MP seniorów Poznań 2011 – Coraz trudniej o medale

Na poznańskim torze Malta zakończyły się  Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym. Toczyła się walka o medale, a także o miejsce w reprezentacji na mistrzostwa świata,.  Dorobek ekipy Warmii i Mazur to 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe medale. Złoto wywalczyła Maja Madziewicz OKSW) i kadłubowej jeszcze konkurencji c-1. Najcenniejsze jest srebro Denisa Ambroziaka (KSC) w k-1 200 i jego brąz w sprincie z Karolem Marcinkjanem oraz srebrny krążek Mateusz Kamińskiego i Arkadiusza Tońskiego (OKSW) w c-2 1000 m. W sztafetach tez była mocna konurencja, a mamy tu srebro i brąz.

 I dzień

W pierwszym dniu blisko podium była również czwórka kanadyjkarzy Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych zajmując czwarta lokatę, ale wystartowało tylko pięć ekip. W finale k-2 1000 metrów piąte miejsce zajęli zawodnicy Kayak Sport Club Olsztyn Konrad Kozłowski i Maciej Stankiewicz. Biorąc pod uwagę wiek naszych kajakarzy to spory sukces. Pecha miał Mateusz Kamiński w wyścigu kwalifikacyjnym na 1000 m. Płynąc na trzeciej pozycji miał wywrotkę i stracil szansę na finał i ewentualny udział w tej konkurencji w Młodzieżowych ME.

Z bardzo dużym zainteresowaniem śledziliśmy eliminacje sprintu. W finale A popłynie tylko Denis Ambroziak – nasz aktualnie najlepszy kajakarz. Tomasz Mendelski zakwalifikował się do finału B. Powrót do kadry nie jest łatwy.

Wyścigi finałowe – Piątek (24 czerwca)

Kobiety

Finał A k-2 1000 m

1 KOWALCZYK AGNIESZKA WIEWIÓRA PAULINA AZS-AWF GORZÓW WLKP. 3:47.634

2 KRYGER LAURA ROSZCZYN MARTA UKS KOPERNIK BYDGOSZCZ 3:55.686 8.052

3 PIELIN KAROLINA RYDZEWSKA ALICJA KS POSNANIA POZNAŃ  3:58.074 10.440

4 WASIELEWSKA ANNA KONDRACKA AGNIESZKA MKKS GORZÓW WLKP. 3:59.298 11.664

5 SOKÓŁ JUSTYNA BOGUS JUSTYNA UKS KOSZAŁEK OPAŁEK WĘGORZEWO  4:00.198 12.564

6 TRACZ MARTA KORDAS AGATA WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 4:00.242 12.608

7 KOZAKIEWICZ DOROTA BURAKOWSKA MAGDALENA UKS KOSZAŁEK OPAŁEK WĘGORZEWO 4:00.434 12.800

8 BRESIŃSKA EWA HORODYŃSKA PATRYCJA KS WARTA POZNAŃ 4:01.234 13.600

9 STANNY MAGDA NOGA PAULINA MOSM TYCHY 4:05.938 18.304

Mężczyźni

Finał B  k-1 1000 m

1 SZANDRACH PAWEŁ WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ  3:41.345

2 JĘDRZEJCZAK ŁUKASZ KS POSNANIA POZNAŃ 10 3:47.377 6.032

3 SOBCZAK DARIUSZ KS WISKORD SZCZECIN  3:48.185 6.840

4GIEBEL DAWID UKS KORMORAN BYDGOSZCZ  3:48.409 7.064

5 ROĆKO ADAM KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 3:49.113  7.768

6 SKOWROŃSKI JACEK KS ADMIRA GORZÓW WLKP. 3:50.953 9.608

7 STABNO BARTOSZ KS POSNANIA POZNAŃ  3:51.557 10.212

8 SOIŃSKI RAFAŁ AZS-AWF GORZÓW WLKP.  4:01.693 20.348

9 BŁASZCZAK NORBERT  UKS BŁYSKAWICA ROKIETNICA  4:08.541 27.196

 

