WAMA-SPORT Historia – Jubileuszowa Gala Wacława Sklinsmonta – Dziękujemy i prosimy o jeszcze…

Fot. wama-sport.pl

W minioną sobotę (19 sierpnia 2017 roku) w restauracji „Przystań” w Olsztynie odbyła się Gala związana z jubileuszem 60-lecia dorobku sportowego trenera kajakarstwa Wacława Sklinsmonta. Uroczystość, choć w gronie znajomych od lat, miała podniosły charakter, bo i jej Bohater jest osobą niezwykłą. Szkolenie młodzieży to Jego pasja, której oddał każdą wolną chwilę. Z zawodu jest matematykiem, nauczycielem akademickim.

Prowadzący galę Jerzy Gąska, jeden z niezliczonej liczby wychowanków, przedstawił życiorys sportowy jubilata, następnie zaproszeni goście – przyjaciele, znajomi składali serdeczne życzenia, dzieląc się wrażeniami z lat znajomości z Panem Wacławem. Oprócz przedstawicieli władz miasta, współpracowników nie zabrakło ciepłych słów od olimpijczyków: Andrzeja Gronowicza, Jerzego Dunajskiego i Marka Łbika. Na zakończenie podziękowała najmłodsza generacja kanadyjkarzy olsztyńskich.

Wacław Sklinsmont nie krył wzruszenia, ale łezka zakręciła się niejednemu na tej sali. Bo wypowiedziach: jubilata i jego gości przewijała się nuta prawdziwych wartości, jakie daje sport połączony z edukacją. Nie było ani słowa o biznesie, natomiast wiele o kształtowaniu charakterów i zaspakajania pasji w gronie przyjaciół.

Relacja ukazała się na portalu WAMA-SPORT (sierpień 2017)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

historia Kajakarstwo oksw olsztyn Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x