XXXV LOTTO Młodzieżowe MP , XIX MP Młodzików Poznań 2020 – Cztery medale w tym dwa złote, Bartosz Grabowski i Dominik Stańczewski najlepsi

Fot. PZKaj facebook
Na torze regatowym Malta w Poznaniu odbywały się w weekend (25/26 lipca) XXXV LOTTO Młodzieżowe Mistrzostwa Polski , XIX Mistrzostwa Polski Młodzików. Startowali reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. którzy zdobyli cztery medali. Młodzieżowym mistrzem Polski w K-1 200 m został Bartosz Grabowski (OKSW Olsztyn). Dwa krążki MP młodzików wywalczyli kanadyjkarze PKS Korona Elbląg. Zloty  w roczniku 2007 zdobył Dominik Stańczewski. Elblążanie wywalczyli też srebro w konkurencji C-4. Srebrny medal w wyścigu k-1 2000 m zdobyła Julia Kot (UKS Silvant Kajak Elbląg)

Młodziczki (2007)

C-1 2000 m

1 SOŁTYŃSKA Amelia 07-09-02 KS Posnania Poznań (WP) 12:44.349

2 STODULSKA Jagoda 07-01-01 KST Włókniarz Chełmża (KP) 12:56.713

3 MACHALEWSKA Jagoda 07-01-01 KST Włókniarz Chełmża (KP) 13:47.861

……………………………………………………………

6 SZCZEPANIAK Karolina 07-08-03 UPKS Poncio 2010 (WN) 18:09.397

Młodziczki (2006)

K-1 2000 m

1 BOBOWSKA Agnieszka 06-07-28 KS Yacht-Club Kraków (MA) 9:55.602

2 KOT Julia 06-09-26 UKS Silvant Kajak Elbląg (WN) 9:56.462

3 WIĘCŁAWSKA Zofia 06-12-22 KST Włókniarz Chełmża (KP) 9:59.022

……………………………………………………………………………..

8 KUMOR Alicja 06-08-03 UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo (WN) 10:19.862

Młodzicy (2007)

K1 2000 m

1 KUBALSKI Mateusz 07-10-25 KS GPower Gorzów (LB) 8:41.100

2 NIEBORAK Mateusz 07-01-05 UMKS Zryw Wolsztyn (WP) 8:44.572

3 LIWANDOWSKI Oskar 07-03-30 UKS 4 Katowice (SL) 9:07.872

……………………….

9 ROSSI Nicolo 07-11-20 UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo (WN) 9:44.492

11 KULMA Krzysztof 07-04-19 UKS Silvant Kajak Elbląg (WN) 9:48.396

23 HRYNKOWSKI Igor 07-01-01 KSC Olsztyn (WN) 10:18.868

K-2 2000 m

1 KUBALSKI-KLEIST KS GPower Gorzów (LB) 8:55.923

2 PURCZYŃSKI-RECHUL KS AZS-AWF Poznań (WP) 9:21.463

3 LIWANDOWSKI-WOLAK UKS 4 Katowice (SL) 9:29.655

…………………………………….

11 DULKO-KULMA UKS Silvant Kajak Elbląg (WN) 10:18.743

C-1 2000 m

1 STAŃCZEWSKI Dominik 07-02-21 PKS Korona Elbląg (WN) 11:08.847

2 LEWANDOWSKI Jacek 07-01-01 KST Włókniarz Chełmża (KP) 11:16.523

3 WILGA Alex 07-04-13 KS Warta Poznań (WP) 11:25.171

…………………………………………..

7 SZOSTEK Michał 07-12-15 UPKS Poncio 2010 (WN) 12:56.499

C-4 2000 m

1 KUBICA-WILGA-MICHALAK-SOBCZAK KS Warta Poznań (WP) 9:08.039

2 BRYKALSKI-KRECZMAN-STAŃCZEWSKI-STASIEŁOWICZ PKS Korona Elbląg (WN) 9:37.651

3 KOWALSKI-WALCZAK-LASAK-SZMAGAJ KS Posnania Poznań (WP) 9:50.667

Młodzicy (2006)

K1 2000 m

1 DZWONKOWSKI Tymoteusz 06-07-27 UKS Motława Gdańsk (PM) 8:27.875

2 GIEROBA Dawid 06-08-31 LTK Fala Lublin (LU) 8:34.067

3 STRĘKOWSKI Patryk 06-07-29 WTS Astoria Bydgoszcz (KP) 8:40.667

…………………………….

8 KOT Mikołaj 06-09-26 UKS Silvant Kajak Elbląg (WN) 8:53.963

10 MIŃCZUK Jakub 06-03-14 UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo (WN) 8:55.811

11 MATWIEJCZYK Michał 06-05-23 UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo (WN) 8:58.043

26 ROMANOWSKI Mateusz 06-10-21 UKS Silvant Kajak Elbląg (WN) 9:48.295

K-2 2000 m

1 DZWONKOWSKI-WYRWICZ UKS Motława Gdańsk (PM) 8:18.851

2 BORUCKI-KONSTANTY KKW 1929 Kraków (MA) 8:20.091

3 SZOT-PŁACZEK KS Posnania Poznań (WP) 8:22.191

……………………………………………………………..