Finał A k-2 1000 m

1 KUJAWSKI MARIUSZ MAROŃ RAFAŁ  WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ  3:17.123

2 ROSOLSKI RAFAŁ KRAJEWSKI ARKADIUSZ KS ADMIRA GORZÓW WLKP. 3:17.819 0.696

3 PANNELLIER WOJCIECH SIEROCKI PAWEŁ WTS ASTORIA BYDGOSZCZ 3:21.811 4.688

4 IMIANOWSKI ŁUKASZ KUCZEWSKI MAREK AZS-AWF GORZÓW WLKP. 3:22.427 5.304

5 KOZŁOWSKI KONRAD STANKIEWICZ MACIEJ KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 3:28.307 11.184

6 SZOSTAK KAMIL MACIEJEWSKI KAMIL KS ADMIRA GORZÓW WLKP. 3:32.883 15.760

7 KORDEK MAREK GIEBEL DAWID UKS KORMORAN BYDGOSZCZ 3:33.091 15.968

8 PIĄTKOWSKI ŁUKASZ PECYNA KAROL MKKS GORZÓW WLKP. 3:33.395 16.272

9 WACHOWIAK MACIEJ KULCZYŃSKI PATRYK UKS BŁYSKAWICA ROKIETNICA 3:48.179 31.056

Finał A c-2 1000 m

1 HERTEL MICHAŁ KOŹBIAŁ JAKUB AZS-AWF GORZÓW WLKP. 3:43.800

2 KAMIŃSKI MATESZ TOŃSKI ARKADIUSZ OKSW OLSZTYN 3:44.496  0.696

3 CHUDY WOJCIECH ZAJĄC ARTUR AZS-AWF GORZÓW WLKP. 3:45.792 1.992

4 SŁAWIŃSKI JAKUB DROJETZKI JOSHUA AZS-AWF GORZÓW WLKP. 3:46.388 2.588

5 DOCHNIAK PAWEŁ KACZMAREK PRZEMYSŁAW 3:48.032 4.232

6 CZERNIK DAWID POSPIECH TOMASZ KS AZS AWF POZNAŃ 3:54.700 10.900

7 GLANOWSKI PATRYK BĄBA MARCIN MKSW TRZEBINIA 3:55.704 11.904

8 KULETA DAWID RUCZYŃSKI MICHAŁ WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 3:58.760 14.960

9 SMOLIŃSKI MARCIN KARA GRZEGORZ MLKS VICTORIA SZTUM 4:00.800 17.000

 

Finał A c-4 1000 m

1 HERTEL MICHAŁ, KOŹBIAŁ JAKUB, CHUDY WOJCIECH, ZAJĄC ARTUR AZS-AWF GORZÓW WLKP.  3:30.508

2 WIŚNIEWSKI PIOTR, ALBERT PATRYK, NOWAK ADAM, KUDŁA MICHAŁ  KS POSNANIA POZNAŃ  3:31.460 0.952

3 DOCHNIAK PAWEŁ,POSPIECH TOMASZ, CZERNIK DAWID, KACZMAREK PRZEMYSŁAW KS AZS AWF POZNAŃ 3:31.748 1.240

4 KRZYSZTOFIK MARCIN PAWLICKI PATRYK SOŁODUCHA ANDRZEJ SOŁTYSIAK KAROL OKSW OLSZTYN 3:35.700 5.192

5 CHARTYNIUK ANDRZEJ, CHWIEROŚ MACIEJ, KONDRACKI MAREK, MRÓZ MICHAŁ SKS CRESOVIA BIAŁYSTOK 3:50.124 19.616

II dzień

Oczekiwany z bardzo duzym zainteresowaniem finał  k-1 200 metrów potwierdzil supremacje Piotra Siemionowskiego z Zawiszy, który jednak przez wiele lat pływał dla Bazy Mrągowo. Wygrał jeszcze raz z Denisem Ambroziakiem, ale zawodnik KSC Olsztyn udowodnił, że jest drugim sprinterem w kraju. Denis jeszcze raz stanął na podium zdobywając na tym samym dystansie brąz w dwójce z Karolem Marcinkjanem. W kanadyjkach pań, które powoli zyskuja popularność bezwzględna dominacja zawodniczek z Warmii i Mazur. Wygrała Maja Madziewicz (OKSW Olsztyn) przed Dorotą Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo)

