Sprinterski popis gwiazd w Poczdamie – Denis Ambroziak wreszcie na luzie

Ostatnim akcentem sezonu najlepszego olsztyńskiego kajakarza Denisa Ambroziaka był udział w zupełnie nietypowej imprezie w Poczdamie. Otóż organizatorzy zaprosili na sprinterski wyścig czołowych specjalistów z całej Europy by w pokazowych regatach zaprezentowali swój kunszt. Ścigano się w jedynkach i dwójkach na dystansie 180 metrów, a więc nieco krótszym od klasycznego. Chodziło przede wszystkim o promocję nowego sprzętu, a przy okazji tej dyscypliny sportu. Denis Ambroziak z zajął trzecie miejsce , wyprzedziły go tylko asy tej konkurencji Węgier Milos Dudas i Francuz Maxime Beamount.

 

– To była moja pierwsza tego typu przygoda – mówi kajakarz KSC Olsztyn. Oczywiście ścigaliśmy się na serio, choć głównym przesłaniem regat była promocja nowinek sprzętowych. Byłem zaskoczony ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, których tłumy zjawiły się nad wodą i gorąco dopingowały uczestników. Po wyjściu z wody, każdy z zawodników szedł w otoczeniu sympatyków, bardzo przyjaznych, widać, że supersprinty wywarły na nich duże wrażenie.

Dla mnie była to nowość i wreszcie możliwość spędzenia czasu na luzie. Spotkałem się z rywalami, wieloma osobami, które w kajakarstwie światowym mają wiele do powiedzenia. Taki bezpośredni kontakt jest bezcenny. Słowem podróż wyczerpująca, ale udział w takiej imprezie potrzebny.

Wróciłem do Olsztyna w poniedziałek (27 sierpnia) rano, a już we wtorek wybieram się do Turcji na tak długo oczekiwany wypoczynek. To był sezon wielu przeżyć, nie zawsze pozytywnych. Musze naładować się dobrą energią i w październiku rozpocząć przygotowania do następnego roku startów. Oby był szczęśliwszy od minionego.

Okiem prezesa KSC Olsztyn Janusza Milewskiego

W sumie było 45 fascynujących wyścigów przy obecności ok. 5000 widzów na zabytkowym kanale długości 180 metrów i szerokości 10 m, głębokości 1,5 m napełnionym na tą okazje milionami metrów sześciennych wody. Stworzono wodną arenę wzdłuż fasady zabytkowych kamienic starego miasta z tęcza nad linią startu. Na starcie zgromadzili się kajakarze z Niemiec , Francji, Węgier, Białorusi, Austrii i jako jedyny Polak Denis Ambroziak z Olsztyna wśród nich medaliści i uczestnicy ścisłych finałów Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

Pomysłodawcą i organizatorem Kanał Sprint Poczdam jest Prezes Kanu Club Potsdam – Torsten Gutsche wielokrotny medalista olimpijski.

Denis Ambroziak zawodnik Kayak Sport Club Olsztyn absolwent Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie i Student Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J Rusieckiego startując w tych zawodach w gronie medalistów olimpijskich spisał się znakomicie czym udowodnił iż pominięcie go mimo iż był najlepszym zawodnikiem w Polsce w walce o IO Londynie było pomyłką władz PZKaj.

Zajął w tych sprintach 3 miejsce przegrywając tylko jeden wyścig z Węgrem Miklos Dudas szóstym zawodnikiem IO Londyn 2012

w k-1 200 m dosłownie o tysięczne ułamki sekund, drugi był Francuz Maxime Beamont czwarty w k-1 200 m zawodnik na IO Londyn 2012.

W jednym z wyścigów eliminacyjnych Denis pokonał faworyta gospodarzy Ronalda Rauhe trzykrotnego medalistę Igrzysk Olimpijskich wielokrotnego mistrza i medalistę mistrzostw świata.

Sponsorem wyjazdu był właściciel firmy Plastex z Warszawy Pan Ryszard Seruga, który zaopatrzył Denisa w kajak sprinterski najnowszej generacji FIGHTER EVO który zawodnik promował na tych sprintach.

Mimo iż Denis pierwszy raz startował na tym modelu był zadowolony a wynik sam za siebie mówi.

{AdmirorGallery}poczdam{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x