Trójka olsztynian w ME w maratonie – Do Saint de Losne przez Wałcz

W dniach 22-24 lipca we francuskiej miejscowości Saint de Losne odbędą się Mistrzostwa Europy w kajakowym maratonie. Do reprezentacji powołana została trójka zawodników olsztyńskich w kajakach: Ewa Mieczkowska i Adam Roćko ( oboje Kayak Sport Club Olsztyn) i kanadyjkarz Mateusz Kamiński(Olsztyński Klub Sportów Wodnych).

Konkurencja na Starym Kontynencie jest coraz większa. Nastąpił zdecydowany podział na sprinterów, średnio i długodystansowców, co wiąże się z selekcją zawodników, a także z konkretnymi przygotowaniami do sezonu.

Liczymy na dobry występ, ale oczywiście o medale będzie trudno. Najwięcej doświadczenia mają Adam Roćko i Mateusz Kamiński. Ten ostatni przymierza się do dwóch konkurencji: c-1 młodzieżowców i c-2 seniorów z partnerem z Gorzowa Wielkopolskiego.

Start we Francji jest poprzedzony zgrupowaniem szkoleniowym w Wałczu, gdzie nasi reprezentanci już przebywają i stamtąd bezpośrednio udadzą się na mistrzostwa świata.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x