MŚ w maratonie Banyoles 2010 – Jacek Kamiński wicemistrzem świata

W mistrzostwach świata w maratonie kajakowym w hiszpańskiej miejscowości Banyoles mamy medal.W konkurencji c-2 juniorów Jacek Kamiński z klubu Wel Bis Lidzbark Welski został wicemistrzem świata. To wspaniały sukces w tak mocnej rywalizacji. Przeciwnicy maja znacznie lepsze warunki przygotowań i startów przez cały sezon. W niedzielę startowali jeszcze olsztynianie Mateusz Kamiński i Adam Roćko, ale nie stanęli na podium.

Jacek Kamiński i jego partner Marcin Żołna popłynęli rewelacyjnie. Przegrali tylko z Węgrami, ale wyprzedzili wiele znakomitych ekip. Potwierdziło się, że Lidzbark Welski jest prawdziwą kuźnią talentów w kanadyjkach.

6 DÓCZÉ Ádám KORISANSZKY Dawid (Węgry) 0:03:22,540

Mateusz Kamiński i Adam Roćko będąc młodzieżowcami mieli małe szanse na wysokie miejsce wśród seniorów.Jako pierwszy popłynął kanadyjkarz Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych Mateusz Kamiński i zajął ze swym partnerem piąte miejsce, identyczne jak w wyścigu indywidualnym. Wyścig ukończyło 12 osad.

6 BARROS Nuno CAPIT OLINA Luis (Portugalia) 0:03:31,300

Adam Roćko z OKS-u Olsztyn ze swym partnerem przypłynął na 12 miejscu, a sklasyfikowano 23 osady.