Wyścigi finałowe (sobota 25 czerwca)

Kobiety

c-1 200 m

Finał A

1 MADZIEWICZ MAJA OKSW OLSZTYN  57.292

2 KOZAKIEWICZ DOROTA UKS KOSZAŁEK OPAŁEK WĘGOR 1:00.788 3.496

3 STANNY MAGDA MOSM TYCHY 1:04.156 6.864

4 ZAWADZKA BEATA KKS NOWA SÓL 1:04.780 7.488

5 WRONKA IZABELA LTK FALA LUBLIN 1:07.372 10.080

6 SIEMCZYK MALWINA UMKS ZRYW WOLSZTYN 1:10.412 13.120

k-2 200 m

Finał A

1 KOWALCZYK AGNIESZKA WIEWIÓRA PAULINA AZS-AWF GORZÓW WLKP. 40.218

2 TRACZ MARTA WERNER ANNA WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 40.802 0.584

3 WALCZYKIEWICZ MARTA KUJAWA KLAUDIA KTW KALISZ 41.346 1.128

4 KUCZKOWSKA DOROTA BOROWICZ MONIKA WTW WARSZAWA 41.842 1.624

5 SZEWCZYK KLAUDIA WŁOSIK ANNA KKW KRAKÓW 43.042 2.824

6 RYDZEWSKA ALICJA PIELIN KAROLINA KS POSNANIA POZNAŃ 44.274 4.056

7 SOKÓŁ JUSTYNA BOGUS JUSTYNA UKS KOSZAŁEK OPAŁEK WĘGORZEWO 44.482 4.264

8 STANNY MAGDA NOGA PAULINA MOSM TYCHY 44.546 4.328

10 KOZAKIEWICZ DOROTA BURAKOWSKA MAGDALENA UKS KOSZAŁEK OPAŁEK WĘGORZEWO 45.986 5.768

k-2 500 m

Finał A

1 MIKOŁAJCZYK BEATA KRUKOWSKA MAGDALENA UKS KOPERNIK BYDGOSZCZ 1:44.933

2 GÓRNA ALEKSANDRA BRUSKA JOANNA WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:47.669 2.736

3 WARDOWICZ MAŁGORZATA KONIECZNA ANETA KS POSNANIA POZNAŃ 1:48.149 3.216

4 SZEWCZYK KLAUDIA WŁOSIK ANNA KKW KRAKÓW 1:54.069 9.136

5 RYDZEWSKA ALICJA PIELIN KAROLINA KS POSNANIA POZNAŃ 1:56.101 11.168

6 KOZAKIEWICZ DOROTA BURAKOWSKA MAGDALENA UKS KOSZAŁEK OPAŁEK WĘGORZEWO 1:57.685  12.752

7 SOKÓŁ JUSTYNA BOGUS JUSTYNA UKS KOSZAŁEK OPAŁEK WĘGORZEWO 2:02.469 17.536

8 WASIELEWSKA ANNA REJCH MAŁGORZATA MKKS GORZÓW WLKP 2:07.477 22.544

9 KOWALCZYK AGNIESZKA WIEWIÓRA PAULINA AZS-AWF GORZÓW WLKP. 2:30.565 45.63

k-4 500 m

Finał A

1 UKS KOPERNIK BYDGOSZCZ (MIKOŁAJCZYK BEATA, KRYGER LAURA, KRUKOWSKA MAGDALENA, ROSZCZYN MARTA) 1:39.330

2 WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ (TRACZ MARTA, JASIŃSKA SARA, BRUSKA JOANNA GÓRNA ALEKSANDRA) 1:39.570 0.240

