MP Juniorów i Młodzieżowców (Kyokushin) Radzymin 2021 – Siedem medali dla Warmii i Mazur

Fot. Szczycieński Klub Karate Kyokushin
W niedzielę (28 listopada) w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK, które zgromadziły 218 zawodników i zawodniczek z 77 klubów z całej Polski. Startowali zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich, którzy łącznie zdobyli 7 medali: 2 srebrne i 5 brązowych, Na podium stawali reprezentanci: Szczytna (2 krążki), Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Olecka, Ostródy i Ełku.

Srebrne medale wywalczyli: w grupie juniorów Olaf Szempliński (Szczytno) i wśród młodzieżowców Adrian Wzorek (Lidzbark Warmiński). Brąz przywieźli do domów: juniorzy: Jan Stańczyk (Olsztyn) i Natalia Hajn (Szczytno) oraz młodzieżowcy: Jakub Żegunia (Ostróda), Andżelika Dobrzyń (Olecko), Alicja Prokuda (Ełk).

Relacja trenera Piotra Zembrzuskiego (Szczytno)

Szczytno reprezentowało pięcioro wojowników, troje juniorów i dwoje młodzieżowców. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie lecz nie wszystkim udało się dotrzeć do strefy medalowej. Dokonało tego dwoje juniorów, Olaf Szempliński sięgnął po tytuł wicemistrza kraju a jego koleżanka Natalia Hajn zdobyła brązowy krążek. Każde z nich miało ciężką drogę do upragnionego medalu, musieli bowiem stoczyć po trzy walki, aby cieszyć się z możliwości uczestniczenia w ceremonii dekoracji zwycięzców. Olaf w finale trafił na aktualnego Mistrza Europy WKO z Warszawy a Natalia o wejście do finału nieznacznie na punkty uległa zawodniczce z Zielonki.

Można powiedzieć, że dla Olafa, to już rutyna ponieważ medal z Radzymina jest jego trzecim z rzędu w MP. Natalia po raz pierwszy dostąpiła tego zaszczytu. Miejmy nadzieje, że pójdzie w ślady swojego kolegi i w kolejnych latach również będziemy się cieszyć z jej osiągnięć. Tym samym zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate powiększyli swój dorobek medalowy o 92. i 93. medal z imprezy rangi mistrzowskiej.

Turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Często trzeba było dogrywki aby wyłonić zwycięzcę. Ale czego innego moglibyśmy się spodziewać po Mistrzostwach Polski. Następny poważny sprawdzian naszych mistrzów już wkrótce, ponieważ za dwa tygodnie w Leżajsku odbędą się Mistrzostwa Europy WKB.

Relacja trenera Marka Wieczorka (Olsztyn)

Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało troje zawodników: Dominika Pogłód, Julia Milewicz i Jan Stańczyk. Dominika, która na macie walczyła jako pierwsza, stoczyła bardzo wyrównany pojedynek. Sędziowie zdecydowali o dogrywce. Drugą rundę, mimo hartu ducha, przegrała. Julia walczyła bardzo dzielnie, jednak tym razem przeciwniczka okazała się lepsza Jan Stańczyk pierwszą walkę wygrał przed czasem dzięki mocnej technice low kick. Następna o wejście do finału była bardzo wyrównana. Końcówka pojedynku należała jednak do przeciwnika. Jan zajął trzecie miejsce. Każdy z zawodników wraca z cennym bagażem doświadczeń. Z przegranej wyciągnie wnioski i wiedzę w zakresie dalszej pracy, która w przyszłości może przynieść wymierne skutki i podium.

Juniorzy

waga do 70 kg

3 Jan Stańczyk Olsztyński Klub Karate Kyokushin Olsztyn

waga +75 kg

2 Olaf Szempliński Szczycieński Klub Kyokushin Karate Szczytno

Juniorki

waga 55kg

3 Natalia Hajn Szczycieński Klub Kyokushin Karate Szczytno

Młodzieżowcy – Mężczyźni

Waga 70 kg

3 Jakub Żegunia UKS Ostródzki Klub Kyokushin Karate Ostróda

waga 75 kg

2 Adrian Wzorek UKS „ZDROWIE” Lidzbark Warmiński

Młodzieżowcy – Kobiety

waga 55kg

3 Andżelika Dobrzyń Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin Olecko

waga 60 kg

3 Alicja Prokuda Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin Ełk

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Ełk karate kyokushin Lidzbark Warmiński Olecko Olsztyn Ostróda sport młodzieżowy Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x