MP w Maratonie Ostróda 2012 – Młodzi mistrzowie z Sokoła i Bazy

W Ostródzie zakończyły się  Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym. Nad jeziorem Drwęckim zjawili się najlepsi zawodnicy kraju specjalizujący się w długich dystansach. Plonem startu reprezentantów Warmii i Mazur jest dziewięć medali w tym pięć zlotych. Na najwyższym stopniu stawali az czterokrotnie nasi jedynkarze: Dominik Popławski(Sokół), Wojciech Florczak (OKK Ostróda), Wojciech Załuski (Olimpia Elbląg) i Martyna Lisiecka (Baza). Zloto wywalczyła też dwójka młodziczek Bazy: Daria Dobrzyniecka/Kinga Jankowska.

 

Było jeszcze sporo czwartych miejsc, także lokat w czołowych szóstkach, co znaczy, że oprócz gościnności wyróżniliśmy sie tez dobrym poziomem sportowym. Nadal mamy spory potencjał, z tym, że większośc sukcesów odnosimy w mlodszych grupach wiekowych. Później naszym reprezentantom trudno dorównać rywalom  uprawiającym sport wyczynowy w duzo lepszych warunkach. Ale to problem znany od dawna.

Medale zawodników województwa warmińsko-Mazurskiego

Złote

k-1 młodzików: Dominik Popławski (Sokół Ostróda)

k-1 juniorek: Martyna Lisiecka (Baza Mrągowo)

k-1 juniorów: Wojciech Załuski (Olimpia Elbląg)

k-1 weteranów: Wojciech Florczak (OKK Ostróda)

k-2 młodziczek: Daria Dobrzyniecka/Kinga Jankowska (Baza Mrągowo)

srebrne

c-1 seniorów: Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)

c-2 juniorów mł. : Rafał Cybulski/Patryk Żebrowski (Koszałek Opałek Węgorzewo)

k-1 juniorek mł.: Małgorzata Puławska/Anna Puławska (Baza Mrągowo)

brązowy

k-1 wteranów: Tomasz Zrajkowski (PSWK Olsztyn)

Medaliści wszystkich konkurencji i miejsca zawodników Warmii i Mazur

K-1 30,1 km seniorów

1 KRAJEWSKI ARKADIUSZ 87 Admira Gorzów Wlkp. 02:22:04

2 FLORCZAK PAWEŁ 89 Astoria Bydgoszcz 02:23:36

3 TEODOROWICZ KAROL 90 UKS Nadwiślanin Sokół 02:23:38

……………………………………………….

4 ROĆKO ADAM 87 KSC Olsztyn 02:24:01

6 PERIŻOK JAKUB 93 Sokół Ostróda 02:38:35

10 CIĘŻKOWSKI SŁAWOMIR 88 Korona Elbląg 03:07:49  

K-1 25,8 km seniorek

1 DZIENISZEWSKA EDYTA 86 Sparta Augustów 02:17:07

2 KONIECZNA ANETA 78 Warta Poznań 02:17:09

3 WŁOSIK ANNA 90 KKW-29 Kraków 02:17:33

……………………………………………………………………

4 KOZAKIEWICZ DOROTA 92 UKS Koszałek Węgorzewo 02:24:37

5 MIECZKOWSKA EWA 93 KSC Olsztyn 02:28:34

C-1 25,8 km seniorów

1 DROJETZKI JOSHUA 93 AZS AWF Gorzów Wlk 02:15:25 +

2 KAMIŃSKI MATEUSZ 91 OKSW Olsztyn 02:15:57

3 ZUCHORA MATEUSZ 92 MKS-MOS Wrocław 02:17:04

…………………………………………………..

