Puchar Polski karate kyokushin Suwałki 2011 – Popis Łukasza Lemieszko

W Suwałkach odbył się XXVIII Pucharu Polski Seniorów Karate Kyokushin. Walki rozgrywano w trzech kategoriach kobiet, sześciu mężczyzn i jednej weteranów. Warmię i Mazury reprezentowali zawodnicy czterech ośrodków: Ełku, Szczytna, Lidzbarka warmińskiego, Dobrego Miasta i Bartoszyc. Zdobyliśmy trzy medale. Na najwyższym stopniu podium stanął ełczanin Łukasz Lemieszko w kategorii powyżej 90 kg. Na podium stanęły także dwie zawodniczki: Ewelina Mirosław ze Szczytna i Diana Pachulska z Lidzbarka Warmińskiego.

Najlepszą zawodniczka turnieju została Agata Kaliciak (Wrocław) – zwyciężczyni wagi + 65 kg.  Najlepszym zawodnikiem wybrano  Radosława Parola (Basiak Team Grodzisk Mazowiecki) – zwycięzcę wagi 65 kg.

W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odnieśli reprezentanci Wrocławia (17 pkt), przed Suwałkami (15 pkt) i Grodziskiem Mazowieckim (10 pkt). Na wysokim szóstym miejscu znalazł się Ełk. W imprezie startowało prawie 100 uczestników z 34 ośrodków.