Otwarte Mistrzostwa Regionu Kujawsko-Pomorskiego 2015 – Szczycieńskie medale w Bydgoszczy

W Otwartych Mistrzostwach Regionu Kujawsko-Pomorskiego w karate kyokushin uczestniczyło 150 zawodników i zawodniczek z 14 klubów. Do Bydgoszczy wybrała się 4-osobowa reprezentacja Szczycieńskiego KKK. Świetnie spisały się młode zawodniczki: Emila Gwiazda, Julia Wojciechowska i Julia Kędzierska, które w kata i walkach zdobyły łącznie pićc medali. Szósty dołożył senior – Artur Kwieciński najlepszy w kategorii 80 kg.

Układy formalne (kata) kiedyś były obowiązkowym punktem programu każdej imprezy, teraz więcej uwagi poświęca się walkom, ale w Szczytnie przywiązanie do tradycji nie ginie. Najmłodsi muszą poznać arkana tej sztuki walki, a kata nosi w sobie tę subtelną tajemnicę. Dlatego dziewczęta w swojej grupie wygrały zdecydowanie Emilia otrzymała nieco wyższe noty od swych koleżanek, które wspólnie sklasyfikowano na drugiej pozycji. W walkach nie brała udziału lekko kontuzjowana Julia Kędzierska. W finale druga Julka pokonała Emilkę, zamieniając się z nią miejscami na podium.

Artur Kwieciński wygrał dwie walki, potwierdzając bardzo dobre przygotowanie do sezonu.

Turniej w Bydgoszczy nie należy do najtrudniejszych, ale start w nim to doskonała forma sprawdzenia się przed Mistrzostwami Polski Wschodniej, które odbędą się w marcu –powiedziała sensei Ewelina Mirosław, jedna z czołowych zawodniczek kraju

{AdmirorGallery}szczyk77{/AdmirorGallery}

Wyniki

Grupy młodzieżowe

Kata

1 Emilia Gwiazda

2 Julia Wojciechowska

2 Julia Kędzierska

Kumite

1 Julia Wojciechowska

2 Emilia Gwoazda

Seniorzy

Kumite

1 Artur Kwieciński


!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

karate kyokushin Karate Kyokushin Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x