Nasi błysnęli w Bydgoszczy – 15 medali, nagrody i gratulacje…

Ostatni dzień OOM i MP juniorów w kajakarstwie przyniósł nam kolejne pięć medali. Na długich dystansach złoto zdobyli: juniorzy młodsi z Ostródy: Dominik Popławski i Paweł Rymszo, a brązowe w jedynkach juniorów: Martyna Lisiecka (Baza Mrągowo), Wojciech Załuski (Olimpia Elbląg) oraz w juniorach młodszych: Dominika Włodarczyk (Baza) i kanadyjkarz Mateusz Kozakiewicz (Węgorzewo). W sumie zdobyliśmy w obu imprezach 15 medali (4 złote), otrzymaliśmy puchar za 3 miejsce w klasyfikacji województw OOM, a nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Tomasz Barniak z Węgorzewa.

I dzień

W pierwszym dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów w kajakarstwie w Bydgoszczy złoty medal w konkurencji k-1 200 m juniorów zdobył zawodnik KSC Olsztyn Konrad Kozłowski. Należał do faworytów i ze swej roli wywiązał się doskonale. Piate miejsce zajął kolega klubowy Konrada Marek Michels. W finale k-1 200 m juniorek czwarta była Paulina Jurewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo),a siódma Ewa Mieczkowska (KSC Olsztyn) Oby była to zapowiedź sukcesów naszych wodniaków na torze regatowym Brdyujście.

Juniorzy

k-1 200 m

1 Konrad Kozłowski (KSC Olsztyn)

5 Marek Michels (KSC Olsztyn)

Juniorki

k-1 200 m

4 Paulina Jurewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo)

7 Ewa Mieczkowska (KSC Olsztyn)

II dzień

W drugim dniu rozgrywano wyścigi na 500 metrów, a reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli cztery medale: po dwa w każdej kategorii wiekowej. Na najwyższym stopniu podium stanął kanadyjkarz z Węgorzewa Tomek Barniak, pozostałe medale zdobywaliśmy w dwójkach. Srebro zdobyły mrągowianki: Martyna Lisiecka i Julita Zyśk, natomiast brąz olsztynianie z KSC: Konrad Kozłowski z Markiem Michelsem oraz Błażej Brakowiecki z Cezarym Ołdakowskim. Było też kilka innych miejsc finałowych, w tym czwartych. Najbliżej podium był Bartosz Fałkowski z Olimpii Elbląg, który przegrał dopiero na finiszu.

Juniorzy

k-1 500 m

6 Jakub Periżok (Sokół Ostróda)

9 Wojciech Załuski (Olimpia Elbląg)

k-2 500 m

3 Konrad Kozłowski-Marek Michel (KSC Olsztyn)

Juniorki:

k-1 500 m

k-2 500 m

2 Martyna Lisiecka-Julita Zyśk (Baza Mrągowo)

Juniorzy młodsi

k-1 500 m

4 Bartosz Fałkowski (Olimpia Elbląg)

8 Paweł Rymszo (Sokół Ostróda)

k-2 500 m

3 Błażej Brakowiecki-Cezary Oldakowski (KSC Olsztyn)

c-1 500 m

1 Tomasz Barniak (Koszałek Opałek Węgorzewo)

III dzień

W trzecim dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów w kajakarstwie ( rywalizacja na dystansie 1000 m) dorobek ekipy Warmii i Mazur powiększył się o kolejne pięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli: ponownie kanadyjkarz  z Węgorzewa Tomasz Barniak (junior młodszy) oraz dwójka juniorek z Bazy Mrągowo: Martyna Lisiecka i Julita Zyśk. Srebro zdobyła czwórka juniorów i dwójka juniorów młodszych KSC Olsztyn a brąz dwójka juniorek z Węgorzewa. Nasz bilans to 10 medali, w tym trzy złote.

Juniorzy:

k-1 1000 metrów

7 Jakub Periżok )Sokół Ostróda)

k-4 1000 metrów

2 KSC Olsztyn (Chodźko, Sobański, Michels, Kozłowski)

c-2 1000 metrów

4 Jakub Grabiński – Maciej Piórko (Koszałek Opałek Węgorzewo)

Juniorki

k-2 1000 metrów

1 Martyna Lisiecka – Julita Zysk (Baza Mrągowo)

3 Paulina Jurewicz – Ilona Oszkandy (Koszałek Opałek Węgorzewo)

4 Daniel Popławski (Sokół Ostróda)

6 Filip Drzazga (Sokół Ostróda)

2 Błażej Brakowiecki – Cezary Ołdakowski (KSC Olsztyn)

c-1 1000 m:

6 Mateusz Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo)

IV dzień

Ostatni dzień OOM i MP juniorów w kajakarstwie przyniósł nam kolejne pięć medali. Na długich dystansach złoto zdobyli: juniorzy młodsi z Ostródy: Dominik Popławski i Paweł Rymszo, a brązowe w jedynkach juniorów: Martyna Lisiecka (Baza Mrągowo), Wojciech Załuski (Olimpia Elbląg) oraz w juniorach młodszych: Dominika Włodarczyk (Baza) i kanadyjkarz Mateusz Kozakiewicz (Węgorzewo). W sumie zdobyliśmy w obu imprezach 15 medali (4 złote), otrzymaliśmy puchar za 3 miejsce w klasyfikacji województw OOM, a nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Tomasz Barniak z Węgorzewa) – dwukrotny złoty medalista. Trzecie miejsce w klasyfikacji OOM to w naszych warunkach ogromny sukces, świadczący o duzym potencjale młodzieży. Teraz trzeba tylko te talenty szlifować, ale trzeba stworzyc ku temu możliwości.