MP w maratonie Lublin 2011 – Rekordowy połów wodniaków

Na Zalewie Zemborzyckim kolo Lublina zakończyły się Mistrzostwa Polski w kajakowym maratonie. Na impreę wybrała  się reprezentacja klubów Warmii i Mazur, trochę okrojona, bo bez zawodników Koszałka Opałka Węgorzewo. Ale jakość ekipy okazała się i tak znakomita, bowiem kajakarze Warmii i Mazur zdobyli 12 medali w tym aż 7 zlotych Na królewskich dystansach seniorów triumfowali Adam Roćko (KSC Olsztyn) i Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn), któty zresztą wywalczył trż z Arkadiuszem Tońskim  tytuł mistrzowski w dwójce.

 I dzień

Warunki na Zalewie Zembrzycki nie są łatwe. Specyficzna fala utrudnia życie, nie można sobie pozwolić na chwilę oddechu, a dodatkowym utrudnieniem są obowiązkowe w maratonie przenoski, które wymagają odpowiedniej techniki i mogą wybić z rytmu. Zawodnicy naszych klubów od lat startują w tej konkurencji, mają doświadczenie i to procentuje w imprezach najwyższej rangi. W Lublinie potwierdzili klasę. Oprócz wymienionych medalistów warto odnotować srebrny krążek zdobyty przez juniorki Bazy Mrągowo Julitę Zyśk i Martynę Lisiecką w dwójce.

Wyniki

Seniorzy

k-1 30 km (5 przenosek)

1 Adam Roćko (Kayak Sport Club Olsztyn)

c-1 25 km (4 przenoski)

1 Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)

Juniorzy:

k-2 20 km (3 przenoski)

2 Julita Zyśk/Martyna Lisiecka (Baza Mrągowo)

Juniorzy młodsi

k-1 15 km (2 przenoski)

1 Dominik Popławski (Sokół Ostróda)

II dzień

Drugi dzień Mistrzostw Polski w kajakowym maratonie okazał się jeszcze lepszy dla reprezentantów Warmii i Mazur. W niedzielę zdobyliśmy aż osiem medali w tym cztery złote

Po raz drugi na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Kamiński, tym razem w c-2 25 km ze swym kolega klubowym z OKSW Arkadiuszem Tońskim. W grupie juniorek k-1 20 km wszystkie miejsca na podium dla naszych zawodniczek. Wygrała Ewa Mieczkowska (KSC Olsztyn) przed Julitą Zyśk i Martyną Lisiecką (obie Baza Mrągowo). Pierwsza na mecie finiszowa dwójka juniorów  KSC Olsztyn Cezary Ołdakowski i Błażej Brakowiecki , jak również siostry Puławskie z Bazy Mrągowo w grupie juniorek młodszych na 15 km.

Trudno nie być zadowolonym, skoro prawie w każdej konkurencji nadawaliśmy ton rywalizacji.

Wyniki

Seniorzy

C-2 30 km (4 przenoski)

1 Mateusz Kamiński/Arkadiusz Toński (OKSW Olsztyn)

Juniorzy

k-1 20 km (3 przenoski)

1 Ewa Mieczkowska (KSC Olsztyn)

2 Julita Zyśk (Baza Mrągowo)

3 Martyna Lisiecka (Baza Mrągowo)

k-1 20 km ( 3 przenoski)

2 Jakub Pieriżok (Sokół Ostróda)

k-2 20 km ( 3 przenoski)

1 Cezary Gładkowski/Błażej Brakowiecki (KSC Olsztyn)

Juniorzy młodsi

k-2 15 km ( 2 przenoski)

1 Anna Puławska/Małgorzata Puławska (Baza Mrągowo)

Młodzicy

k-1 10 km (2 przenoski)

2 Zuzanna Matysiak (Baza Mrągowo)

{vsig}kajaki12{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x