MP Federacji Karate Shinkyokushinkai 2021– Cztery medale w Tarnowskich Górach

W sobotę (8 maja) w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai w których uczestniczyło 250 zawodniczek i zawodników z 25 klubów. Złoty medal w kat. 60 kg kadetów po czterech zwycięskich walkach zdobył Miłosz Wach (UKS Zdrowie Lidzbark Warmiński). Srebro w tej kategorii wywalczył Dawid Lewkowicz (Ełcki KKK). Dwa brązowe medale przypadły reprezentantkom Bartoszyc: Oliwii Wziatek (kata junior) i Amelii Wojciechowicz – kadetka (kumite 60 kg)

Różnice w poziomie kata były minimalne, natomiast Amelia stoczyła dwa pojedynki, które wygrała, ale półfinał nie doszedł do skutku w wyniku dyskwalifikacji naszej zawodniczki z przyczyn technicznych. W tej samej wadze Lena Gałązka (Lidzbark Warmiński) wygrała jednż walkę i doszła do ćwierćfinału.

Już za tydzień odbędzie się w ogólnopolski turniej w Wojniczu, a 22 maja poważny sprawdzian w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, gdzie jest zgłoszonych ponad 500 zawodników.