3 AZS-AWF GORZÓW WLKP. (NAJA KAROLINA, WIEWIÓRA PAULINA, KOWALCZYK AGNIESZKA. TARASEWICZ JOANNA 1:39.778 0.448

4 UKS KOSZAŁEK OPAŁEK WĘGORZEWO (KOZAKIEWICZ DOROTA, BURAKOWSKA MAGDALENA, SOKÓŁ JUSTYNA, BOGUS JUSTYNA) 1:44.594 5.264

5 MKKS GORZÓW WLKP.( KONDRACKA AGNIESZKA, WASIELEWSKA ANNA, KRZYŻANEK MAŁGORZATA, REJCH MAŁGORZATA) 1:48.674 9.344

Mężczyźni

k-1 200 m

Finał A

1 SIEMIONOWSKI PIOTR  WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ  34.951

2 AMBROZIAK DENIS KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 35.639 0.688

3 PUTTO DAWID UKS KOPERNIK BYDGOSZCZ 36.231 1.280  

4 MAZUR PIOTR WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 36.739 1.788

5 SZYPUŁA SEBASTIAN WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 36.903 1.952

6 NICKOWSKI MARCIN AZS-AWF GORZÓW WLKP. 37.351 2.400

7 CZERWIŃSKI PIOTR UKS KORMORAN BYDGOSZCZ 37.879 2.928

8 TWARDOWSKI MAREK SKS CRESOVIA BIAŁYSTOK 37.919 2.968

9 GRABOWIECKI MATEUSZ UKS KOPERNIK BYDGOSZCZ 37.943 2.992

Finał B

1 MAJERSKI KRZYSZTOF LTK FALA LUBLIN 36.845

2 PIETRZAK WOJCIECH WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 37.145 0.300

3 MENDELSKI TOMASZ KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN  37.417 0.572

4 JONKISZ BARTOSZ KS GÓRNIK CZECHOWICE-DZ. 37.593 0.748

5 OLSZEWSKI TOMASZ KS POSNANIA POZNAŃ 38.009 1.164

6 OLEJNICZAK MATEUSZ KS POSNANIA POZNAŃ 38.073 1.228

7 BOCHENEK MATEUSZ AZS-AWF GORZÓW WLKP. 38.601 1.756

8 CHWAJA MICHAŁ KA NADWIŚLAN-KRAKÓW 38.969 2.124

9 KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN  MARCINKJAN KAROL 43.737 6.892

C-1 200 m

Finał B

1 SKOWROŃSKI PAWEŁ UKS DOJLIDY BIAŁYSTOK 41.542

2 WOSZCZYŃSKI ŁUKASZ AZS-AWF GORZÓW WLKP. 42.626 1.084

3 SOBIECHOWSKI TOMASZ WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 42.854 1.312

4 MENDALKA KAMIL MLUKK WEL-BIS LIDZBARK WE 42.886 1.344

5 NĘDZI TOMASZ WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 42.894 1.352

6 HERTEL MICHAŁ AZS-AWF GORZÓW WLKP. 43.490 1.948

7 KRZYSZTOFIK MARCIN OKSW OLSZTYN 43.574 2.032

8 KOŹBIAŁ JAKUB AZS-AWF GORZÓW WLKP. 43.914 2.372

9 ZAJĄC ARTUR AZS-AWF GORZÓW WLKP. 44.102 2.560

k-2 200 m

Finał A

1SIEMIONOWSKI PIOTR MAZUR PIOTR WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 33.475

