MŚ seniorów Szeged 2011 – Denis brąz na 500 m, szkoda, że nie na 200

W Szeged zakończyły się mistrzostwa świata seniorów  w kajakarstwie klasycznym. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur: Maja Madziewicz (OKSW Olsztyn) w c-1 200 m oraz Denis Ambroziak (KSC Olsztyn) wraz z Dawidem Putto z Bydgoszczy w k-2 200 i 500 metrów oraz sztafecie 4 razy 200 metrów.  Zawodnik KSC zdobył brązowy krążek na 500 metrów co jest oczywiście sukcesem, ale ta konkurencja spadła z programu Igrzysk Olimpijskich. W konkurencjach olimpijskich nasi zawodnicy furory nie zrobili.  Denis a finale C zajął  6 miejsce Maja w finale B była też szósta. Sztafecie  nie udało sie awansować do grona najlepszych. Mistrzem świata w k-1 200 m został Piotr Siemionowski, swego czasu zawodnik Bazy Mrągowo.

Przy tak dynamicznym rozwoju kajakarstwa na świecie licza sie przede wszystkim wielkie indywidualności. Taką jest Piotr Siemionowski, który został ponownie mistrzem świata i jest chyba najwiekszym polskim atutem na Londyn 2012, a my mozemy mieć satysfakcje, że swego czasu plywał w barwach Bazy Mrągowo. Denis Ambroziak z KSC Olsztyn zdobył brąz  w dwójce na 500 metrów i na pewno przejdzie do historii, ale musimy być w ocenach obiektywni. K-2 500 metrów przestała być konkurencją olimpijską, co oczywiście zmniejszyło jej prestiż i zainteresowanie. Z całą pewnością bardziej zależało nam na starcie w sprincie (k-2 200 m) a tu Denis  zajął 24 miejsce. Daleko, bardzo daleko. Maja Madziewicz do niedawna regularnie pływała w finałach A, ale tę konkurencję uprawiała garstka zawodniczek. Olimpijska perspektywa stała sie impulsem dla wielu federacji, by szkolić dziewczyny w kanadyjkach i olsztynianka niestety została w tyle. Na dziś nasze olimpijskie perpektywy są bardzo mgliste i ciesz ac sie bardzo z brązu musimy pamiętac o realiach.

Wyniki

Mężczyźni

K-2 500 metrów (eliminacja)

1 Ripamonti Nicola Colombi Mattia (Włochy)   01.37.993

2 Mustafayev Tamerlan  Javadov Mirnazim Azerbaijan 01.41.341 00.03.348

3 Putto Dawid Ambroziak Denis (Polska, Kopernik Bydgoszcz, KSC Olsztyn) 01.41.413 00.03.420

4 Choi Min Kyu Kang Hyun Gu (Korea Płd) 01.43.285 00.05.292

5 Seidel Christian Seidel Marc (Luxemburg ) 01.47.047 00.09.054

6 Pundir Bhupender  Arambam Yendapha (Indie) 01.52.057 00.14.064

7 Phillips Jesse Australia Bird Stephen(Australia)02.01.519 00.23.526

K-2 500 metrów (półfinał)

1 Mitrea Ionut  Mada Bogdan (Rumunia) 01.40.073

2 Putto Dawid   Ambroziak Denis (Polska, Kopernik Bydgoszcz, KSC Olsztyn) 01.40.403 00.00.330

3 Liapioshka Aliaksandr   Valko Taras (Białoruś) 01.40.775 00.00.702

4 Rodriguez Victor Javier  Pina Esteves Diego (Hiszpania)01.41.933 00.01.860

5 Wyss Fabio Switzerland Nicolet Christophe(Szwajcaria)  01.42.533 00.02.460

6 Seidel Christian Seidel Marc Luxemburg) 01.46.595 00.06.522

7 Bond Cedric  Petrovic David (USA) 01.48.173 00.08.100

8 Pundir Bhupender  Arambam Yendapha (Indie)   01.56.135 00.16.062

9 Alaverdyan Vladimir  Davit Harutyunyan (Armenia)  02.02.087 00.22.014

K-2 500 metrów (finał)

1 Toth David  Kulifai Tamas (Węgry)  01.28.134

2 Nekriosius Ricardas Olijnik Andrej (Łotwa) 01.28.524 00.00.390

3 Putto Dawid Ambroziak Denis(Polska, Kopernik Bydgoszcz KSC Olsztyn) 01.28.848 00.00.714

4 Mitrea Ionut Mada Bogdan (Rumunia) 01.29.280 00.01.146

5 Mizumoto Keiji Watanabe Hiroki (Japonia) 01.29.958 00.01.824

6 Liapioshka Aliaksandr Valko Taras (Białoruś) 01.29.982 00.01.848

7 Lyapunov Kirill  Vishnyakov Konstantin (Rosja) 01.30.702 00.02.568

8 Ripamonti Nicola Colombi Mattia (Włochy) 01.32.424 00.04.290

K-2 200 metrów – (eliminacja)

