Ogólnopolski Turniej Challenger Opole 2012 – Diana Łukasz w głównych rolach

W miniony weekend w Opolu odbył się X Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, który jednocześnie był turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy. Na  starcie stanęło 102 zawodników i zawodniczek reprezentujących 21 klubów z całego kraju. Wystąpili też reprezentanci sekcji Warmii i Mazur. Największy sukces odnieśli: Diana Pachulska z Lidzbarka Warmińskiego. Wywalczyła pierwsze miejsce w konkurencji kumite do lat 22. Zdobyła więc złoty medal i przepustkę na Mistrzostwa Starego Kontynentu, które odbędą się 24 listopada w Kielcach. Podobnie Łukasz Lemieszko z Ełu - zwycięzca prestiżowej kategorii ptwartej.

 

W finale Diana Pachulska spotkała się z reprezentantką Suwałk Aleksandrą Czerniecką, którą pokonała po dwóch dogrywkach. Łukasz Lemieszko tez po raz kolejny potwierdził wielka klasę.

Dobrze wypadła Joanna Czerniewska z Bartoszyc, zajmując w kumie kadetek (do 60 kg) drugie miejsce. Dopiero w finale uległa przez wskazanie Annie Bielskiej z Konstancina Jeziornej. Wcześniej odniosła trzy zwycięstwa.

Udany występ zanotował też Krystian Archacki. Nie stanął wprawdzie na podium, ale trafił do notesu selekcjonerów jako kandydat do występów w ME w kategorii młodzieżowej.

Kumite Mężczyzn w kategorii otwartej

1 Łukasz Lemieszko Ełk

2 Patryk Wojnar Tarnowskie Góry

3 Michał Malesa Warszawa

4 Dominik Parol T.Basiak S.T.

Kumite kadetek 60 kg

1 Bielska Anna (Konstancin Jeziorna)

2 Czerniewska Joanna  (Bartoszyce)

3 Sklorz Paulina (Tarnowskie Góry)

3 Bagińska Anna (Ełk)

Kumite kobiet U22

1 Pachulska Diana (Lidzbark Warmiński)

2 Czerwiecka Aleksandra (Suwałki)

3 Rogalska Aleksandra(Krosno)

3 Szatko Adela (Tarnów)

Po zawodach zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-4 w każdej kategorii U22 i kadetów otrzymali nominację do udziału w Mistrzostwach Europy w Kielcach. O pozostałych kwalifikacjach (5-6 miejsce w każdej kategorii) zdecyduje Komisja Szkoleniowa na podstawie wyników turnieju kwalifikacyjnego i dotychczasowych wyników.

Fot.  lidzbark warminski wm

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x