finiszowała czwórka KSC Olsztyn (Dustin Łuniewski, Denis Ambroziak, Michał Zwoliński, Krzysztof Wroniewicz) na 1000 metrów.

Dwóch finałach c-1 (500 m i 1000 m) płynął Mateusz Kamiński zajmując 8 i 9 miejsce…

Program MP jest tak napięty, że chwile oddechu miedzy biegami są zbyt krótkie, zwłaszcza, że wielu zawodników startuje w kilku konkurencjach. Z niektórych musieli się wycofać. Ranga imprezy jest zbyt duża, by jednym dniu rozgrywać wyścigi 500 i 1000 metrów.

Niedziela

Wyścigi na 200 metrów przyniosły nam chwile radości i…dużego rozczarowania. Dorota Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo) zdobyła drugi medal, tym razem złoty w jedynce.  Zdajemy sobie sprawę, że w Polsce kanadyjkarek nie mamy za wiele, ale oczywiście szczere gratulacje, bo mistrzostwo Polski to piękne osiągnięcie. W tej samej konkurencji mężczyzn bardzo wysoko należy ocenić brązowy krążek juniora z Węgorzewa Tomasza Barniaka, który wyrasta na zawodnika najwyższej klasy. W dwójkach: Mateusz Kamiński i Grzegorz Kara (OKSW Olsztyn) znów na czwartej pozycji.

Oczywiście naszym największym atutem miał byc w sprincie kajakarzy Denis Ambroziak, świeżo upieczomy Młodzieżowy Mistrz Europy. Niestety w przedbiegu popełnił dwa falstarty, co oczywiście wykluczyło go z rywalizacji. Olsztynianin popłynął w finale poza konkursem na torze zerowym i był drugi za Piotrem Siemionowskim.

Dwie dwójki (k-2) KSC znalazły się tuż za podium: Dustin Łuniewski/Michał Zwoliński na czwartej, a Tomasz Mendelski/Krzysztof Wroniewicz na piątej pozycji. Dwójka kobieca Bazy Mrągowo: Martyna Lisiecka/Dominika Wlodarczyk zajęła szóste miejsce.

Trochę powetowaliśmy sobie straty w sztafecie 4 razy k-1 200 m. KSC Olsztyn w składzie: Denis Ambroziak, Dustin Łuniewski, Tomasz Mendelski i Michał Zwoliński zdobył srebrny medal ulegając tylko Zawiszy Budgoszcz, a wyprzedzając Posnanię.

W wyścigach na 5 km, Magdalena Burakowska (KSC Olsztyn) była w k-1 czwarta, jej kolega klubowy Adam Roćko w k-1 dziewiąty , Wojciech załuski z Elbląga – piaty,  Grzegorz Kara (OKSW) w c-1 dziewiąty.

Medaliści i miejsca zawodników z Warmii i Mazur

K-1 200m mężczyzn FINAŁ A

1 SIEMIONOWSKI PIOTR 88 Zawisza Bydgoszcz. 00 : 35.69

2 SZYPUŁA SEBASTIAN 92 Zawisza Bydgoszcz. 00 : 36.23

3 PUTTO DAWID 91 UKS Kopernik Bydgoszcz 00 : 36.27

………………………………………

8 ŁUNIEWSKI DUSTIN 92 KSC Olsztyn 00 : 38.19

K-1 200m mężczyzn FINAŁ B

1 MENDELSKI TOMASZ 81 KSC Olsztyn 00 : 38.28

8 MICHELS MAREK 94 SMSO KSC Olsztyn 00 : 41.53

K-2 200m mężczyzn FINAŁ A

1 SZYPUŁA SEBASTIAN 92 /MAZUR PIOTR 91 Zawisza Bydgoszcz 00 : 33.66

2 BIERZAŁO GRZEGORZ 93 /CHWAJA MICHAŁ 91 KKW-29 Kraków 00 : 34.56

3 NICKOWSKI MARCIN 86 /BŁĘKA GRZEGORZ 91 AZS AWF Gorzów Wlk 00 : 34.58

……………………………………………….