4 KOT-ROMANOWSKI UKS Silvant Kajak Elbląg (WN) 8:45.107

5 MATWIEJCZYK-MIŃCZUK UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo (WN) 8:46.327

C-1 2000 m

1 POKLEPA Rafał 06-10-25 KKS Nowa Sól (LB) 9:32.661

2 KRAWIEC Marceli 06-01-04 KS Warta Poznań (WP) 9:44.965

3 TYMEK Kamil 06-04-06 CWZS Zawisza Bydgoszcz (KP) 9:48.189

……………………………………………

9 BRYKALSKI Jan 06-02-14 PKS Korona Elbląg (WN) 11:47.233

10 ADAMOVICH Daniił 06-07-01 PKS Korona Elbląg (WN) 11:53.637

C-2 2000 m

1 KRAWIEC-KUBICA KS Warta Poznań (WP) 9:41.061

2 MICHALAK-SOBCZAK KS Warta Poznań (WP) 10:03.453

3 TYMEK-NOWAKOWSKI CWZS Zawisza Bydgoszcz (KP) 10:16.657

…………………………………………………..

5 KRECZMAN-STASIEŁOWICZ PKS Korona Elbląg (WN) 10:45.337

Klasyfikacje

medalowa

1 KS Posnania Poznań (WP) 2 2 2 6

2 KS Warta Poznań (WP) 2 2 1 5

3 CWZS Zawisza Bydgoszcz (KP) 2 1 2 5

4 UKS Motława Gdańsk (PM) 2 2 4

5 KKS Nowa Sól (LB) 2 2

5 KS GPower Gorzów (LB) 2 0 0 2

5 UKS COPAL Trzcianka (WP) 2 0 0 2

8 PKS Korona Elbląg (WN) 1 1 0 2

……………………………….

14 UKS Silvant Kajak Elbląg (WN) 0 1 0 1

województwa

1 KUJAWSKO-POMORSKIE 200

2 WIELKOPOLSKIE 196

3 LUBUSKIE 109

4 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 63

5 ŚLĄSKIE 56 3

6 MAŁOPOLSKIE 47

7 POMORSKIE 37

8 PODLASKIE 28

9 ZACHODNIOPOMORSKIE 15

10 LUBELSKIE 8

11 PODKARPACKIE 4

12 MAZOWIECKIE 2

U23 kobiety

C-1 200 m

1 SZPERKIEWICZ Katarzyna 01-05-23 KS AZS-AWF Poznań (WP) 48.618

2 SZCZERBIŃSKA Sylwia 97-10-11 SKS Cresovia Białystok (PD) 49.574

3 ANTOS Ewelina 00-03-28 KS AZS-AWF Poznań (WP) 51.162

……………………………………………

7 WALCZAK Julia 00-10-07 OKSW Olsztyn (WN) 52.398

U23 mężczyzn

K-1 200 m

1 GRABOWSKI Bartosz 00-04-11 OKSW Olsztyn (WN) 36.483

2 MICHALSKI Jakub 98-09-25 KS Posnania Poznań (WP) 36.551

3 STEPUN Jakub 01-08-30 KS AZS-AWF Poznań (WP) 37.191

……………………………………….

25 HORBA Jakub 01-07-06 KSC Olsztyn (WN) 41.497

K1 1000 m

1 KORSAK Przemysław 99-04-08 KS GPower Gorzów (LB) 3:34.572

2 BIL Michał 97-01-06 KU AZS Politechnika Opole (OP) 3:37.632

3 WITCZAK Sławomir 97-07-23 KS Energetyk Poznań (WP) 3:38.924

……………………………………………

13 HORBA Jakub 01-07-06 KSC Olsztyn (WN) 3:54.924

15 KUSTRA Kamil 03-06-25 KSC Olsztyn (WN) 3:58.936

K-2 1000 m

1 MORAWSKI-BIL KU AZS Politechnika Opole (OP) 3:22.920

2 KORSAK-ZYCHOWICZ KS GPower Gorzów (LB) 3:25.148

3 NOWACKI-SZAFRANIEC KS Posnania Poznań (WP) 3:26.344

…………………..

13 HORBA-KUSTRA KSC Olsztyn (WN) 3:45.279

Klasyfikacje

medalowa

1 CWZS Zawisza Bydgoszcz (KP) 4 3 2 9

2 KS AZS-AWF Poznań (WP) 3 1 2 6

3 KS Posnania Poznań (WP) 3 1 1 5

4 KU AZS Politechnika Opole (OP) 1 3 1 5

5 KS Energetyk Poznań (WP) 1 1 3 5

6 AZS-AWF Katowice (SL) 1 1 1 3

7 KS GPower Gorzów (LB) 1 1 0 2

8 OKSW Olsztyn (WN) 1 0 0 1

województwa

1 WIELKOPOLSKIE 263

2 KUJAWSKO-POMORSKIE 144

3 ŚLĄSKIE 70

4 LUBUSKIE 63

5 OPOLSKIE 60

6 MAŁOPOLSKIE 26

7 PODLASKIE 18

8 POMORSKIE 16

9 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 13

10 ZACHODNIOPOMORSKIE 9

11 MAZOWIECKIE 4

Elbląg Kajakarstwo Lidzbark Olsztyn sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x