XXIII Młodzieżowe MP Kyokushin Szczecinek 2012 – Diana i Adrian można na nich polegać

W Szczecinku odbyły się XXIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w karate kyokushin. W imprezie wzięło udział 118 zawodników (przedział wieku 18-21 lat) z 37 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Znakomicie wypadli reprezentanci klubów z Warmii i mazur. Bohaterka imprezy została Diana Pachulska z Lidzbarka Warmińskiego zdobywając dwa złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanął również Adrian Staszewski ze Szczytna. Oboje należeli do faworytów i nie zawiedli. Podwójną brązową medalistka została Sylwia Jocz z Olsztyna, brąz wywalczył także Marcin Jasiukiewicz z Dobrego Miasta.

 

Diana Pachulska z Lidzbaskiego Klubu Kyokushin Karate dokonała niezwykłego wyczynu zdobywając 2 złote medale.Pierwszy w konkurencji walk lekko-kontaktowych w kat.open,gdzie stoczyła 4 pojedynki ,a w finale pokonała utytułowaną zawodniczkę Martę Lubos z Tarnowskich Gór.Tyle samo pojedynków musiała stoczyć w konkurencji walk w pełnym kontakcie do 65kg,gdzie w finale wygrała z Agatą Wlaźlak z Częstochowy.Sędziowie docenili Dianę przyznając tytuł”Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw”.Tym występem zapewniła dla Dla Lidzbarskiego Klubu II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Z lidzbarskiego punktu widzenia

2-13 października w Szczecinku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. W zawodach startowało 118 zawodniczek i zawodników z 37 klubów z całego kraju. Lidzbarską sekcję reprezentowała nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Diana Pachulska, która wywalczyła 2 złote medale. Pierwszy w kat.open lekki-kontakt ,gdzie pokonała 4 zawodniczki w tym w finałowym pojedynku Martę Lubos z Tarnowskich Gór. Na drugi medal również trzeba było ciężko zapracować w konkurencji pełnego kontaktu do 65 kg. Diana stoczyła również 4 pojedynki, tym razem w finale pokonała Agatę Wlaźlak z Częstochowy. Wspaniały występ na mistrzostwach naszej zawodniczki docenili sędziowie przyznając Dianie tytuł „Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw”. W klasyfikacji drużynowej lidzbarski klub uplasował się identycznie jak w roku ubiegłym na II miejscu w kraju. Na razie o odpoczynku nie może być mowy, ponieważ Diana już 24 listopada będzie uczestniczyła w Mistrzostwach Europy do lat 22,które odbędą się w Kielcach.

komentarz trenera sensei Andrzej Litwin 2 Dan – Diana udowodniła, że jest w tej kat. najlepszą zawodniczką w kraju i powołanie jej do Kadry Narodowej na ME to nie przypadek. Udowodniła także, że ciężką pracą można osiągnąć cel. Jest zawodniczką niezwykle pracowitą , zdyscyplinowaną i z charakterem. Kilka dni temu została wyróżniona przez Marszałka Województwa Jacka Protasa, który w liście gratulacyjnym napisał, że wierzy w to ,że Diana zostanie Mistrzynią Europy. Oczywiście inaczej nie myślę, mamy medale ME ,ale tego najcenniejszego nam brakuje, więc ciężko trenujemy, ponieważ nie ma innej drogi do sukcesu.

Z bartoszyckiego punktu widzenia

12-13 października w Szczecinku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin (do lat 21), w których uczestniczyło 118 zawodniczek i zawodników z 37 klubów z całej Polski. BKKK reprezentowali bracia Krystian i Adrian Archaccy. Krystian tym razem nie zdołał utrzymać wagi i wystartował w kat do 70 kg, gdzie w pierwszej walce pokonał zawodnika z Gliwic. W drugim pojedynku trafił na ubiegłorocznego Mistrza Polski i Mistrza Europy Wojciecha Żytkiewicza reprezentującego Suwałki. W regulaminowym czasie sędziowie nie wyłonili zwyciężcy i zarządzili dogrywkę, po której wskazali na zawodnika z Suwałk. Ostatecznie nasz zawodnik uplasował się w ćwierćfinałach na 5-8 miejscu. Mniej szczęścia miał Ardian, który przegrał w pierwszym pojedynku.

komentarz trenera:sensei Andrzej Litwin 2 Dan – nasi zawodnicy dobrze się zaprezentowali, aczkolwiek pozostaje zawszy niedosyt ,kiedy brakuje miejsca na podium.W przypadku Krystiana osłabiło Go zbijanie wagi, czemu byłem przeciwny. Występ oceniam pozytywnie chłopaki pokazali „lwi pazur” i że potrafią nawiązać walkę z najlepszymi.

{AdmirorGallery}pachu21{/AdmirorGallery}

Wyniki

Kobiety

Kumite 55 kg

1 Aleksandra Zajkowska (Łomża)

2 Marta Lubos (Tarnowskie Góry)

3-4 Sylwia Jocz (Olsztyn)

3-4 Katarzyna Ryszewska (Otwock)

———————————–

5-8 Ewa Przybyłowicz (Olsztyn)

Kumite 65 kg

1 Diana Pachulska (Lidzbark Warmiński)

2 Agata Wlaźlak (Częstochowa)

3-4 Patrycja Wrona (Ząbkowice Śląskie)

3-4 Julia Stępniewska (Zielonka)

…………………………………..

5-8 Andżelika Zyskowska (Dobre Miasto)

Kumite lekko kontakt open

1 Diana Pachulska (Lidzbark Warmiński)

2 Marta Lubos (Tarnowskie Góry)

3-4 Aleksandra Zyskowska (Łomża)

3-4 Sylwia Jocz (Olsztyn)

…………………………………

5-8 Andżelika Zyskowska (Dobre Miasto)

{AdmirorGallery}pachul15{/AdmirorGallery}

Fot. PSKK i Szczycieński KKK

Mężczyźni

Kumite 65 kg

1 Adrian Staszewski (Szczytno)

2 Krystian Witak (Otwock)

3-4 Tadeusz Muczyński (Suwałki)

3-4 Michał Bączyk (Koszalin)

Kumite 70 kg

1 Michał Zysk (Ostrołęka)

2 Sebastian Pawlak (Drawsko)

3-4 Wojciech Zytkiewicz (Suwałki)

3-4 Wiktor Makles (Wrocław)

…………………………………..

5-8 Krystian Archacki (Bartoszyce)

Kumite 75 kg

1 Wiktor Bidas (Otwock)

2 Mateusz Krejpcio (Suwałki)

3-4 Marcin Jasiukiewicz (Dobre Miasto)

3-4 Mikołaj Brzostowski (Sosnowiec)

Kumite lekki kontakt open

1 Dawid Łukawski (Augustów)

2 Marcin Sturgulewski (Augustów)

3-4 Patryk Kostrzewa (Radzymin)

3-4 Adrian Kaliszewski (Ostrołęka)

……………………………

5-8 Marcin Jasiukiewicz (Dobre Miasto)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x