Gala w Piasecznie 2015 (full contact i K-1) – Sebastian szczęśliwy, Piotrek żądny rewanżu

Miniony weekend (27/28 lutego)) zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik spędzili w Piasecznie gdzie odbyła się Gala Kickboxingu zorganizowana przez zawodową grupę DSF. To prężnie rozwijająca się organizacja, stawiając na dwie bardzo widowiskowe formuły full contact i K-1. Była to już druga gala po Suwałkach , a organizatorzy zapowiadają łącznie w tym roku 8 edycji w różnych miejscach w Polsce. O zawodach mówi trener Leszek Jobs.

Do Piaseczna wspólnie z Sebastianem Prokopem MUKS OLIMPIA NOWE MIASTO LUB i Piotrem Kołakowskim ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK ruszyliśmy już w piątek rano gdyż od godziny 12 było oficjalne ważenie zawodników i konferencja prasowa. Odbyliśmy trening , były również wywiady z zawodnikami, które w dzień gali przed walkami były puszczane na ogromnych telebimach dla podgrzania atmosfery u ponad tysięcznej publiczności .

Galę na żywo można było oglądać na FIGHT TIME, a komentatorami byli: Przemek Saleta i Łukasz „JURAS” Jurkowski. Ponadto wśród zaproszonych gości byli: Karolina Kowalkiewicz , Janek Błachowicz i Paweł Nastula zawodnicy KSW …. Galę w ringu prowadził Kevin Aiston „ strażak” znany z telewizyjnego programu Europa da się lubić W sobotę do Piaseczna dojechał również Michał Dembler z którym wspólnie siedzieliśmy w narożniku naszych zawodników i wspieraliśmy podczas walk jak za dawnych czasów.

Jako pierwszy do ringu wszedł Sebastian Prokop i stoczył ciężki, ale zwycięski pojedynek rankingowy w formule K-1 z zawodnikiem gospodarzy Lechem Rosińskim. Pierwsza runda była bardzo wyrównana. Przeciwnik próbował zaskoczyć naszego zawodnika uderzeniami kolanami, ale Sebastian był na tę okoliczność świetnie przygotowany, gdyż rywala rozpracował przed walką. Druga i trzecia runda przebiegała już pod dyktando Sebastiana który kilka razy zaskoczył rywala wysokimi kopnięciami na głowę, co przełożyło się na jednogłośne zwycięstwo. Można było się cieszyć z ogromnego sukcesu , jakim jest nie wątpliwie zwycięstwo na zawodnikiem gospodarza gali .

Jako ostatni zaprezentował się Piotr Kołakowski który stoczył walkę wieczoru o bardzo okazały Pas Federacji DSF z bardzo doświadczonym Łukaszem Wichowskim – gwiazdą teamu DSF z Piaseczna. Rywal Piotra poprzednie cztery walki kończył przed czasem. To nie przestraszyło zawodnika z Kurzętnika . Przed wejściem na ring był bardzo pewny swego, co dobrze rokowało na końcowy wynik. Plan na walkę był taki, żeby trzymać się daleko od prawej ręki przeciwnika, gdyż z tej strony czyhało największe niebezpieczeństwo , Widzieliśmy poprzednie walki Łukasza i wiedzieliśmy, czego możemy się po nim spodziewać.

Ale to nie wystarczyło, ring po pięciu rundach zweryfikował kto w tym pojedynku był bardziej doświadczonym i odpornym na stres zawodnikiem . Na usprawiedliwienie dodam że była to pierwsza walka Piotrka o taką stawkę, w świetle jupiterów, bez kasków i na dystansie pięciu rund przy ponad tysięcznej publiczności. Mocno to sparaliżowało poczynania naszego zawodnika, bo umiejętności ma ogromne i wiele razy to udowodnił. Dodam może jeszcze że walki amatorskie od zawodowych sporo się różnią choćby liczbą rund , tempem i sędziowską punktacją .

Chwała Piotrkowi za to, że nie bał się tak ciężkiego wyzwania i podjął rękawice rzucone przez Łukasza , znam swojego zawodnika i wiem że ta porażka wiele go nauczyła i prędzej czy później będzie dążył do rewanżu .

Na koniec chciałbym w imieniu swoim , Michała , Piotrka i Sebastiana gorąco podziękować grupce kibiców z Kurzętnika i Nowego Miasta Lubawskiego, którzy wybrali się do Piaseczna by na żywo wspierać i żywiołowo dopingować poczynania naszych wojowników w ringu , Naprawdę byliście wielcy. Jeszcze raz wielkie dzięki .

{AdmirorGallery}jobs410{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

kickoxing Kurzętnik nowe miasto lubawskie

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x