Asia Czerniewska i Diana Pachulska mistrzyniami Europy ! Mazurek Dąbrowskiego w Oradei

W Oradei (Rumunia ) odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shikyokushinkai Kadetów ,U-22 (młodzieżowców) oraz Seniorów Open.W turnieju uczestniczyli zawodnicy z 23 państw. Wystapiły też reprezentantki Warmii i Mazur. Rewelacyjnie spisała się Joanna Czerniewska, Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate, która w kat.kadet +65 kg została mistrzynią Europy. Złoty medal w grupie U-22 (kat. 65 kg) wywalczyła Diana Pachulska z Dobrego Miasta.

Asia swoje walki prowadziła z pełną kontrolą, a jednocześnie kończyła z dużą przewagą techniczną (wazarii,czyli 0.5 punktu za kopnięcia w głowę).W finale spotkała się z zawodniczką gospodarzy  Balan Giorgia ( 1 kyu),która była typowana na zwyciężczynię tej kategorii.Walka finałowa w regulaminowym czasie zakończyła się remisem, więc sędziowie zarządzili dogrywkę.Asia wykorzystała swoje możliwości w 100% i celne trafienie Rumunki w głowę dało ponownie wazarii.Dzięki takiej postawie na szyi Czerniewskiej zawisł złoty krążek, a w hali popłynęły dźwięki Mazurka Dąbrowskiego.

Bardzo dobrze spisały się również nasze pozostałe zawodniczki : Adrianna Mrówka (kat.kadet -50kg) i Karolina Daszkiewicz (kat.kadet -55kg),które wygrały swoje pojedynki kwalifikując się do ćwierćfinałów, ostatecznie plasując się na 5 miejscach w swoich kategoriach. Karolina Daszkiewicz wystąpiła także w konkurencji kata, gdzie zakwalifikowała się do drugiej tury  , czym potwierdziła swoją przynależność do czołówki europejskiej.

Swój duży talent potwierdziła po raz kolejny Diana Pachulska (zawodniczka UKS „Zdrowie Lidzbark Warm.), która zdobyła złoty medal ME w kategorii 65 kg.Stoczyła cztery pojedynki.W finale pokonała utytułowaną zwodniczkę z Bułgarii Yanitsę Stefanową ( aktualna brązowa medalistka ME seniorek).

{AdmirorGallery}orad17{/AdmirorGallery}

Trener zawodniczek -sensei Andrzej Litwin (2 Dan) powiedział po turnieju:

– Był to bardzo dobry występ naszych zawodniczek. Cieszę się,że trafiliśmy idealnie z formą co znalazło potwierdzenie w wynikach.Są takie chwile dla których warto żyć  i to jest to co inspiruje do dalszej pracy.Dwa złote medale naszych podopiecznych,  wysokie miejsca Karoliny i Ady jednoznacznie potwierdzają, że program szkoleniowy realizowany jest na najwyższym europejskim poziomie.