Puchar Polski Kyokushin Koszalin 2012 – Wysoka forma Eweliny Mirosław

W Koszalinie odbył się XXIX Puchar Polski Seniorów. Znakomicie spisała się zawodniczka Szczycieńskiego Klubu Karate Kyuokushin, która w kategorii do 55 kg zdobyła srebrny medal. W półfinale pokonała Katarzynę Mierzejek z Ostrołęki przez nokaut. W finale po wyrównanej walce przegrała z Agnieszką Winek z Otwocka aktualną mistrzynią Polski i brązową medalistką Mistrzostw Europy. To jeden z większych sukcesów zawodniczki ze Szczytna w jej karierze.

KUMITE SENIOREK -55 kg

1 WINEK AGNIESZKA UKS BUSHI

2 MIROSŁAW EWELINA SZCZYTNO

3 WARDEŃSKA MARTA INOWROCŁAW

3 MIERZEJEK KATARZYNA OSTROŁĘKA

Puchar Burmistrza miasta Zielonka

W V Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka 2012 „KYOKUSHIN CUP 2012” wzięło udział blisko 170 uczestników z klubów kyokushin działających w Warszawie, Wrocławiu, Częstochowie, Chrzanowie, Józefowie, Otwocku, Karczewie, Piasecznie, Błoniu, Leżajsku, Mińsku Mazowieckim, Ostrowi Mazowieckiej, Radzyniu Podlaskim, Szczytnie, Ciechanowie, Zambrowie, Nowej Sarzynie, Zielonce, Wołominie, Ząbkach, Kobyłce, Wyszkowie i Rudniku.

Walki, co prawda toczyły się systemem pucharowym, ale zawodnik przegrywający pierwszą walkę, nie odpadał, jak to zwykle bywa, z turnieju, ale przechodził do tzw. drabinki drugiej szansy i, jeśli tam wygrywał kolejne pojedynki, to mógł jeszcze zając trzecie miejsce. Zapewniało to każdemu uczestnikowi stoczenie przynajmniej dwóch walk.