2 PUTTO DAWID GRABOWIECKI MATEUSZ UKS KOPERNIK BYDGOSZCZ 33.699 0.224

3 AMBROZIAK DENIS MARCINKJAN KAROL KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 33.715 0.240

4 BOCHENEK MATEUSZ BŁĘKA GRZEGORZ AZS-AWF GORZÓW WLKP. 34.099 0.624

5 SZANDRACH PAWEŁ SZYPUŁA SEBASTIAN WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 34.151 0.676

6 WRONIEWICZ KRZYSZTOF ZWOLIŃSKI MICHAŁ KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 34.911 1.436

7 OLEJNICZAK MATEUSZ WACHOWIAK ADAM KS POSNANIA POZNAŃ 35.727 2.252

8 SIEROCKI PAWEŁ DRZAZGA JAKUB WTS ASTORIA BYDGOSZCZ 36.575 3.100

c-2 200 m

Finał A

1 BARASZKIEWICZ PAWEŁ KRUK MARIUSZ KS POSNANIA POZNAŃ 38.073

2 CZERNIK DAWID POSPIECH TOMASZ KS AZS AWF POZNAŃ 39.433 1.360

3 HERTEL MICHAŁ KOŹBIAŁ JAKUB AZS-AWF GORZÓW WLKP 39.801 1.728

4 WIŚNIEWSKI PIOTR NOWAK ADAM KS POSNANIA POZNAŃ 39.881 1.808

5 CHUDY WOJCIECH ZAJĄC ARTUR AZS-AWF GORZÓW WLKP. 40.137 2.064

6 DOCHNIAK PAWEŁ POSPIECH DANIEL KS AZS AWF POZNAŃ 40.393 2.320

7 NĘDZI TOMASZ SOBIECHOWSKI TOMASZ WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 40.929 2.856

8 KAMIŃSKI MATESZ TOŃSKI ARKADIUSZ OKSW OLSZTYN 41.025  2.952

9 KRZYSZTOFIK MARCIN SOŁODUCHA ANDRZEJ OKSW OLSZTYN 41.549  3.476

k-2 500 m

Finał A

1 NICKOWSKI MARCIN CEBULA JAKUB AZS-AWF GORZÓW WLKP. 1:34.537

2 PANNELLIER WOJCIECH FLORCZAK PAWEŁ WTS ASTORIA BYDGOSZCZ 1:34.633 0.096

3 OLSZEWSKI TOMASZ JĘDRZEJCZAK ŁUKASZ KS POSNANIA POZNAŃ 1:34.841 0.304

4 BOCHENEK MATEUSZ BŁĘKA GRZEGORZ AZS-AWF GORZÓW WLKP. 1:35.353 0.816

5 IMIANOWSKI ŁUKASZ KUCZEWSKI MAREK AZS-AWF GORZÓW WLKP. 1:35.561 1.024

6 MAROŃ RAFAŁ PIETRZAK WOJCIECH WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:35.929 1.392

7 SKOWROŃSKI JACEK SIWIEC SŁAWOMIR KS ADMIRA GORZÓW WLKP. 1:38.345 3.808

8 STANKIEWICZ MACIEJ KOZŁOWSKI KONRAD KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN 1:39.897 5.360

9 TEODOROWICZ KAROL DRZAZGA JAKUB WTS ASTORIA BYDGOSZCZ 1:47.833 13.296

c-2 500 m

Finał A

1 RYNKIEWICZ ROMAN WOSZCZYŃSKI ŁUKASZ AZS-AWF GORZÓW WLKP. 1:45.287

2 CHUDY WOJCIECH ZAJĄC ARTUR AZS-AWF GORZÓW WLKP. 1:46.695 1.408

3 HERTEL MICHAŁ KOŹBIAŁ JAKUB AZS-AWF GORZÓW WLKP. 1:46.823 1.536

4 KAMIŃSKI MATESZ TOŃSKI ARKADIUSZ OKSW OLSZTYN 1:48.167 2.880

5 CZERNIK DAWID POSPIECH TOMASZ KS AZS AWF POZNAŃ 1:49.095 3.808

6 KULETA PIOTR NĘDZI TOMASZ WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:50.471 5.184

7 DOCHNIAK PAWEŁ POSPIECH DANIEL KS AZS AWF POZNAŃ 1:52.359 7.072

8 SŁAWIŃSKI JAKUB DROJETZKI JOSHUA AZS-AWF GORZÓW WLKP. 1:52.775 7.488

9 SIKORSKI RADOSŁAW KACZMAREK PRZEMYSŁAW 2:11.431 26.144

III dzień

 Pierwszy konkurencjami ostatniego dnia MP były sztafety seniorów, w których upatrywaliśmy swoich szans i nie zawiedliśmy się. Kajakarze KSC Olsztyn zdobyli srebrny, a kanadyjkarze OKSW brązowe medale. Bliski miejsca na podium był Mateusz Kamiński w c-1 5 km, podobnie Adam Roćko z KSC na tym samym dystansie wśród kajakarzy.

