Puchar Świata w Brandenburgu – Kamińscy na podium

W niemieckim Brandenburgu odbywają się regaty w maratonie kajakowym o Puchar Świata, w którym startują zawodnicy z Warmii i Mazur. W pierwszym dniu doskonale spisali się przede wszystkim kanadyjkarze. Mateusz Kamiński z Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych był trzeci w wyścigu c-1 26 km seniorów, natomiast drugie miejsce wśród juniorów na dystansie 15 km wywalczył Jacek Kamiński z Velu Lidzbark Wielski. Zbieżność nazwisk przypadkowa. W czołówce – na ósmej pozycji znalazł się kajakarz OKS-u Olsztyn Adam Roćko w k-1 30 km.

Przed laty w Brandenburgu (była NRD) odbywały się regaty Pucharu Świata w kajakarstwie klasycznym. Tor nie był lubiany przez zawodników z uwagi na specyficzna falę. Potem czołówka spotykała się w innym niemieckim mieście Duisburgu i tak zostało do dziś.
Natomiast maratończycy wykorzystują stary obiekt w Brandenburgu. Od niedawna regulamin cyklu PŚ pozwala na rozgrywanie imprez tylko na torach, a nie na naturalnych zbiornikach. Nasi zawodnicy starają się w miarę regularnie uczestniczyć w zawodach. Miesiąc temu z niezłym skutkiem pływali w Tyńcu, teraz, mam na myśli przede wszystkim kanadyjkarzy, poszło im jeszcze lepiej. Mateusz Kamiński przegrał tylko z dwoma medalistami mistrzostw świata.

W niedzielę dalszy ciąg regat, tym razem w konkurencji dwójek. Olsztyński kanadyjkarz popłynie z Adamem Pławskim z Admiry Gorzów, który w sobotę wyścigu jedynek nie ukończył. Adam Roćko zakończył już udział w imprezie, gdyż nie znalazł partnera do dwójki. Nie znamy bliższych planów Jacka Kamińskiego, mamy nadzieję, że wystartuje.

Regaty o Puchar Świata są przedsmakiem emocji związanymi z mistrzostwami świata, które 26 września odbędą się w Hiszpanii. Dobre wyniki w zawodach pucharowych są brane pod uwagę przy ustalaniu reprezentacji, duży wpływ na decyzje selekcjonerów będą miały rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Polski, zaplanowanych na początek września.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x