Zmienione priorytety Mateusza Kamińskiego – Szeged początkiem nowej drogi

Mateusz Kamiński z Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych od kilku sezonów należy do czołowych kanadyjkarzy kraju, specjalizujących się na długich dystansach i w maratonach. Swój talent potwierdził zresztą w wielu startach międzynarodowych – Młodzieżowych Mistrzostwach Europy i Świata. Sęk w tym, że medale w tych imprezach oprócz zrozumiałej satysfakcji nie przekładają się na finanse, gdyż systemem stypendialnym są objęte tylko konkurencje olimpijskie. Mateusz doszedł do wniosku, że trzeba cos zmienić.

 

W tym sezonie postawił na kajakarstwo klasyczne i radzi sobie zupełnie dobrze. W Szeged podczas regat Pucharu Świata wystąpił w trzech konkurencjach. W c-2 500 metrów zajął w finale A szóste miejsce, w c-2 1000 metrów popłynął w półfinale, natomiast w wyścigu na 5 km w jedynkach był siódmy. Niezłe wejście w sezon, biorąc pod uwagę, że znalazł się w nowym towarzystwie typowych specjalistów od konkretnych konkurencji.

W tym sezonie priorytetowymi imprezami Mateusza mają być Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i Świata na dystansach klasycznych. Na te regaty przygotowuje formę poprzez start w cyklu zawodów międzynarodowych. Niebawem popłynie w na torze poznańskim Malta w Pucharze Świata. Wcześniej jednak, bo już w najbliższy weekend (18/19 maja) czekają go, tak jak kajakarzy innych sekcji z Warmii i Mazur, Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy, gdzie powinien się czuć też bardzo dobrze.

Z zainteresowaniem śledzić będziemy tegoroczne wyniki Mateusza Kamińskiego, którego życie zmieniło do zmiany wcześniejszych założeń, ale nie ma nic złego co by na dobre nie wyszło. Perspektywa olimpijska (do Rio de Janeiro zostały 3 lata) zawsze mobilizuje dodatkowo, a starty na krótkich dystansach być może w przyszłości przyczynią się do sukcesów w maratonach, które za kilka lat znów staną się priorytetem ambitnego zawodnika OKSW.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x