MŚ w maratonie Banyoles 2010 – Mateusz Kamiński – piąty

W trzecim dniu regat w hiszpańskiej miejscowości Banyoles zaplanowano wyścigi juniorów i młodzieżowców o mistrzostwo świata. Pierwsi wystartowali juniorzy, nasz reprezentant Jakub Periżok z Sokoła Ostróda zajął 18 miejsce w stawce 29 zawodników, którzy ukończyli konkurencję. W wyścigu młodzieżowców-kanadyjkarzy Mateusz Kamiński z Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych zajął 5 lokatę, tracąc niespełna 3 minuty do mistrza świata. Startowało 12 zawodników.Adam Roćko (OKS Olsztyn) w wyścigu k-1 młodzieżowców był-16

Kilka słów o Kubie. Był to debiut ostródzianina w takiej imprezie. Lokata daleka, ale strata do zwycięzcy nie przekroczyła 4 minut.
Mateusz Kamiński walczył ambitnie, do medalu jednak zabrakło sporo. Warto jednak dodać, że nasi zawodnicy nie są specjalistami w maratonie. Owszem, dobrze czuja się na długich dystansach, ale to nie to samo.
Jako ostatni z naszych zawodników wystąpil w piątek Adam Roćko.Kajakarz OKS Olsztyn w gronie 28 uczestników maratonu zajął 16 miejsce.

Jest jeszcze szansa w dwójkach, ale nasi młodzi reprezentanci rywalizować będą z seniorami