ME kyokushin Padova 2011 – Piotr Moczydłowski po raz czwarty

Na zakończonych Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin federacji IKO Padova 2011, kolejny sukces odniósł Piotr Moczydłowski ze Szczycieńskiego Klubu Karate, zdobywając złoty medal w kumite w kategorii do 70 kg. To już czwarty tytuł mistrza Starego Kontynentu reprezentanta Warmii i Mazur, uprawniający do udziału w Mistrzostwach Świata Open. Polacy zdobyli łącznie dwanaście medali. Po cztery: złote, srebrne i brązowe.

Piotr Moczydłowski wygrał swą kategorie w imponującym stylu, odnosząc po drodze pięć zwycięstw. Najtrudniejszym rywalem okazał się w półfinale Rumun Marius Stochitoiu. Potrzeba było kilku dogrywek i zmagania się z deskami by awansować do potyczki o złoto. Swoją droga imponująca jest passa Pana Piotra i umiejętność utrzymywania się na topie przez tyle lat. Duża w tym zasługa znakomitego trenera Piotra Zembrzuskiego.

Droga Piotra Moczydłowskiego do złota:

– Sasza Stosic (Serbia)

– Ali Janusov (Ukraina)

– Bartosz Wegl (Polska, Politechnika Krakowska)

– Marius Stochitoiu (Rumunia)

– Antonin Grigorescu (Rumunia)

Blisko medalu był inny zawodnik ze szczytna Gerard Will, który wygrał dwie walki, w rundzie turnieju zatrzymał go reprezentant Anglii.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x