Nasi w Mistrzostwach Świata w Banyoles – Maratończycy do dzieła!

W hiszpańskiej miejscowości Banyoles rozpoczynają się mistrzostwa świata w maratonie kajakowym. W reprezentacji Polski, która wybrała się na Półwysep Iberyjski jest sporo warmińsko-mazurskich akcentów. Ostatnim testem przed światowymi regatami były Mistrzostwa Polski w Ostródzie. Na jeziorze Drwęckim zawodnicy klubów z naszego regionu spisali się na tyle dobrze, że aż pięciu znalazło się w składzie na wyjazd do Banyoles. Będzie to gigantyczna impreza, bowiem medale rozdane zostaną od kategorii juniora do najstarszego mastersa. A więc maratończycy – do dzieła!

Najwcześniej, w czwartek z naszych reprezentantów wystąpi Wojciech Florczak, który jako weteran grupy 45-49 lat popłynie w konkurencji k-2. Ostródzianina przedstawiać nie trzeba, wybitna postać polskiego kajakarstwa, duża osobowość, słowem sportowiec szanowany przez całe środowisko ze względu na osiągnięcia i zawodniczą nieśmiertelność. Rzadko bywa, by w tym wieku prezentować tak wysoki poziom.

Reszta reprezentantów Warmii i Mazur – to młodzieżowcy i juniorzy, którzy wystąpią w swoich kategoriach, podejmą też próbę rywalizacji ze starszymi przeciwnikami. Dotyczy to Adama Roćko z OKS-u Olsztyn zgłoszonego do konkurencji młodzieżowców k-1 i seniorów k-2. Identyczny plan startów ma kanadyjkarz z Olsztyna Mateusz Kamiński (c-1 młodzieżowców i c-2 seniorów). Nie było wyjścia, bowiem w grupie do lat 23 rozgrywane są tylko jedynki.
W juniorach Jakub Periżok z Sokoła Ostróda popłynie tylko w jedynce, natomiast Jacek Kamiński z klubu Wel Bis Lidzbark Welski w c-1 i c-2.

Czego możemy się spodziewać? Maratony rządza się swoimi prawami, patrząc jednak realnie naszym reprezentantom trudno będzie walczyć o medale. W wyścigach długodystansowych o Puchar Świata startują sporadycznie i pod tym względem ustępują rywalom. Ale na starcie w Banyoles wszyscy maja równe szanse

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x