Wagowe ME Kyokushin Szopienice 2021 – Trzy medale Olecka i świetny występ Maksimowicza

Ponad 700 zawodników z ponad 20 krajów uczestniczyło 13 i 14 listopada w Szopienicach w Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Świetnie spisali się reprezentanci Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushon, którzy w grupie kadetów (10/11 lat) zdobyli trzy medale. Srebro wywalczyli: Agnieszka Słowińska (40 kg) i Tymoteusz Łukowski (+45 kg), a brąz Olaf Tarasik (45 kg). W rywalizacji seniorów (+90 kg) czwarte miejsce zajął Filip Maksimowicz i ten występ trzeba ocenić najwyżej.

To największy do tej pory seniorski sukces w historii oleckiego karate. Filip Maksimowicz stoczył bardzo dobre walki z wybitnymi rywalami, wśród nich z piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata Open. Władysław Domelewski (kadet 35 kg) zajął piąte miejsca w kumite i kata na 23 zawodników; Konrad Dobrzyń (12/13 lat 45 kg) walczył dwukrotnie i odpadł z turnieju po niejednogłośnym werdykcie. Pozostała część ekipy z Olecka zakończyła swoje zmagania po pierwszej walce.

Startowali też zawodnicy innych ośrodków karate na Warmii i Mazurach. W kata szóste lokaty w swoich grupach wiekowych zajęły olsztynianki: Aleksandra Wieczorek i Aisha Ndiaye. Piąte miejsce w kumite zawodników (14/15 lat kat. +70 kg) wywalczył Miłosz Gacioch ASW Novum Szczytno).