Liga Tatami w Piasecznie – Championi w dobrej formie

W Piasecznie odbył się Ogólnopolski Turniej UFR (pisaliśmy o tym prezentując występy dzieci z Kurzętnika),w którym zorganizowano pierwszą edycję Ligi Tatami dla juniorów i seniorów, oraz Point Fighting (semi-contact) dla dzieci, juniorów i też seniorów. W Lidze Tatami obowiązuje regulamin walki Universal Fighting Rules składający się z trzech rund, w których preferowany jest boks, kopnięcia powyżej pasa, oraz kopnięcie w udo tak zwany low-kick.

 

Za wygraną walkę otrzymuje się 3 punkty za przegraną 1 punkt (liczy się sam udział), natomiast 2 punkty przyznaje się za remis. W lidze podczas jednego turnieju toczy się dwie lub trzy walki we właściwych kategoriach wagowych i na podstawie sumowanych punktów poza zwycięzcą w generalnej klasyfikacji końcowej ustalany jest ranking zawodniczy, dzięki któremu można wyłaniać pretendentów do walk o zawodowe mistrzostwo kraju jak i także powoływać kadrę narodową.

Zawodnicy lubawskiego klubu CSW Champion wystartowali w pięcioosobowym składzie uzyskując następujące wyniki:

W wersji Point Fighting w kat wag do 60 kg Natalia Boczek zajęła II miejsce, gdzie w finale uległa zawodniczce z Tarczyna tylko dwoma punktami, natomiast w lidze tatami Natalia stoczyła jedną walkę w której minimalnie uległa bardzo utytułowanej kadrowiczce Paulinie Frankowskiej i tym samym na swoim koncie uzyskała 1 punkt.

Pozostali zawodnicy toczyli walki tylko w lidze tatami:

Krystian Kaniewski w kat wag do 75 kg jedną walkę wygrał, drugą przegrał w rezultacie zdobył 4 punkty.

Mateusz Woźniczak w kat wag do 85 kg wygrał dwie walki i na swoim koncie zdobył komplet 6 punktów.

Dawid Tarasiewicz w kat wag do 94 kg jedną walkę wygrał, a jedną przegrał i tym samym zdobywa 4 punkty.

Łukasz Browarek w kat wag do 94 kg wygrywa dwie walki i zdobywa 6 punktów.

 Trener: Pomysłodawcą utworzenia ligi jest Piotr Siegoczyński, (legenda polskiego kickboxingu pierwszy Polski Mistrz Świata). Jeszcze dokładnie nie wiem ile kolejek zaplanowano w roku, ale wiem że edycja ligi odbywać się będzie dwa razy na przestrzeni dwóch, trzech miesięcy. Cieszy mnie dobra forma moich zawodników, zwłaszcza Mateusza Woźniczaka, który po zdobyciu Mistrza Polski potwierdza że jego tytuł nie był przypadkiem! Świetnie zaprezentował się Łukasz Browarek, który szedł jak burza, zwłaszcza w pierwszej walce osiągnął tak sporą przewagę nad rywalem, gdzie sędziowie już na początku drugiej rundy zmuszeni byli do przerwania pojedynku i przyznania zwycięstwa przed czasem Łukaszowi! Pomimo jednej porażki świetnie wykazał się Dawid Tarasiewicz pokazując wysoki poziom technik nożnych, natomiast Krystianowi Kaniewskiemu niewątpliwie trzeba przyznać charakter, gdzie przede wszystkim w przegranym starciu pomimo widocznej przewagi na korzyść rywala Krystian nie odpuszczał do końca!

Informację przesłał nam trener Championów Pan Rafał Mazurowski, który chciał za naszym pośrednictwem podziękować   sponsorom, którzy sfinansowali  wyjazd do Piaseczna. Są to:

– Piotr Kraffczewicz

– Piotr Truszczyński

– Joanna Dąbrowska

– Anna Aleksandrowicz

– Piotr Wiergowski


!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x