6 LEWANDOWSKI ARTUR 72 Wel-bis Lidzbark Welski 02:32:30

K-2 21,5 km juniorów

1 PRZYPADŁO MARCIN 95 /LIPIŃSKI DAWID 95 UKS Olimpijcz.NwChec 01:36:38

2 KACZMAREK PAWEŁ 95 /BUDNICK SZYMON 95 Polstyr Człuchów 01:36:52

3 MIELNIK SZYMON 95 /MIERNIK SEBASTIAN 95 MOSM Tychy 01:37:35  

……………………………………………………………………………………………………………………………..

4 MICHELS MAREK 94 /BRAKOWIECKI BŁAŻEJ 95 KSC Olsztyn 01:40:22

K-2 21,5 km juniorek

1 KWIATKOWSKA KINGA 94 /ROZMIAREK ANNA 95 AZS AWF Poznań 01:50:04

2 KILMAN MAGDALENA 95 CZARNECKA IWONA 95 Spójnia Warszawa 01:52:33

3 PERTEK IZABELLA 95 /ŚMIGIEL KAROLINA 96 Astoria Bydgoszcz 01:55:28

……………………………………………………

C-2 21,5 km juniorów

1 MOMOT KACPER 95 /FURTAK ROMAN 95 AZS AWF Poznań 01:56:12

2 HERTEL PIOTR 94 /PILECKI ŁUKASZ 94 Orzeł Wałcz 02:00:05

3 ŚWIERZY ADAM 94 /CHOROBA SZYMON 97 UKS Olimpijcz.NwChec 02:02:11

K-1 17,2 km mł juniorów

1 POPŁAWSKI DOMINIK 96 Sokół Ostróda 01:17:56 +

2 PECYNA KAROL 96 MKKS Gorzów Wlkp. 01:18:22

3 KLIMCA KAMIL 96 Górnik Czechowice-Dz 01:18:33

……………………………………………………

6 SUWIŃSKI WOJCIECH 96 KSC Olsztyn 01:21:54

9 OŁDAKOWSKI CEZARY 96 KSC Olsztyn 01:25:03

10 WRÓBLEWSKI DOMINIK 97 Sokół Ostróda 01:26:23

15 FILIPKOWSKI GRZEGORZ 96 KSC Olsztyn 01:28:42

17 BARANOWSKI PATRYK 96 KSC Olsztyn 01:30:06

18 RĘKAWIK SZYMON 97 Korona Elbląg 01:30:32

22 KŁOCZKO MARCIN 97 UKS Koszałek Węgorzewo 01:34:04

23 POŁĄCZAK ADRIAN 97 Baza Mrągowo 01:36:39

K-1 17,2 km mł juniorek

1 PASZEK PAULINA 97 Górnik Czechowice-Dz 01:26:00

2 NOGA PAULINA 96 MOSM Tychy 01:26:17

3 ŚCIGAŁA MARTA 97 UKS Olimpijcz.NwChec 01:30:13

C-1 17,2 km mł juniorów

1 KITEWSKI ALEKSANDER 96 Orzeł Wałcz 01:29:36  

2 WILKOWSKI PIOTR 96 MRKS Gdańsk 01:31:42

3 RYBAKOWSKI ŁUKASZ 97 Warta Poznań 01:31:47

K-2 8,6 km młodzików

1 GRACZ JĘDRZEJ 98 /NOWAKOWSKI ROBERT 98 Energetyk Poznań 00:39:27

2 CYGANOWSKI MACIEJ 98 /GOŁĘBIEWSKI KAMIL 98 Nogat Malbork 00:40:12

3 KOZAK ADAM 98 /JAWORSKI PAWEŁ 98 Fala Lublin 00:40:25

…………………………………………………….

