Atrakcyjny turniej w Elblągu – o Puchar Prezydenta i przepustki na MP

W Centrum Sportu i Biznesu w Elblągu odbył się Turniej Kickboxingu o Puchar Prezydenta Miasta. W imprezie uczestniczyło 50. zawodniczek i zawodników z 11. klubów, a wśród nich reprezentanci gospodarzy z Fight Clubu i Elbląskiego Klubu Karate oraz innych sekcji regionu  z KS Zamek Kurzętnik i Olimpii Nowe Miasto Lubawskie i Ełckiego Stowarzyszenia Black Shadows. Były to jednocześnie eliminacje do imprezy centralnej – Mistrzostw Polski, w których, mamy nadzieję, kickbokserzy naszych  sekcji odegrają poważną rolę. Kilku zawodników już teraz wykazało niezłą dyspozycję, jest jeszcze czas na szlif formy. Oto relacje trenerów obu naszych ośrodków kickboxingu

 

Piotr Lichociński (Elbląski Klub Karate):

Oceniając poziom rywalizacji stwierdzam, że dla większości uczestników była to premiera startów po serii przygotowań. Kilka pojedynków było na bardzo wysokim poziomie, a ich bohaterami zawodnicy o dużym doświadczeniu startowym. Światowy poziom zaprezentował Adrian Durma z naszego klubu, który zdominował kategorię – 69 kg. Powody do zadowolenia ma junior Kamil Zawada, który zwyciężył w kategorii debiutując w turnieju, ale musi pracować nad dalszym rozwojem jeśli chce zdobyć coś więcej. Z Fight Clubu w formule semi-contact dobrą dyspozycję wykazała Żaneta Cieśla pokonując Paulinę Jakubiec. Rangę zawodów podkreśliła obecność patrona i fundatora pucharów – Grzegorza Nowaczyka, prezydenta Elbląga

Leszek Jobs (Zamek Kurzętnik)

Na turniej pojechaliśmy wspólnie z MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie w składzie: Sebastian Prokop i Jacek Kołodziej. Sebastian był zdecydowanym faworytem swojej kategorii  wagowej do -79 kg i potwierdził to w swoich walkach zdobywając pierwsze miejsce. Bardzo dobre wrażenie po sobie zostawił także Jacek Kołodziej (kategoria wagowa do – 74 kg), wygrywając 3 walki ,choć w finale napotkał na zdecydowany opór ze strony naszego zawodnika Damiana Chilińskiego.  Walka był zacięta i  stała na bardzo wysokim poziomie, za co obaj otrzymali gromkie brawa od publiczności . Z postawy Damiana jestem bardzo zadowolony widzę że chłopak się rozwija i robi ciągłe postępy .

Kolejnym zawodnikiem Zamku  był Wojtek Wiśniewski  który wygrał kategorię wagową do – 84 kg ,w decydującym pojedynku o 1 miejsce zdeklasował swojego rywala kopnięciami na korpus po których narożnik poddał swojego zawodnika .Tak więc przepustki na jesienne mistrzostwa Polski wywalczyli Sebastian Prokop i Jacek Kołodziej z Olimpii oraz Wojtek Wiśniewski ,Damian Chiliński i Leszek Jobs, który jako mistrz z ubiegłego roku ma zapewniony start bez eliminacji i tu niespodzianka dla fanów sportów walki mistrzostwa Polski odbędą się w Kurzętniku .

Swój turniej rozegrali także juniorzy ,którzy walczyli o okazałe puchary ufundowane przez Prezydenta Elbląga .Kolejny raz już w tym roku w swojej kategorii wagowej najlepszym  okazał się Piotr Kołakowski w kategorii wagowej do -79 kg.  Jest naszym faworytem do medalu podczas  czerwcowych mistrzostw Polski juniorów  w Lesznie ,drugi nasz junior Dawid  Wiergowski  wrócił z Elbląga  brązowym medalem , ale jego forma ma przyjść za tydzień 16-18 marca podczas mistrzostw Polski w Starachowicach gdzie się wybieramy też wspólnie z Olimpią .Swoją walkę towarzyską podczas turnieju  stoczył też  kadet Błażej Urbański. Demonstrując swoje nietuzinkowe umiejętności  pokonał  zawodnika gospodarzy jednogłośną decyzją sędziów .

Dariusz Kalinowski  (Ełckie Stowarzyszenia Black Shadows:)

Ełk reprezentowało trzech zawodników Stowarzyszenia Black Shadows, wszyscy stanęli na podium: w kat.do 94kg – Wojciech Nieścier zdobył srebrny medal, podobnie Tomasz Makuch
w kat. do 89kg . W kat. do 74kg juniorów – Jeff  Wesołowski wywalczył  srebro i punkty, które umożliwiają mu udział w Mistrzostwach Polski Juniorów. Stoczył dwie walki, wygrywając na punkty. W finale spotkał z ubiegłorocznym mistrzem polski, przegrywając na punkty 2:1.
Tomek i Wojtek po trzech stoczonych walkach, dwóch wygranych i jednej przegranej, również uzyskali przepustkę do udziału w Mistrzostwach Polski Seniorów.
Chciałbym serdecznie podziękować licznym sponsorom i sympatykom tego sportu za pomoc i wsparcie,dzięki któremu była możliwość wzięcia udziału w tym turnieju.
Wyjazd ten był możliwy również dzięki wsparciu finansowym z budżetu miasta Ełk, w ramach projektu – Granty 2012 – „Sporty walki szansą dzieci i młodzieży z naszego miasta”.

Wyniki

Puchar Prezydenta Elbląga

Kadeci Open:

1. Błażej Urbański, 2. Patryk Ruczyński

Juniorzy

kategoria: -57 kg 1. Łukasz Michałowski;

Kategoria 63 kg 1. Kamil Zawada EKK, 2. Tomasz Raczyła;

Kategoria 69 kg 1. Paweł Pietrzak, 2. Dawid Kreis, 3. Dawid Górski;

Kategoria: 74 kg 1. Wojciech Iwanicki, 2. Jeff Wesołowski, 3. Dawid Wiergowski;

Kategoria 79 kg 1. Piotr Kołakowski, 2. Bartosz Putra, 3. Kamil Żukowski, 3. Mateusz Żyła;

Kategoria 89 kg 1. Sebastian Ciechorski;

Kategoria 94 kg 1. Mariusz Wesserling, 2. Wojciech Nieścior;

Kategoria +94 kg 1. Aleksander Węsierski, 2. Maciej Skąpski.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów Light-Contact

Seniorzy:

Kategoria 57 kg 1. Paweł Dąbrowski;

Kategoria 63 kg 1. Maciej Krassowski, 2. Ariel Staszewski, 3. Łukasz Stanecki;

Kategoria 69 kg 1. Adrian Durma, 2. Paweł Forma, 3. Filip Byczyński, 3. Paweł Boroch;

Kategoria 74 kg 1. Jacek Kołodziej, 2.Damian Chiliński, 3.Kuba Oller, 3. Michał Artecki;

Kategoria 79 kg 1. Sebastian Prokop, 2. Arkadiusz Pałkowski;

Kategoria 84 kg 1. Wojciech Wiśniewski, 2. Wojciech Bylicki, 3. Łukasz Bojanowski, 3. Artur Rochowicz;

Kategoria 89 kg 1. Artur Zieliński, 2. Tomasz Makuch, 3. Damian Bonarowski;

Kategoria +94 kg 1. Klaudiusz Ludwiczak.

{gallery}ekk12{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x