Na Brdzie o przepustki do reprezentacji – Zupełnie nieźle, ale to za mało

Przez trzy dni na torze w Bydgoszczy młodzi kajakarze (juniorzy i juniorzy młodsi), rywalizowali w regatach eliminacyjnych do kadry narodowej. To nietypowe zawody, w których uczestnicy płyną na jedynkach, a z najlepszych stworzona zostanie reprezentacja na międzynarodowe imprezy mistrzowskie. Konkurencja jest duża, bowiem w nad Brdę przyjechało 70 juniorów i 90 juniorów młodszych. Nasi pływali nieźle, ale nie na tyle dobrze, by zająć premiowane lokaty.

W tak licznej stawce dużym sukcesem jest awans do finału A. A to udało się Konradowi Kozłowskiemu (Kayak Sport Club Olsztyn) na dystansie 200 metrów, gdzie zajął siódmą lokatę.

W finale C pływali: dwukrotnie Karol Obrębski (KSC Olsztyn) i Marek Michels (KSC Olsztyn)

W finale A juniorek wystąpiła Ewa Mieczkowska (KSC Olsztyn), która była ósma na 500 metrów i dziewiąta na 200 metrów, na 1000 metrów wywalczyła trzecią lokatę w finale B. Z kolei Paula Jurewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo) zajęła piąte miejsce w finale A 500 metrów i trzecie w finale B 1000 metrów. Julita Zyśk (Mrągowia) wygrała finał B na 500 metrów, w finale A na 1000 m przypłynęła ostatnia.

Dwukrotnie w finale A popłynął kanadyjkarz Koszałka Opałka Tomasz Barniak. To jeszcze junior młodszy, ale wystartował w starszej kategorii chcąc wywalczyć kwalifikacje do reprezentacji. Zajął  dwukrotnie siódmą pozycje na 500 m i 1000 m.

Juniorzy młodsi startowali tylko na dystansie 500 metrów. Czwarta lokatę w finale A zajął Błażej Brakowiecki  (KSC Olsztyn), Dominik Popławski z Sokoła Ostróda wygrał finał B, a jego koledzy klubowi Paweł Rymszo i Filip Drzazga popłynęli w finale C zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Jak więc widać rezultaty naprawdę niezłe, ale zabrakło błysku, mocnego akcentu. by awansować do reprezentacji.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x