4 ZWOLIŃSKI MICHAŁ 89 /ŁUNIEWSKI DUSTIN 92 KSC Olsztyn 00 : 34.73

5 MENDELSKI TOMASZ 81/WRONIEWICZ KRZYSZTOF 88 KSC Olsztyn 00 : 35.08

K-1 200m kobiet FINAŁ A

1 NAJA KAROLINA 90 AZS AWF Gorzów Wlk 00 : 40.43

2 WALCZYKIEWICZ MARTA 87 KTW Kalisz 00 : 40.64

3 KOWALCZYK AGNIESZKA 89 AZS AWF Gorzów Wlk 00 : 42.22

K-1 200m kobiet FINAŁ B

1 LISIECKA MARTYNA 94 SMSO Baza Mrągowo 00 : 46.14

K-2 200m kobiet FINAŁ A

1 NAJA KAROLINA 90 /WIEWIÓRA PAULINA 89 AZS AWF Gorzów Wlk 00 : 39.39

2 KRUKOWSKA MAGDALEN 87 /SKOWROŃSKA SANDRA 87 UKS Dojlidy Białystok 00 : 39.69

3 BRUSKA JOANNA 93 /GÓRNA ALEKSANDRA Zawisza Bydgoszcz 00 : 40.75

………………………………….

6 WŁODARCZYK DOMINIKA 95 /LISIECKA MARTYNA 94 Baza Mrągowo 00 : 42.12

C-1 200m mężczyzn FINAŁ A

1 ŁUBNIEWSKI MICHAŁ 93 Stomil Poznań 00 : 41.85

2 GRZYBOWSKI MARCIN 79 Posnania Poznań 00 : 42.01

3 BARNIAK TOMASZ 95 SMS UKS Koszałek Węgorzewo 00 : 42.43

C-2 200m mężczyzn FINAŁ A.

1 DROJETZKI JOSHUA 93 /GŁAZUNOW WIKTOR 93 AZS AWF Gorzów Wlk 00 : 39.77

2 GRZYBOWSKI MARCIN 79 /KOSTEŃSKI SZYMON 95 ZSMS Posnania Poznań 00 : 40.25

3 RUCZYŃSKI MARIUSZ 92 /POŚPIECH TOMASZ 90 AZS AWF Poznań 00 : 40.36

………………………………………

4 KAMIŃSKI MATEUSZ 91 /KARA GRZEGORZ 91 OKSW Olsztyn 00 : 42.46

C-1 200m kobiet FINAŁ A

1 KOZAKIEWICZ DOROTA 92 UKS Koszałek Węgorzewo 00 : 56.25

2 STANNY MAGDA 93 MOSM Tychy 00 : 56.36

3 ZAWADZKA BEATA 93 KKS Nowa Sól 01 : 00.16

K-1 4x200m mężczyzn FINAŁ A

1 Zawisza Bydgoszcz (SIEMIONOWSKI PIOTR SZYPUŁA SEBASTIAN. MAZUR PIOTR SZANDRACH PAWEŁ) 02 : 29.94

2 KSC Olsztyn (AMBROZIAK DENIS MENDELSKI TOMASZ ZWOLIŃSKI MICHAŁ ŁUNIEWSKI DUSTIN) 02 : 36.14

3 Posnania Poznań (OLEJNICZAK MATEUSZ JĘDRZEJCZAK ŁUKASZ WACHOWIAK ADAM BŁASZCZAK NORBERT) 02 : 39.62

…………………………………………………..

5 KSC Olsztyn (WRONIEWICZ KRZYSZTOF OŁDAKOWSKI CEZARY MICHELS MAREK

ROĆKO ADAM) 02 : 44.10

K-1 500m mężczyzn FINAŁ A

1 TWARDOWSKI MAREK 79 Cresovia Białystok 01 : 45.15

2 SZANDRACH PAWEŁ 91 Zawisza Bydgoszcz 01 : 46.75

3 OLSZEWSKI TOMASZ 84 Posnania Poznań 01 : 47.37

K-1 500m mężczyzn FINAŁ B

4 ZAŁUSKI WOJCIECH 94 SMS Olimpia Elbląg 01 : 52.49

K-2 500m mężczyzn FINAŁ A

1 FLORCZAK PAWEŁ 89 /ROSOLSKI RAFAŁ UKS Dojlidy Białystok/ 01 35.66  

2 NICKOWSKI MARCIN 86 /BŁĘKA GRZEGORZ 91 AZS AWF Gorzów Wlkp. 01 36.36  

3 JĘDRZEJCZAK ŁUKASZ 88 /STABNO BARTOSZ Posnania Poznań 01 37.76

……………………………..

