Być reprezentantem to wielki zaszczyt – W Macedonii się nie udało, ale…

W dniach 26 - 29 października w Skopje w Macedonii, odbyła się największa światowa impreza kickboxingu, jaką są Mistrzostwa Świata organizacji WAKO w formułach light-kick, light-contact, low-kick i zdecydowanie najtwardszą K-1 Rules. Na mistrzostwa zjechało się ponad 800 zawodników z ok. 60 państw  W tym roku tradycyjnie Polska na WAKO World Kickboxing Championships 2011 wystawiła jedną z najliczniejszych ekip i także zgodnie z tradycją przywiozła spore medalowe żniwo ,co dało nam bardzo wysokie 2 miejsce w klasyfikacji generalnej za Rosją.

Do medalowego dorobku dołożyła się Żaneta Cieśla z Pasłęka , zdobywając złoty krążek.W imprezie swój udział zaznaczyli zawodnicy Zamku Kurzętnik – Leszek Jobs i Olimpii Nowe Miasto Lub.- Sebastian Prokop.

 

– Co prawda wróciliśmy bez medali , ale już sam udział w mistrzostwach i bycie reprezentantem Polski, walczyć z orłem na piersi to wielkie wyróżnienie dla nas z czego
bardzo się cieszymy – pisze do nas Leszek Jobs. Z drugiej strony po wygraniu Pucharu Świata na Węgrzech liczyliśmy na miejsca  medalowe. Jak widać nie trafiliśmy z formą na tę konkretną imprezę mistrzowską  . Występ polskiej reprezentacji trzeba ocenić bardzo wysoko, bo kickboxing jest medalodajną dyscypliną, a nasi odgrywają znaczącą rolę nie tylko w Europie, ale także na świecie. Ta  impreza to potwierdziła po raz kolejny.

Przy okazji zapraszamy na treningi kickboxingu.

Ze sportowym pozdrowieniem
Leszek i Sebastian

Od redakcji: Oczywiście bycie reprezentantem kraju to ogromny zaszczyt. Obaj panowie są zawodnikami, ale też trenerami i miło ćwiczyć pod okiem tak uznanych sportowców. Leszek Jobs przysłał nam zdjęcia z turnieju w Skopje, które zamieszczamy z przyjemnością.

{gallery}kick4{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x