1 Heath Liam Schofield Jonathan (Wieka Brytania) 00.31.873

2 Nielsen Lasse  Nielsen Casper Dania) 00.32.173 00.00.300

3 Correa Miguel Antonio   Rezola Voisard Ruben (Argentyna) 00.32.473 00.00.600

4 Pra Floriani Mauro Regazzoni Alberto (Włochy) 00.32.527 00.00.654

5 Putto Dawid  Ambroziak Denis (Polska Kopernik Bydgoszcz, KSC Olsztyn) 00.32.905 00.01.032

6 Kraft Jiři  Tarkulič Branko (Czechy) 00.33.343 00.01.470

7 Gulbahar Mustafa Yildirim Cagribey (Turcja) 00.34.291 00.02.418

8 Papasavas Michail  Papandreou Apostolos (Grecja) 00.35.323 00.03.450

9 Silo Silo  Sugiarto Andri (Indonezja) 00.37.657 00.05.784

 

k-2 200 metrów (półfinał)

1 Lasse Nielsen  Casper Nielsen  (Dania) 32.344 0.000

2 Ronald Rauhe Jonas Ems (Niemcy) 32.440 0.096

3 Anders Svensson  Christian Svanqvist (Szwecja) 32.854 0.510

4 Stephen Bird  Jesse Phillips  (Australia) 32.932 0.588

5 Michael Arthur  Shaun Rubenstein (RPA) 32.986 0.642

6 Dawid Putto Denis Ambroziak  (Polska, Koeprnik Bydgoszcz, KSC Olsztyn) 33.370 1.026

7 Tamerlan Mustafayev  Mirnazim Javadov (Azerbejdżan) 35.278 2.934

8 Amin Boudaghi Amir Rashidi (Iran)  36.544 4.200

9 Ka Chung Chiu  Yik San Tsoi (Hongkong) 39.022 6.678 

{vsig}denis{/vsig}

 

k-2 200 metrów (finał C)

1 Roberto Maehler  Celso Dias De Oliveira Junior (Brazylia) 33.003 0.000

2 Michael Arthur  Shaun Rubenstein (RPA) 33.051 0.048

3 Aurimas Lankas  Edvinas Ramanauskas  (LItwa) 33.129 0.126

4 Jiří Kraft  Branko Tarkulič  (Czechy) 33.489 0.486

5 Mykola Kremer  Sergii Servulia (Ukraina) 33.507 0.504

6 Dawid Putto Denis Ambroziak (Polska, Kopernik Bydgoszcz, KSC Olsztyn)  33.867 0.864

7 Tim Hornsby  Ryan Dolan (USA) 34.173 1.170

8 Jesus Colmenares Jose Giovanni Ramos (Wenezuela) 34.251 1.248

9 Cagribey Yildirim  Mustafa Gulbahar  (Turcja) 34.359 1.356

 

Sztafeta k-1 4 razy 200 metrów (eliminacje)

1 Hiszpania  2:27.948 0.000

2 Niemcy 2:28.530 0.582

3 Szwecja 2:28.974 1.026

4 Dania 2:29.442 1.494

5 Polska (Denis Ambroziak  Dawid Putto  Piotr Mazur  Marek Twardowski) 2:34.800 6.852

6 USA 2:41.286 13.338

7 Kirgistan 2:53.274 25.323

8 Ukraina – dyskwalifikacja

 

Kobiety

c-1 200 metrów (eliminacje)

1 Laurence Vincent-lapointe  (Kanada) 48.314

2 Nancy Millan Valdes (Chile) 53.912 5.598

3 Samantha Rippington (Wielka Brytania) 54.200 5.886

4 Iryna Muraviova  (Ukraina) 55.472 7.158

5 Darya Goncharova (Kazachstan) 56.036 7.722

6 Maja Madziewicz ( Polska, OKSW Olsztyn) 56.786 8.472

7 Fátima Narciso José António (Angola) 1:13.634 25.320

 

c-2 200 metrów (półfinał)

1 Sophie Cordelier  (Francja) 51.697 0.000

2 Maisa Aparecida De Matos (Brazylia)  52.141 0.444

3 Iryna Muraviova (Ukraina) 52.423 0.726

4 Valentina Postaru Rumunia)  54.289 2.592

5 Maja Madziewicz  (Polska, OKSW Olsztyn) 55.951 4.254

6 Elina Edole (Łotwa) 56.047 4.350

7 Nancy Millan Valdes (Chile) 59.221 7.524

 

c-2 200 metrów (finał B)

1 Nancy Millan Valdes (Chile) 54.146 0.000

2 Valentina Postaru  (Rumunia) 55.730 1.584

3 Samantha Rippington  (Wielka Brytania) 55.922 1.776

4 Maria Belen Ibarra  (Ekwador) 56.318 2.172

5 Darya Goncharova (Kazachstan) 57.734 3.588

6 Maja Madziewicz (Polska OKSW Olsztyn) 58.070 3.924

7 Elina Edole (Łotwa)  59.480 5.334

8 Fátima Narciso José António  (Angola) 1:02.360 8.214

9 Bincymol Babychan (Indie) 1:04.550 10.404

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x