MP (Kyokushin) Seniorów Open i Juniorów Młodszych Katowice 2020 – Dwa srebra

Fot. Piotr Zembrzuski
W sobotę (14 listopada) w Katowicach odbyły się XXI Mistrzostwa Seniorów Open i Kata Karate Kyokushin oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych . Startowało prawie 250 zawodniczek i zawodników z ponad 70 ośrodków całego kraju. Plonem występu były dwa srebrne medale  Drugie miejsca zajęli w kumite: Amelia Wojciechowicz (Bartoszyce) - waga +55 kg i Olaf Szempliński (Szczytno) – waga +65 kg.

Bardzo blisko podium w kata juniorek młodszych była Ewa Gołaszewska (Szczycieński Klub Kyokushin Karate), zajmując czwarte miejsce. W strefie 5/8 znaleźli się: Aisha Ndiaye (Olsztyński Klub Kyokushin Karate) – waga 50 kg ( siódma w kata), Ewa Gołaszewska (Szczycieński Klub Kyokushin Karate) – waga 55 kg i w kumite seniorów open Filip Maksimowicz (Olecka Szkoła Sztuk Walki KK)

Relacja Piotra Zembrzuskiego (Szczycieński KKK)

Wśród 173 zawodników z 70 klubów nie mogło zabraknąć zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokyushin Karate z Olafem Szemplińskim na czele, który pojechał do Katowic w roli faworyta.

Zawody przebiegały w pełnym rygorze sanitarnym, i choć pewne procedury utrudniały normalne funkcjonowanie na tego typu imprezach to sportowcy słyną z tego, że są zdyscyplinowani i nie marudzili. Wśród nich znalazło się 5 wojowników ze Szczytna. Najlepiej spisał się wspomniany Olaf Szempliński, który ponownie został wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych. Lecz zanim to nastąpiło musiał stoczyć cztery pojedynki. W pierwszym skończył walkę przed upływem regulaminowego czasu uzyskując przewagę dwóch wazzari nad zawodnikiem z Radzymina, podobnie rozprawił się z kolejnym przeciwnikiem tym razem z Otwocka zdobywając również dwa wazzari. W walce półfinałowej pokonał karatekę z Końskich zdobywając wazzari, tu przeciwnik dotrwał do końca rundy. Dzięki temu, że medaliści z poprzednich mistrzostw zawsze są rozstawiani to nasz wojownik spotkał się z ubiegłorocznym mistrzem Polski dopiero w finale, i podobnie jak w roku poprzednim lepszy okazał się Kamil Wróblewski z warszawskich Bielan.

– Nie ulega wątpliwości, że obecnie to najlepsi zawodnicy w kat ciężkiej wśród juniorów młodszych w Polsce – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – obaj są już nieźle wyszkoleni technicznie a każdy ich pojedynek przynosi wielkie emocje.

Następną zawodniczką, która dwa razy otarła się o medal była Ewa Gołaszewska. W konkurencji Kata zdobyła chyba najgorsze dla sportowca 4 miejsce, zabrakło 1 pkt. aby wskoczyć na podium. Dla pełnego zobrazowania sytuacji należy powiedzieć, że w swojej kategorii Ewa miała 47 rywalek. Zresztą podobnie było w zeszłym roku na Pucharze Polski, gdzie Ewa również musiała zadowolić się 4 miejscem. Natomiast konkurencję Kumite nasza zawodniczka rozpoczęła od wysokiego C wygrywając przed czasem dwie walki. Najpierw pokonała zawodniczkę z Ostrołęki a później z Czerwionki-Leszczyny. W walce ćwierćfinałowej na drodze do medalu stanęła późniejsza tryumfatorka tej kategorii Izabela Targosz z Lądka. Po pierwszej rundzie dwóch sędziów bocznych wskazało na Ewę, a dwóch na jej przeciwniczkę, decyzja należała więc do sędziego maty, który nie mogąc się zdecydować ogłosił remis i zarządził dogrywkę. W drugiej rundzie nieznacznie lepsza okazała się zawodniczka z Lądka. Ostatecznie Ewa zajęła miejsce 5-8. Kolejni zawodnicy SKKK, którzy dzielnie walczyli w Katowicach to Natalia Hajn, Jan Rogala i Mikołaj Barański, niestety tym razem bez powodzenia choć również nie wiele brakowało.

