MP Kyokushin Zamość 2021 – Aleksandra Wieczorek i Ewa Gołaszewska w blasku złota

Fot. Olsztyński KKK facebook
W Zamościu zakończyły się w sobotę (16 października) Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Młodszych (14/15 lat) w karate kyokushin. Do rywalizacji przystąpiło 257 zawodników z 82 klubów. Konkurencja była więc ogromna i żeby zdobyć medal trzeba było pokazać najwyższe umiejętności i i wytrzymać presję. A to udało się dwóm zawodniczkom z Warmii i Mazur. Złote medale zdobyły: Aleksandra Wieczorek (Olsztyński KKK) w kata seniorek i Ewa Gołaszewska (Szczycieński KKK) w kumite kategorii +55 kg.

Aleksandra Wieczorek wygrała zarówno turę eliminacyjna jak i finał wykazując perfekcje techniczną i odporność psychiczną. W finale kata juniorek młodszych wystąpiła olsztynianka Aisha Ndiaye, zajmując ostatecznie siódme miejsce. Olsztyński Klub zajął trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Relacjonuje Piotr Zembrzuski – trener Szczycińskiego KKK

Nie mogę w to uwierzyć – były to pierwsze słowa Ewy Gołaszewskiej po wygraniu walki finałowej. Przeszła niesamowicie trudną drogę, bo musiała pokonać aż pięć rywalek. Lecz sobota należała do niej. , Pierwszą walkę szybko zakończyła przed czasem a każdą następną łącznie z finałową z przewagą wazaari.

– Trafiliśmy idealnie z formą i Ewa z walki na walkę czuła się coraz pewniej – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – doskonale realizowała wszystkie założenia taktyczne pewnie wygrywając swoje walki nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń.

Jeszcze długo po walce finałowej Ewa Gołaszewska nie mogła uwierzyć, że właśnie zdobyła tytuł najlepszej juniorki młodszej w Polsce. Odbierała zewsząd gratulacje, również od swoich rywalek, które w ten sposób wyrażały swój respekt i uznanie dla stylu w jakim Ewa tego dokonała.

Szczycieński Klub reprezentowało dwoje wojowników, wspomniana Ewa Gołaszewska oraz Jan Rogala. Swoje zmagania rozpoczęli od Kata. Konkurencja była ogromna bowiem w każdej kategorii wiekowej rywalizowało około 45 zawodników. Tym razem żadnemu z naszych juniorów młodszych nie udało się przedostać nawet do serii finałowej liczącej ośmiu najlepszych zawodników .

W kumite nie powiodło się drugiemu zawodnikowi ze Szczytna Janowi Rogali, który po bardzo zaciętej walce musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Lecz każda porażka czegoś nasz uczy, wiec jesteśmy pewni, że Jan i jego trener wyciągną odpowiednie wnioski i przekują sobotnią porażkę w sukces.

Poziom imprezy przerósł najśmielsze oczekiwania. W kumie w kategorii Ewy Gołaszewskiej wystartowało 21 zawodniczek a u Jana Rogali walczyło aż 37 zawodników. To świadczy tylko o jednym, mistrzostwa organizowane pod patronatem PZK są największymi imprezami w Polsce, a co za tym idzie i najtrudniejszymi do wygrania. Tym bardziej cieszy fakt, że Ewa Gołaszewska zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych i jest to 91 medal rangi mistrzowskiej dla SKKK. W turnieju startowali też zawodnicy z Olecka. W kumite open Filip Maksymowicz zajął miejsce w strefie 5/8, podobnie juniorka młodsza Klaudia Janiszewska

Seniorzy

Kata kobiety

1 Aleksandra Wieczorek Olsztyński Klub Kyokushin Karate

Kumite mężczyźni Open

5-8 Filip Maksimowicz Olecka SSW Walki Karate Kyokushi

Klasyfikacja klubowa seniorów

1 Wrocławski KK AiS-Sypień 9

2 Klub KK im. Masutatsu Oyama 8

3 Olsztyński Klub Kyokushin Karate 5

Juniorki młodsze (14/15 lat)

Kata

7 Aisha Ndiaye Olsztyński Klub Kyokushin Karate

Kumite

-55kg

1 Ewa Gołaszewska Szczycieński KK Karate

+55kg

5-8 Klaudia Janiszewska Olecka SSW Walki Karate Kyokushin

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

karate kyokushin Olecko Olsztyn sport seniorski Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x