III Memoriał Cichociemnych Spadochroniarzy AK Wojnicz 2021 – Ola bezlitosna dla rywalek

W sobotę (15 maja) w Wojniczu koło Tarnowa z udziałem 307 uczestników z 35 klubów odbyła się III edycja Memoriału Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Karate Kyokushin. Z powodzeniem startowali też zawodnicy z Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego. Złoty medal zdobyła Aleksandra Bakuła (Lidzbark Warmiński), która w eliminacjach, półfinale oraz w finale pokonała swoje przeciwniczki przed czasem. W walce finałowej pokonała Oliwię Małecką wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski i Europy.

Kolega klubowy Oli Aleksy Żukowski, który wywalczył brązowy medal w kat 2005- 2006 -65 kg. Bartoszycki klub reprezentowało sześcioro zawodników, którzy wywalczyli 4 brązowe medale : Jan Ławrynowicz ( rocznik 09-10, +50kg ), Aleksandra Baranowska ( 09-10, -45 kg ), Kacper Matyjasek ( 11-12, -40 kg ), Michalina Kowalewska ( 05-06, -60 kg ). Z uwagi na Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego ( 22 maja ) tym razem wystąpili najmłodsi, którzy również nie zawiedli.