7 PUŻNIEWSKI KAROL 98 /GRALCZYK KRZYSZTOF 98 KSC Olsztyn 00:42:47

10 HADZIEWICZ PIOTR 99 /MATERNOWSKI MATEUSZ 98. 00:51:04

K-2 8,6 km młodziczek

1 DOBRZYNIECKA DARIA 99 /JANKOWSKA KINGA 99 Baza Mrągowo 00:44:54

2 CYRULEWSKA KLAUDIA 98 /KLATT MARTYNA 99 Energetyk Poznań 00:45:13

3 WĘCŁAWEK WIKTORIA 99 /WITCZAK KATARZYNA 98 Warta Poznań 00:46:21

C-2 8,6 km młodzików

1 HANDKE ADAM 98 /WIŚNIEWSKI ALAN 98 Warta Poznań 00:46:24

2 SŁAWIŃSKI SEBASTIAN 98 /GUTOWSKI PAWEŁ 98 Zawisza Bydgoszcz 00:47:09

3 BRANDT GRZEGORZ 98 /SKÓRSKI MICHAŁ 98 MRKS Gdańsk 00:52:09

K-1 17,2 km weteranów

1 FLORCZAK WOJCIECH 60 OKK Ostróda 01:24:39

2 WYSOCKI ADAM 74 Sparta Augustów 01:25:29

3 ZRAJKOWSKI TOMASZ 70 PSWK Olsztyn 01:26:36  

………………………………………………………………..

5 NIEDŹWIECKI RAFAŁ 74 Sokół Ostróda 01:28:26

7 WYSZKOWSKI ADAM 68 PSWK Olsztyn 01:30:33

11 ADAMIUK ANDRZEJ 67 PSWK Olsztyn 01:34:00

15 MAŚLANKA TOMASZ 63 PSWK Olsztyn 01:41:59

K-2 30,1 km seniorów

1 NIESTEROWICZ KAROL 90 /NIESTEROWICZ WOJCIEC 90 Wiskord Szczecin

02:13:12

2 FLORCZAK PAWEŁ 89 /PANNELLIER WOJCIECH 90. Astoria Bydgoszcz 02:14:19

3 ŁAŃCUCKI MACIEJ 93 /IMIANOWSKI ŁUKASZ 86 Polstyr Człuchów 02:14:55

C-2 25,8 km seniorów

1 KAMIŃSKI JACEK 92 /POŚPIECH TOMASZ 90 AZS AWF Poznań 02:09:16

2 GŁAZUNOW WIKTOR 93 /PAWLAK DAWID 93 Orzeł Wałcz. 02:13:44

3 RZEPIŃSKI ADAM 81 /BORKOWIAK JERZY 81 Posnania Poznań 02:18:44

K-1 21,5 km juniorów

1 ZAŁUSKI WOJCIECH 94 Olimpia Elbląg 01:46:30

2 PRZYPADŁO MARCIN 95 UKS Olimpijcz.NwChec 01:46:44 +

3 KACZMAREK PAWEŁ 95 Polstyr Człuchów 01:46:58  

………………………………………………………………………….

5 DRZAZGA FILIP 95 Sokół Ostróda 01:51:13

8 CHROSTOWSKI MICHAŁ 94 Baza Mrągowo 01:53:17

9 MIKOŁAJEWICZ TOMASZ 95 UKS Koszałek Węgorzewo01:53:55

10 FAŁKOWSKI BARTOSZ 95 Olimpia Elbląg 01:55:28

K-1 21,5 km juniorek

1 LISIECKA MARTYNA 94 Baza Mrągowo 01:55:41

2 CABAJ MARTYNA 95 Astoria Bydgoszcz 01:59:04

3 SŁOMIŃSKA ALEKSANDRA 94 Piast Człuchów 02:01:16

…………………………………….