4 ŁUNIEWSKI DUSTIN 92 /ZWOLIŃSKI MICHAŁ 89. KSC Olsztyn 01 38.58

9 MICHELS MAREK 94/OŁDAKOWSKI CEZARY 96 KSC Olsztyn SMSO 01 48.77

K-1 500m kobiet FINAŁ A

1 MIKOŁAJCZYK BEATA 85 UKS Kopernik Bydgoszcz 02 : 01.49 

2 DZIENISZEWSKA EDYTA 86 Sparta Augustów 02 : 02.47

3 KONIECZNA ANETA 78 Warta Poznań 02 : 03.47

K-1 500m kobiet FINAŁ B

2 LISIECKA MARTYNA 94 SMSO Baza Mrągowo 02 : 06.88

K-2 500m kobiet FINAŁ A

1 NAJA KAROLINA 90 /KOWALCZYK AGNIESZKA 89 AZS AWF Gorzów Wlkp. 01 : 48.98

2 BRUSKA JOANNA 93 /GÓRNA ALEKSANDRA 92 Zawisza Bydgoszcz 01 : 49.96

3 KRUKOWSKA MAGDALENA 87 /SKOWROŃSKA SANDRA 87 UKS Dojlidy Białystok 01 : 50.99

……………………………………………..

4 WŁODARCZYK DOMINIKA 95 /LISIECKA MARTYNA 94 Baza Mrągowo 01 : 53.84

C-1 500m mężczyzn FINAŁ A

1 KACZOR TOMASZ 89 Warta Poznań 01 : 54.80 

2 GRZYBOWSKI MARCIN 79 Posnania Poznań 01 : 55.25 

3 KUDŁA MICHAŁ 91 Posnania Poznań 01 : 56.88

…………………………………………. 

4 BARNIAK TOMASZ 95 SMS UKS Koszałek Węgorzewo 01 : 56.93

7 KAMIŃSKI MATEUSZ 91 OKSW Olsztyn 01 : 59.78

C-2 500m mężczyzn FINAŁ A

1 DROJETZKI JOSHUA 93 /GŁAZUNOW WIKTOR 93 AZS AWF Gorzów Wlkp. 01 49.77

2 POLAK PIOTR 95 /KOSTEŃSKI SZYMON 95 Posnania Poznań 01 52.65

3 NOWAK ŁUKASZ 95 /POŚPIECH DANIEL 92 AZS AWF Poznań 01 53.78

……………………………………………

8 BARNIAK TOMASZ 95 /PIÓRKO MACIEJ 93 UKS Koszałek Węgorz. SMS 02 04.31

C-2 500m kobiet FINAŁ A

1 STANNY MAGDA 93 /DWORNICZOK LAURA 96 MOSM Tychy 02 : 42.91

2 KOZAKIEWICZ DOROTA 92 /BOGUS JUSTYNA 92 UKS Koszałek Węgorz. 02 : 47.42

3 SZCZERBIŃSKA SYLWIA 96 /ZWOLEŃSKA JULIA 96Cresovia Białystok 03 : 08.98

K-1 1000m mężczyzn FINAŁ A

1 ROSOLSKI RAFAŁ 91 UKS Dojlidy Białystok 03 : 42.24 

2 KUJAWSKI MARIUSZ 86 Zawisza Bydgoszcz 03 : 42.44 

3 OLSZEWSKI TOMASZ 84 Posnania Poznań 03 : 43.65

K-1 1000m mężczyzn FINAŁ B

5 ZAŁUSKI WOJCIECH 94 SMS Olimpia Elbląg 03 : 58.69

7 PERIŻOK JAKUB 93 Sokół Ostróda 04 : 03.95

9 WRÓBLEWSKI DOMINIK 97 Sokół Ostróda 04 : 25.32

K-2 1000m mężczyzn FINAŁ A

1 KUJAWSKI MARIUSZ 86 /SZANDRACH PAWEŁ 91 Zawisza Bydgoszcz 03 : 32.64

2 PANNELLIER WOJCIECH 90 /FLORCZAK PAWEŁ 89 UKS Dojlidy Białystok 03 : 33.82

3 NICKOWSKI MARCIN 86 /BŁĘKA GRZEGORZ 91 AZS AWF Gorzów Wlkp. 03 : 36.92

…………………………………..

