ME WKB Karate Kyokushin Leżajsk 2021 – Szczytno górą

Fot. Szczycieński KKK
W miniony weekend (11/12 grudnia) w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Europy WKB Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z 15 krajów, w tym bardzo mocne ekipy z Ukrainy, Białorusi, Hiszpanii i Łotwy. W pierwszym dniu rywalizowali młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy, a drugi dzień należał do seniorów.

Doskonale wypadli reprezentanci Szczycieńskiego KKK .Najlepiej spisał się aktualny wicemistrz Polski juniorów Olaf Szempliński, który po wygraniu trzech walk zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Europy w kat. +75 kg. Był niezwykle skuteczny, wygrywał albo przed czasem, albo wysoko na punkty. W kategorii młodzik 45kg brązowy medal wywalczył Aleks Dragun. W niedzielę do rywalizacji stanęły doświadczone w starciach na arenie międzynarodowej seniorki, Julia Kędzierska i Emilia Gwiazda. Pierwsza zdobyła srebrny medal w kat 55kg. Pokonała dwie zawodniczki z Ukrainy a następnie multimedalistkę mistrzostw Polski i Europy oraz medalistką Mistrzostw Świata Agnieszką Winek z Warszawy. Julia Kędzierska zdobyła swój ósmy medal w ME, ale pierwszy w kategorii senior. Emilia Gwiazda musiała stoczyć dwie walki aby mogła się cieszyć z brązowego medalu mistrzostw Europy w kat +65kg. Pierwszą walkę po dogrywce nieznacznie przegrała, ale w walce o trzecie miejsce wykazała się większą determinacją i nie dała przeciwniczce większych szans.

Po mistrzostwach w Leżajsku Szczycieńska KKK może się pochwalić aż 23 medalami zdobytymi na Mistrzostwach Europy.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

karate sport seniorski Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x