XXIII Młodzieżowe MP Kyokushin Szczecinek 2012 – Diana i Adrian można na nich polegać

W Szczecinku odbyły się XXIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w karate kyokushin. W imprezie wzięło udział 118 zawodników (przedział wieku 18-21 lat) z 37 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Znakomicie wypadli reprezentanci klubów z Warmii i mazur. Bohaterka imprezy została Diana Pachulska z Lidzbarka Warmińskiego zdobywając dwa złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanął również Adrian Staszewski ze Szczytna. Oboje należeli do faworytów i nie zawiedli. Podwójną brązową medalistka została Sylwia Jocz z Olsztyna, brąz wywalczył także Marcin Jasiukiewicz z Dobrego Miasta.

Diana Pachulska z Lidzbaskiego Klubu Kyokushin Karate dokonała niezwykłego wyczynu zdobywając 2 złote medale.Pierwszy w konkurencji walk lekko-kontaktowych w kat.open,gdzie stoczyła 4 pojedynki ,a w finale pokonała utytułowaną zawodniczkę Martę Lubos z Tarnowskich Gór.Tyle samo pojedynków musiała stoczyć w konkurencji walk w pełnym kontakcie do 65kg,gdzie w finale wygrała z Agatą Wlaźlak z Częstochowy.Sędziowie docenili Dianę przyznając tytuł”Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw”.Tym występem zapewniła dla Dla Lidzbarskiego Klubu II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Z lidzbarskiego punktu widzenia

2-13 października w Szczecinku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. W zawodach startowało 118 zawodniczek i zawodników z 37 klubów z całego kraju. Lidzbarską sekcję reprezentowała nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Diana Pachulska, która wywalczyła 2 złote medale. Pierwszy w kat.open lekki-kontakt ,gdzie pokonała 4 zawodniczki w tym w finałowym pojedynku Martę Lubos z Tarnowskich Gór. Na drugi medal również trzeba było ciężko zapracować w konkurencji pełnego kontaktu do 65 kg. Diana stoczyła również 4 pojedynki, tym razem w finale pokonała Agatę Wlaźlak z Częstochowy. Wspaniały występ na mistrzostwach naszej zawodniczki docenili sędziowie przyznając Dianie tytuł „Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw”. W klasyfikacji drużynowej lidzbarski klub uplasował się identycznie jak w roku ubiegłym na II miejscu w kraju. Na razie o odpoczynku nie może być mowy, ponieważ Diana już 24 listopada będzie uczestniczyła w Mistrzostwach Europy do lat 22,które odbędą się w Kielcach.

komentarz trenera sensei Andrzej Litwin 2 Dan – Diana udowodniła, że jest w tej kat. najlepszą zawodniczką w kraju i powołanie jej do Kadry Narodowej na ME to nie przypadek. Udowodniła także, że ciężką pracą można osiągnąć cel. Jest zawodniczką niezwykle pracowitą , zdyscyplinowaną i z charakterem. Kilka dni temu została wyróżniona przez Marszałka Województwa Jacka Protasa, który w liście gratulacyjnym napisał, że wierzy w to ,że Diana zostanie Mistrzynią Europy. Oczywiście inaczej nie myślę, mamy medale ME ,ale tego najcenniejszego nam brakuje, więc ciężko trenujemy, ponieważ nie ma innej drogi do sukcesu.

Z bartoszyckiego punktu widzenia

12-13 października w Szczecinku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin (do lat 21), w których uczestniczyło 118 zawodniczek i zawodników z 37 klubów z całej Polski. BKKK reprezentowali bracia Krystian i Adrian Archaccy. Krystian tym razem nie zdołał utrzymać wagi i wystartował w kat do 70 kg, gdzie w pierwszej walce pokonał zawodnika z Gliwic. W drugim pojedynku trafił na ubiegłorocznego Mistrza Polski i Mistrza Europy Wojciecha Żytkiewicza reprezentującego Suwałki. W regulaminowym czasie sędziowie nie wyłonili zwyciężcy i zarządzili dogrywkę, po której wskazali na zawodnika z Suwałk. Ostatecznie nasz zawodnik uplasował się w ćwierćfinałach na 5-8 miejscu. Mniej szczęścia miał Ardian, który przegrał w pierwszym pojedynku.

komentarz trenera:sensei Andrzej Litwin 2 Dan – nasi zawodnicy dobrze się zaprezentowali, aczkolwiek pozostaje zawszy niedosyt ,kiedy brakuje miejsca na podium.W przypadku Krystiana osłabiło Go zbijanie wagi, czemu byłem przeciwny. Występ oceniam pozytywnie chłopaki pokazali „lwi pazur” i że potrafią nawiązać walkę z najlepszymi.