7 POPŁAWSKI DOMINIK 96 /PERIŻOK JAKUB 93 Sokół Ostróda SMS 03 : 46.23

C-2 1000m mężczyzn FINAŁ A

1 DROJETZKI JOSHUA 93 /GŁAZUNOW WIKTOR 93 AZS AWF Gorzów Wlkp. 04 : 01.84 

2 POLAK PIOTR 95/ KOSTEŃSKI SZYMON 95 Posnania Poznań ZSMS 04 : 04.12

3 POŚPIECH TOMASZ 90 /KAMIŃSKI JACEK 92 AZS AWF Poznań 04 : 08.40

……………………………………

4 KAMIŃSKI MATEUSZ 91 /KARA GRZEGORZ 91 OKSW Olsztyn 04 : 09.18

K-4 1000m mężczyzn FINAŁ A

1 Zawisza Bydgoszcz (SZYPUŁA SEBASTIAN MAROŃ RAFAŁ BRZEZIŃSKI MARTIN MAZUR PIOTR)03 : 07.18

2 Posnania Poznań ( OLSZEWSKI TOMASZ 84 JĘDRZEJCZAK ŁUKASZ OLEJNICZAK MATEUSZ STABNO BARTOSZ) 03 : 09.10

3 UKS Dojlidy Białystok (PANNELLIER WOJCIECH FLORCZAK PAWEŁ ROSOLSKI RAFAŁ SKOWROŃSKI PAWEŁ) 03 : 12.95

…………………………………………….

5 KSC Olsztyn ( ZWOLIŃSKI MICHAŁ WRONIEWICZ KRZYSZTOF ŁUNIEWSKI DUSTIN AMBROZIAK DENIS) 03 : 14.16

K-1 1000m kobiet FINAŁ A

1 MIKOŁAJCZYK BEATA 85 UKS Kopernik Bydgoszcz 04 : 09.85 

2 DZIENISZEWSKA EDYTA 86 Sparta Augustów 04 : 11.78 

3 KRUKOWSKA MAGDALENA 87 UKS Dojlidy Białystok 04 : 17.85

……………………………………..

8 BURAKOWSKA MAGDALENA 92 KSC Olsztyn 04 : 38.81

K-1 1000m kobiet FINAŁ B

2 KOZAKIEWICZ DOROTA 92 UKS Koszałek Węgorzewo 05 : 15.10

C-1 1000m mężczyzn FINAŁ A

1 GRZYBOWSKI MARCIN 79 Posnania Poznań 04 : 04.35 

2 KULETA PIOTR 89 Zawisza Bydgoszcz 04 : 05.06

3 KACZOR TOMASZ 89 Warta Poznań 04 : 07.97

……………………………………

9 KAMIŃSKI MATEUSZ 91 OKSW Olsztyn 04 : 33.15

K-1 5000m mężczyzn FINAŁ A

1 OLSZEWSKI TOMASZ 84 Posnania Poznań 17 : 27.81

2 FLORCZAK PAWEŁ 89 UKS Dojlidy Białystok 17 : 30.33

3 KRAJEWSKI ARKADIUSZ 87 Admira Gorzów Wlkp. 17 : 36.21

…………………………………….

6 ZAŁUSKI WOJCIECH 94 Olimpia Elbląg SMS 18 : 06.70

9 ROĆKO ADAM 87 KSC Olsztyn 18 : 16.49

10 PERIŻOK JAKUB 93 Sokół Ostróda 18 : 19.79

19 POPŁAWSKI DOMINIK 96 Sokół Ostróda SMS 19 : 31.25

K-1 5000m kobiet FINAŁ A

1 WIEWIÓRA PAULINA 89 AZS AWF Gorzów Wlkp. 19 : 40.84

2 WŁOSIK ANNA 90 KKW-29 Kraków 19 : 46.40

3 PIELIN KAROLINA 94 Posnania Poznań ZSMS 20 : 19.18

………………………………………….

4 BURAKOWSKA MAGDALENA 92 KSC Olsztyn 20 : 29.59

C-1 5000m mężczyzn FINAŁ A

 

1 GRZYBOWSKI MARCIN 79 Posnania Poznań 19 : 27.57

2 DUBIAK BARTOSZ 93 Warta Poznań 19 : 37.31

3 SZPYNDA GRZEGORZ 94 Orzeł Wałcz SMS 19 : 44.76

………………………

9 KARA GRZEGORZ 91 OKSW Olsztyn 21 : 25.65

14 LEWANDOWSKI ARTUR 72 Wel-bis Lidzbark W. 23 : 41.40

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x