MP Juniorów i Młodzieżowców (Kyokushin) Radzymin 2021 – Siedem medali dla Warmii i Mazur

W niedzielę (28 listopada) w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK, które zgromadziły 218 zawodników i zawodniczek z 77 klubów z całej Polski. Startowali zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich, którzy łącznie zdobyli 7 medali: 2 srebrne i 5 brązowych, Na podium stawali reprezentanci: Szczytna (2 krążki), Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Olecka, Ostródy i Ełku.

Srebrne medale wywalczyli: w grupie juniorów Olaf Szempliński (Szczytno) i wśród młodzieżowców Adrian Wzorek (Lidzbark Warmiński). Brąz przywieźli do domów: juniorzy: Jan Stańczyk (Olsztyn) i Natalia Hajn (Szczytno) oraz młodzieżowcy: Jakub Żegunia (Ostróda), Andżelika Dobrzyń (Olecko), Alicja Prokuda (Ełk).

Relacja trenera Piotra Zembrzuskiego (Szczytno)

Szczytno reprezentowało pięcioro wojowników, troje juniorów i dwoje młodzieżowców. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie lecz nie wszystkim udało się dotrzeć do strefy medalowej. Dokonało tego dwoje juniorów, Olaf Szempliński sięgnął po tytuł wicemistrza kraju a jego koleżanka Natalia Hajn zdobyła brązowy krążek. Każde z nich miało ciężką drogę do upragnionego medalu, musieli bowiem stoczyć po trzy walki, aby cieszyć się z możliwości uczestniczenia w ceremonii dekoracji zwycięzców. Olaf w finale trafił na aktualnego Mistrza Europy WKO z Warszawy a Natalia o wejście do finału nieznacznie na punkty uległa zawodniczce z Zielonki.

Można powiedzieć, że dla Olafa, to już rutyna ponieważ medal z Radzymina jest jego trzecim z rzędu w MP. Natalia po raz pierwszy dostąpiła tego zaszczytu. Miejmy nadzieje, że pójdzie w ślady swojego kolegi i w kolejnych latach również będziemy się cieszyć z jej osiągnięć. Tym samym zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate powiększyli swój dorobek medalowy o 92. i 93. medal z imprezy rangi mistrzowskiej.

Turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Często trzeba było dogrywki aby wyłonić zwycięzcę. Ale czego innego moglibyśmy się spodziewać po Mistrzostwach Polski. Następny poważny sprawdzian naszych mistrzów już wkrótce, ponieważ za dwa tygodnie w Leżajsku odbędą się Mistrzostwa Europy WKB.

Relacja trenera Marka Wieczorka (Olsztyn)

Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało troje zawodników: Dominika Pogłód, Julia Milewicz i Jan Stańczyk. Dominika, która na macie walczyła jako pierwsza, stoczyła bardzo wyrównany pojedynek. Sędziowie zdecydowali o dogrywce. Drugą rundę, mimo hartu ducha, przegrała. Julia walczyła bardzo dzielnie, jednak tym razem przeciwniczka okazała się lepsza Jan Stańczyk pierwszą walkę wygrał przed czasem dzięki mocnej technice low kick. Następna o wejście do finału była bardzo wyrównana. Końcówka pojedynku należała jednak do przeciwnika. Jan zajął trzecie miejsce. Każdy z zawodników wraca z cennym bagażem doświadczeń. Z przegranej wyciągnie wnioski i wiedzę w zakresie dalszej pracy, która w przyszłości może przynieść wymierne skutki i podium.