– Szkoda, że tak się stało ale kategoria junior młodszy obejmuje dwa roczniki a Ewa i Jan są tym młodszym rocznikiem, mają więc jeszcze szanse w przyszłym roku powalczyć o medale mistrzostw Polski – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – jeżeli chodzi o pozostałych moich zawodników to tak już w sporcie bywa, że czasem się wygrywa a czasem nie najważniejsze, aby z takiej lekcji umieć wyciągać wnioski.

Medal Olafa Szemplińskiego jest 89 medalem rangi mistrzowskiej zdobytym  przez zawodników SKKK. Kto i kiedy sięgnie po okrągły 90 tego jeszcze nie wiemy. W tych trudnych czasach kalendarz imprez sportowych jest bardzo nie stabilny. Serdecznie gratulujemy całej ekipie SKKK oraz dziękujemy HALO Taxi Andrzej Hołda za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do Katowic OSU!

Kata Juniorki Młodsze 14-15 lat, dziewczęta

1 Justyna Brzuska Jastrzębski Klub KK Kumite

2 Paulina Drabik Dzierżoniowski KS Karate Kyokushin

3 Marta Nalewajek Jastrzębski Klub KK Kumite

………………………………………………….

4 Ewa Gołaszewska Szczycieński Klub Kyokushin Karate

7 Aisha Ndiaye Olsztyński Klub Kyokushin Karate

Fot. Bartoszycki KKK

Kumite Juniorki Młodsze 14-15 lat, dziewczęta, +55kg

1 Gabrysia Majewska Klub Sportów Walki Kyokushin

2 Amelia Wojciechowicz Bartoszycki Klub Kyokushin Karate

3 Natalia Wilczek Siemianowicki Klub Kyokushin Karate

3 Martyna Łuka Białostocki Klub KK Kanku

Kumite Juniorki Młodsze 14-15 lat, dziewczęta, -50kg

1 Katarzyna Gabrychowicz Lipnowski Klub Kyokushin Karate

2 Klaudia Kowalska Nowosądecki KS Karate Kyokushin

3 Oliwia Trybus Inowrocławski Klub Kyokushin

3 Katarzyna Pisarska Przemyski Klub Karate Kyokushin

……………………………………………..

5-8 Aisha Ndiaye Olsztyński Klub Kyokushin Karate

Kumite Juniorki Młodsze 14-15 lat, dziewczęta, -55kg

1 Izabela Targosz Lądecki Klub Kyokushin Karate

2 Aleksandra Mincewicz Bialski Klub Karate Kyokushin

3 Michalina Jabłońska Uks Karate Hajime

3 Amelia Łyczek Konecki Klub Karate Kyokushin

…………………………………………

5-8 Ewa Gołaszewska Szczycieński Klub Kyokushin Karate

Kumite Juniorzy Młodsi 14-15 lat, chłopcy, +65kg

1 Kamil Wróblewski Bielański Klub Karate Kyokushin

2 Olaf Szempliński Szczycieński Klub Kyokushin Karate

3 Kacper Frączyk Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

3 Jakub Owczarek Konecki Klub Karate Kyokushin

Kata kobiet

1 Kamila Krzak Sosnowiecki Klub Karate

2 Anna Lisowska Ymca Kraków

3 Aleksandra Karpuk Świnoujska Akademia KK

………………………………………

8 Magdalena Malinowska Ełcki KS Karate Kyokushin

Kumite Mężczyzn Open

1 Patryk Sypień Wkkk-Ais Sypień

2 Marek Wolny Tks Karate Tarnowskie Góry

3 Krzysztof Jelonek Masters Dojo Wasw

3 Szymon Olpiński Klub Sportów Walki Bushi

………………………………………….

5-8 Filip Maksimowicz Olecka Szkoła Sztuk Walki KK

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce karate kyokushin Olsztyn sport seniorski Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x