MŚ maraton Singapur 2011 – Mateusz Kamiński znów dwa razy brąz

W Singapurze zakończyły się  Mistrzostwa Świata w maratonie kajakowym. W pierwszym dniu regat  duży sukces odniósł kanadyjkarz Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych Mateusz Kamiński, który w konkurencji c-1 26 km młodzieżowców (zawodników do 23 lat) zdobył brązowy medal. To kolejny sukces Mateusza, który kilka tygodniu temu w Mistrzostwach  Europy wywalczył dwa krążki.  W niedzielnym wyścigu  dwójek seniorów na 30 km olsztynianin znów był trzeci. Zdobył więc w Singapurze dwa brązowe medale. Serdeczne gratulacje!

Niedziela

Start polskiej dwójki w wyściu seniorów stał do końca pod znakiem zapytania, bowiem partner Mateusza Bartosz Plawski  w piatek w rywalizacji jedynek doznal kontuzji ręki, założono mu sześć szwów. Ale wodniacy to twardziele. W niedzielę obaj wystartowali w konkurencji seniorów w bardzo mocnej stawce, bowiem w Singapurze zjawili się utytułowani Niemcy i Węgrzy. Wprawdzie Mateusz z parnterem przypłyneli na czwartym miejscu, ale okazało się, że finiszujacy przed nimi Hiszpanie skrócili sobie trasę i zostali zdyskwalifikowani. Tym samym olsztynianin zdobył drugi brązowy medal.