6 WŁODARCZYK DOMINIKA 95 Baza Mrągowo 02:04:21

8 JUREWICZ PAULA 94 UKS Koszałek Węgorzewo 02:10:23

C-1 21,5 km juniorów

1 HERTEL PIOTR 94 Orzeł Wałcz 01:56:44

2 GLUZA PATRYK 95 AZS AWF Poznań 01:59:03

3 FEDER MAKSYMILIAN 94 Warta Poznań 02:00:00  

………………………………………………………………………

4 KOZAKIEWICZ MATEUSZ 95 UKS Koszałek Węgorzewo 02:04:30 +

5 BARNIAK TOMASZ 95 UKS Koszałek Węgorzewo 02:12:40

K-2 17,2 km mł juniorów

1 SZCZEPANIK PRZEMYSŁA 96/CHRZANOWSKI SEBASTIAN 96 01:17:27

2 MAGDZIAK KRYSTIAN 97 /KOSIŃSKI JAKUB 96 Polstyr Człuchów 01:17:59

3 CYSEWSKI JAKUB 96 /KORINTH CYPRIAN 96 UKS Sokolik Czernin 01:18:38

K-2 17,2 km mł juniorek

1 PILARZ EWELINA 97 /ISKRZYCKA JUSTYNA 97Górnik Czechowice-Dz 01:25:28

2 PUŁAWSKA MAŁGORZATA96 /PUŁAWSKA ANNA 96 Baza Mrągowo 01:27:07

3 LIS JULIA 97 UKS /MIŚ MAJA 96 Olimpijcz.NwChec 01:28:02

C-2 17,2 km mł juniorów

1 KNAP DANIEL 96 /BRYŃSKI GRZEGORZ 96 MOSM Tychy 01:31:00 +

2 CYBULSKI RAFAŁ 97 /ŻEBROWSKI PATRYK 97 UKS Koszałek Węgorzewo 01:31:50

3 PYTLARZ DOMINIK 96 /GOLA JAKUB 97 Górnik Czechowice-Dz 01:32:23

K-1 8,6 km młodzików

1 TOMYŚLAK KAMIL 98 AZS AWF Poznań 00:42:51 +

2 HAJDAMOWICZ KSAWERY 98 UKS Motława Gdańsk 00:42:59

3 MROZEK REMIGIUSZ 98 UKS Olimpijcz.NwChec 00:43:02

……………………………………..

7 STAŃCZAK MICHAŁ 98 KSC Olsztyn 00:45:33

15 KRUSZEWSKI MARCEL 99 Baza Mrągowo 00:49:20  

20 ORLIKOWSKI PAWEŁ 99 Sokół Ostróda 00:53:35

K-1 8,6 km młodziczek

1 CADER ALEKSANDRA 98 UKS-4 Katowice 00:47:37

2 KRÓLAK KATARZYNA 98 MOSM Tychy 00:48:41

3 PAZUR KATARZYNA 99 Energetyk Gryfino 00:49:03  

……………………………………………………………………………….

4 KOZAKIEWICZ KATARZYNA98 UKS Koszałek Węgorzewo 00:49:06

5 WIELIKI MAGDA 99 KSC Olsztyn 00:49:33

11 GROHS ALEKSANDRA 99 Sokół Ostróda 01:09:58

C-1 8,6 km młodzików

1 BRÓDKA JAKUB 98 Warta Poznań 00:52:07

2 MARKIEWICZ PATRYK 98 Cresovia Białystok 00:55:54

3 SĘGA MACIEJ 98 Admira Gorzów Wlkp. 00:56:52

………………………………………

6 TRACZEWSKI JAKUB 99 OKSW Olsztyn 01:02:01

KLASYFIKACJA MEDALOWA

1 AZS AWF Poznań 4 1 – 5

2 Orzeł Wałcz 2 2 – 4

3 Warta Poznań 2 1 3 6

4 Baza Mrągowo 2 1 – 3

5 Górnik Czechowice-Dz 2 – 2 4

6 MOSM Tychy 1 2 1 4

……………………………..

13 OKK Ostróda 1 – – 1

14 Olimpia Elbląg 1 – – 1

15 Sokół Ostróda 1 – – 1

24 OKSW Olsztyn – 1 – 1

26 UKS Koszałek Węgorz. – 1 – 1

35 PSWK Olsztyn – – 1 1

Fot. maratony kajakowe

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x