IV International Mazovia Cup – Prawdziwi championi

Informowaliśmy już, że w Tarczynie odbyły się pierwsze Międzynarodowe Mistrzostwa Polski UFR. Federacja zrzeszająca mieszane sztuki walki uderzeniowe (kickboxing, muay-thai, taekwon-do, karate, kung fu, tang Sun do itp.) W naszej relacji szczegółowo opisaliśmy start zawodników KS Zamek Kurzętnik oraz podaliśmy  kilka wyników osiągniętych przez reprezentantów Championu Lubawa. Trener lubawian Rafał Mazurowski przesłał nam pełne wyniki i komentarze. Dziękujemy i z przyjemnością publikujemy, bo jest się czym pochwalić.

 

 Poza ekipami z Polski w zawodach brały udział kraje ze Słowacji, Armenii, Azerbejdżanu oraz z Holandii. CSW Champion wystąpił w pięcioosobowym składzie.

Wyniki:

I miejsce w formule semi-contact Oliwia Lóźniewska w kat wag do 50 kg (młodzik wiek 12 lat)

– II miejsce dwukrotnie  w formule semi i light-contact Jakub Sosnowski w kat wag do 42 kg (kadet)

– II i III miejsce kolejno w formule light i semi-contact Filip Czamajło w kat wag do 52 kg (kadet)

– I i II miejsce kolejno w formule low kick-light i light-contact Mateusz Woźniczak w kat wag do 74 kg (senior)

– I miejsce dwukrotnie w formule low kick-light i light-contact Dawid Tarasiewicz w kat wag do 94 kg (senior)

Ocena trenera: 9 medali: 4 złote, 4 srebrne i 1 brąz uważam za mega sukces, zwłaszcza że w tej federacji poza kickboxerami można napotkać również zawodników z innych sztuk walk, które nam mniej są znane! Rewelacyjnie się spisała Oliwia Lóźniewska, która debiutowała na tak prestiżowych zawodach. Oliwia stoczyła trzy walki, które wszystkie wygrała zdecydowanie a rywalki jej były wprost zdeklasowane do łez!

Świetnie również wypadł Kuba Sosnowski, zwłaszcza w semi, który w samych superlatywach był chwalony przez trenerów z innych klubów!

Natomiast takim naszym ostatnim wielkim objawieniem jest niewątpliwie Mateusz Woźniczak, gdzie jego przełomowym momentem była wygrana walka zawodowa na gali w Suszu! Swoją wysoką formę potwierdził i tym razem zdobywając jednocześnie i Vice Mistrzostwo jak i też Mistrzostwo Polski, podkreślając że startował w jednej z najtrudniejszych kategorii wagowych do 74kg(bardzo liczna obsada). Tym bardziej należą się mu wielkie brawa!

Wypada także wspomnieć o pozostałej dwójce zawodników: Filip Czamajło jeden z bardziej doświadczonych championów, pomimo pechowego losowania i tak potrafił wskoczyć dwukrotnie na podium, pokazując że ma charakter! Natomiast Dawid Tarasiewicz zawodnik, który również debiutował i pomimo iż jego rywale nie byli zbyt wymagający  udowodnił że w tej kategorii wagowej to on będzie rozdawał karty!

Przed nami 18 grudnia ostatni start tego roku w Pucharze Polski w karate Universalnym w Suszu, na którym zaprezentują się najmłodsi Championi lubawskiego klubu.

MATEUSZ WOŹNICZAK (zawodnik): Chciałbym swoje dwa medale złoty i srebrny dedykować Mateuszowi Kaczyńskiemu i za pośrednictwem mediów przekazać mu iż „wiarą można góry przenosić”

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x