 Wyścigi finałowe (niedziela 26 czerwca)

Sztafeta 4 razy k-1 200 m

1 WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ (SIEMIONOWSKI PIOTR, SZYPUŁA SEBASTIAN, MAZUR PIOTR KUJAWSKI MARIUSZ) 2:34.318
 

2 KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN (AMBROZIAK DENIS, MARCINKJAN KAROL, WRONIEWICZ KRZYSZTOF, ZWOLIŃSKI MICHAŁ) 2:36.942 2.624

3 AZS-AWF GORZÓW WLKP. (BOCHENEK MATEUSZ, BŁĘKA GRZEGORZ, NICKOWSKI MARCIN SOIŃSKI RAFAŁ) 2:38.990 4.672

4 KS POSNANIA POZNAŃ (OLEJNICZAK MATEUSZ, WACHOWIAK ADAM, OLSZEWSKI TOMASZ JĘDRZEJCZAK ŁUKASZ) 2:39.214 4.896

5 UKS KOPERNIK BYDGOSZCZ (PUTTO DAWID, GRABOWIECKI MATEUSZ, RAKOWSKI KAJETAN, KEMPIŃSKI PATRYK)  2:43.454 9.136

6 KS ADMIRA GORZÓW WLKP. (SKOWROŃSKI JACEK, KRAJEWSKI ARKADIUSZ, SIWIEC SŁAWOMIR, MACIEJEWSKI KAMIL) 2:44.286 9.968

7 KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN  (STANKIEWICZ MACIEJ, ŁUNIEWSKI DUSTIN, ROĆKO ADAM KOZŁOWSKI KONRAD) 2:47.886 13.568

8 WTS ASTORIA BYDGOSZCZ (PANNELLIER WOJCIECH, SIEROCKI PAWEŁ, TEODOROWICZ KAROL, DRZAZGA JAKUB) 2:49.598 15.280

 Sztafeta 4razy c-1 200 m

1 KS POSNANIA POZNAŃ (BARASZKIEWICZ PAWEŁ, GRZYBOWSKI MARCIN, KRUK MARIUSZ, NOWAK ADAM) 2:59.080

2 AZS-AWF GORZÓW WLKP. (RYNKIEWICZ ROMAN, ZAJĄC ARTUR, HERTEL MICHAŁ, KOŹBIAŁ JAKUB)  3:03.128 4.048

3 OKSW OLSZTYN (KAMIŃSKI MATESZ, KRZYSZTOFIK MARCIN, PAWLICKI PATRYK, TOŃSKI ARKADIUSZ) 3:04.080 5.000

4 KS AZS AWF POZNAŃ (CZERNIK DAWID, POSPIECH TOMASZ, KACZMAREK PRZEMYSŁAW POSPIECH DANIEL) 3:04.120 5.040

5 WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ (RUCZYŃSKI MICHAŁ, SOBIECHOWSKI TOMASZ, NĘDZI TOMASZ, KULETA PIOTR) 3:04.220 5.140

6 MLKS VICTORIA SZTUM (TYSZYŃSKI WOJCIECH, KARA GRZEGORZ, KARA DAMIEL, SMOLIŃSKI MARCIN) 3:09.432 10.352

7 SKS CRESOVIA BIAŁYSTOK (CHARTYNIUK ANDRZEJ, CHWIEROŚ MACIEJ, KONDRACKI MAREK, MRÓZ MICHAŁ) 3:35.832 36.752

 k-1 5000 m

1 ŁUCZAK KRZYSZTOF UKS KORMORAN BYDGOSZCZ   20:35.189

2 KRAJEWSKI ARKADIUSZ  KS ADMIRA GORZÓW WLKP  20:36.373 1.184

3 CEBULA JAKUB  AZS-AWF GORZÓW WLKP.  20:53.957 18.768

…………………………………………………………………..

5 ROĆKO ADAM  KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN  21:29.469  54.280

7 STANKIEWICZ MACIEJ KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN  21:58.925  1:23.736

15 DRZAZGA FILIP  KS SOKÓŁ OSTRÓDA  23:04.853  2:29.664

20 ZWOLIŃSKI MICHAŁ  KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN  25:25.653  4:50.464

 

c-1 5000 m

1 GRZYBOWSKI MARCIN  KS POSNANIA POZNAŃ   23:48.741

2 SITKOWSKI JAKUB  KS SPÓJNIA-WARSZAWA  24:06.405 17.664

3 PŁAWSKI BARTOSZ  KS ADMIRA GORZÓW WLKP.  24:31.173 42.432

………………………………………………………………………….

