ME w Karate Kyokushin Gorzów 2010 – Piękny sukces

W zakończonych w Gorzowie Wielkopolskim  X Mistrzostwach Europy Wszechwag Kyokushin Karate oraz V Mistrzostwach  Europy Juniorów reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli trzy medale. To piękny sukces, bowiem w  imprezie wzięło udział prawie 100 zawodniczek i zawodników z 16 krajów. Srebrne medale wywalczyli: Konrad Kozubowski (Bartoszyce) i Diana Pachulska (Lidzbark Warmiński), a brązowy Adrian Staszewski (Szczytno).

 

 Reprezentant Bartoszyc jest odkryciem ostatnich imprez krajowych najwyższej rangi, gdzie zdobywał medale na zamówienie. Mimo juniorskiego wielu trafił do reprezentacji Polski seniorów i w Gorzowie wystartował w konkurencji kata czyli technik. Zdobył srebrny medal nieznacznie przegrywając z Hiszpanem, którego wyprzedzał po eliminacjach.

Pozostałe medale zdobyliśmy w walkach w kategorii juniorów młodszych. Diana Pachulska wywalczyła srebro w kategorii plus 55 kg, natomiast Adrian Staszewski brąz w wadze do 70 kg.

Karate kyuokushin rozwija się na Warmii i Mazurach doskonale w wielu ośrodkach, a tak spektakularne sukcesy międzynarodowe powinny jeszcze bardziej podnieść rangę tej dyscypliny w regionie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x