Zakończenie sezonu Kayak Olsztyn Sport Club – Mistrzowie i ich następcy

W olsztyńskim hotelu Omega wyznaczyli spotkanie podsumowujące miniony sezon wodniacy z Kayak Sport Club spadkobiercy pięknej historii i dorobku OKS-u. Impreza zorganizowana z pomysłem i dużym rozmachem zgromadziła szacowne audytorium z przedstawicielami władz Urzędu Marszałkowskiego i Miejskiego oraz prywatnych sponsorów. Dzięki tym trzem podmiotom kajakarze nadal dostarczają nam wielu niezapomnianych wrażeń i choć sukcesy odbiegają od tych sprzed 20 czy 30 lat to praca w sekcji może być przykładem dla innych. W Olsztynie pływają kajakarze różnych generacji, a młodzieżą opiekują się mistrzowie, którzy są wzorcem, przekazując swe bogate doświadczenia.

 

Ideą przewodnią jest sentencja – dopóki płyniesz wygrywasz i w tym zawiera się sens uprawiania tak trudnego sportu jak kajakarstwo, gdzie bez względu na porę roku, aurę trzeba wykonać pracę, a podczas zawodów ukończyć wyścig. To uczy samodyscypliny, twardości charakteru, niezłomności. To przydaje się w dorosłej karierze sportowej, a przede wszystkim w życiu.

Podczas spotkania przypomniano w ciekawym materiale audiowizualnym najważniejsze osiągnięcia kajakarzy w minionym sezonie. Liderem sportowym klubu stał się niewątpliwie Denis Ambroziak – wicemistrz Młodzieżowych Mistrzostw Europy, nasza nadzieja na Igrzyska w Londynie. Pominięcie go w składzie ekipy olimpijskiej było dla zawodnika i nas wszystkich ogromnym rozczarowaniem, tym bardziej, że niewiele to miało wspólnego z zasadami fair play. I tak mieliśmy okazje jeszcze raz przypomnieć sobie wszystkich medalistów Mistrzostw Polski seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików, zarówno na dystansach klasycznych jak i w maratonach.

Stało się też tradycją, że podczas zamknięcia sezonu następuje oficjalna prezentacja kalendarza klubowego na kolejny rok. Uroku dodawał charakterystyczny wystrój sali z elementami kajakowymi oraz wystawa prac artystki z Białorusi. Autorka Anastazja Fietisowa była obecna na spotkaniu, w ciepłych słowach podziękowała za zaproszenie nie ukrywając, że olsztyńscy kajakarze ją zafascynowali i stali się artystyczna inspiracją.

Wreszcie rozpoczęła się ceremonia wyróżnienia kajakarzy za tegoroczne osiągnięcia. Na pierwszy rzut wywołana została piątka szkoleniowców: Kazimierz Nikin, Adam Seroczyński, Tomasz Mendelski, Grzegorz Łabędzki i Grzegorz Milewski, dzięki którym zawodnicy stawali na podium najważniejszych imprez krajowych. Za chwile nagradzani byli medaliści, a co istotne nie zapomniano o młodych adeptach, którzy wykazali szczególne zaangażowanie w treningach i podczas regat. Wszystkim pokazali się młodzi bohaterowie: Patryk Baranowski, Wojciech Sowiński, Kasjan Pawelec, Jakub Piotrowski, Mateusz Marcinkowski i Patryk Brakowiecki. Nagrody otrzymali także studenci Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, którzy potrafią pogodzić sport z edukacją.

W imieniu trenerów, także starszych zawodników głos zabrał medalista olimpijski Adam Seroczyński. Podziękował wszystkim za możliwość uprawiania przez młodzież sportu, a szczególnie ciepłe słowa skierował do rodziców, którzy zachęcili swe pociechy do uprawiania kajakarstwa.

Dopełnieniem spotkania oprócz elementów artystycznych (muzycznych) była wspólna kolacja w klimacie wigilijnym, bo przecież Kayak Olsztyn Sport Club i jej przyjaciele to wspólna rodzina sportowa.

Wynik sezonu 2012

Denis Ambroziak

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy k-1 200 m – II m.

Mistrzostwa Polski seniorów k-1 4 razy 200 m – II m, k-1 200 m – II m

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski k-1 200 m – II m, 4-4 1000 m III m

Ewa Mieczkowska/Magda Burakowska

Długodystansowe Mistrzostwa Polski k-2 10 km – III m

Tomasz Mendelski

Mistrzostwa Polski seniorów k-1 4 razy 200 m – II m

Krzysztof Wroniewicz

Mistrzostwa Polski seniorów k-1 4 razy 200 m – II m

Austin Łuniewski

Mistrzostwa Polski seniorów k-1 4 razy 200 m – II m

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski k-4 1000 m – III m

Maciej Stankiewicz

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski k-4 1000 m – III m

Michal Zwoliński

Mistrzostwa Polski seniorów k-1 200 m 4 razy 200 m – II m

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski k-4 1000 m – III m

Konrad Kozłowski

Mistrzostwa Polski Juniorów k-2 200 m – I m, k-1 200 m – III m, k-2 500 m – III m

Marek Michels

Mistrzostwa Polski Juniorów k-2 200 m – I m k-2 500 m – III m

Cezary Ołdakowski, Grzegorz Filipkowski, Cezary Ptaszkowski, Wojciech Sowiński

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – k-4 1000 m – I m

Krzysztof Gralczyk, Karol Pużniewski, Adrian Rafalski, Michał Stańczak

Mistrzostwa Polski mlodzików k-4 1000 m – III m

Bilans: 2 złote, 4 srebrne i 5 brązowych  (151 pkt)

{AdmirorGallery}deni8{/AdmirorGallery}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x