4 KAMIŃSKI MATEUSZ  OKSW OLSZTYN 24:45.557  56.816

13 PAWLICKI PATRYK  OKSW OLSZTYN  26:35.429  2:46.688

16 TOŃSKI ARKADIUSZ  OKSW OLSZTYN  27:34.469  3:45.728

18 LEWANDOWSKI ARTUR  MLUKK WEL-BIS LIDZBARK WELSKI 28:08.613  4:19.872

Fot. Janusz Milewski

{vsig}milewski{/vsig}

Regaty województw

W programie MP są również wyścigi młodzików w ramach regat województw. W sobotnich biegach wystartowała dwójka naszych reprezentantów.

I dzień

Młodzicy (rocznik 1995)

k-1 500 m

1 MIERNIK SEBASTIAN ŚLĄSKIE 1:52.936 

2 RYMSZO PAWEŁ WARMIŃSKO-MAZURSKIE 1:57.384 4.448

3 KRAWCZYK MATEUSZ LUBUSKIE 1:58.328 5.392

Młodzicy rocznik (1996)

c-1 500 m

1 KACZMAREK ADAM WIELKOPOLSKIE  2:10.478

2 KNAP DANIEL ŚLĄSKIE 2:11.614 1.136

II dzień

k-1 1000 m (rocznik 1996)

1 PECYNA KAROL LUBUSKIE  3:54.652

2 POPŁAWSKI DOMINIK WARMIŃSKO-MAZURSKIE  3:59.740 5.088

3 KLIMCA KAMIL ŚLĄSKIE  4:01.068 6.416

k-1 1000 m (rocznik 1997)

1 PLAZA DIONIZY  ŚLĄSKIE  4:08.066

2 ROGODA MACIEJ  LUBUSKIE  4:14.194 6.128

3 WRÓBLEWSKI DOMINIK  WARMIŃSKO-MAZURSKIE 4:28.706 20.640
 

c-1 1000 m (rocznik 1996)

1 KACZMAREK ADAM WIELKOPOLSKIE  4:37.237 

2 KNAP DANIEL ŚLĄSKIE  4:43.733 6.496

3 TWARDOWSKI ARTUR WARMIŃSKO-MAZURSKIE 6:10.565 1:33.328

c-1 1000 m (rocznik 1997)

1 BUCZULIŃSKI GRZEGORZ LUBUSKIE  4:40.866

2 WIETRAK JAKUB WIELKOPOLSKIE  4:45.970 5.104

3 LIGOCKI ADRIAN ŚLĄSKIE 4:54.338 13.472

4 BOJANOWSKI PATRYK WARMIŃSKO-MAZURSKIE 6:00.386 1:19.520

k-2 1000 m (rocznik 1995-97)

1 POPŁAWSKI DOMINIK  RYMSZO PAWEŁ  WARMIŃSKO-MAZURSKIE  3:35.516

2 PRZYPADŁO MARCIN MIERNIK SEBASTIAN ŚLĄSKIE 3:38.220 2.704

3 SZALA MICHAŁ KLIMKIEWICZ ROBERT LUBUSKIE 3:40.844 5.328

c-2 1000 m (rocznik 1995-97)

1 POLAK PIOTR KOSTENSKI SZYMON WIELKOPOLSKIE  3:59.782

2 BUCZULIŃSKI GRZEGORZ 3DROJETZKI LAWRENCE  LUBUSKIE  4:23.678 23.896

3ROKOSZ KAROL BRYŃSKI GRZEGORZ ŚLĄSKIE  4:41.214 41.432

4 SOCHACKI GABRIEL TWARDOWSKI ARTUR WARMIŃSKO-MAZURSKIE 5:24.302 1:24.520

3 TWARDOWSKI ARTUR WARMIŃSKO-MAZURSKIE 2:59.310 48.832

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x