Kwalifikacje do ME Karate Shinkyokushinkai Ełk 2021 – Czwórka z awansem

W niedzielę (19 września) w Ełku odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai, które odbędą się w listopadzie w Rumunii dla kadetów, juniorów i młodzieżowców Do rywalizacji przystąpiło 176 zawodników z 41 klubów, w tym reprezentanci dwóch sekcji warmińsko-mazurskich z Bartoszyc i Ełku. Każdy klub mógł wystawić jedynie dwóch zawodników w każdej kategorii, także dwóch najlepszych kwalifikowało się do ME.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: kumite oraz kata. Miejsce w kadrze wywalczyła Oliwia Wziątek (Bartoszyce), która zajęła 2 miejsce w konkurencji kata w kat. U 22 (młodzieżowców).

Sukcesem zakończył się także start zawodników z Lidzbarka Warmińskiego. Adrian Wzorek – 75 kg kumite kat.U 22 oraz Miłosz Wach – 60 kg kat. kadet zwyciężyli w swoich kategoriach, wygrywając po trzy walki.

Z trojga zawodników Ełckiego Klubu Karate awansował tylko Maciej Zinówko – 75 kg kumite, który przegrał finałową walkę z Adrianem Wzorkiem.