ME w Kickboxingu Juniorów i Kadetów Budva 2021 – Złoty chłopak z Kurzętnika

Fot. nadesłane
W Budvie od 6 do 13 listopada odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w Kickboxingu. Rywalizowało aż 1418 młodych sportowców z 39 krajów Starego Kontynentu w tym bardzo liczna 127 osobowa ekipa Polskiego Związku Kickboxingu PZKB . W klasyfikacji drużynowej biało-czerwoni uplasowali się na doskonałym 4 miejscu. Zdobyli 71 medali: 13 złotych , 24 srebrne i 34 brązowe krążki. Mistrzem Europy został w fomule ful-contact (60 kg) Mieszko Siemiątkowski - LUKS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK

Podopieczny Leszka Jobs spisał się w Czarnogórze fenomenalnie. Przebojem wskoczył do reprezentacji kraju i stał się jej najmocniejszych ogniwem. W drodze na najwyższy stopień podium w pierwszej walce pokonał Serba. Pojedynek zakończył już w pierwszej rundzie. Rywal po mocnych akcjach Mieszka był dwukrotnie wyliczony i sędzia zastopował walkę . Najtrudniejszą przeprawę miał z Ukraińcem , który był rozstawiony z numerem 1. Zażarta wyrównana walka trwała 3 pełne rundy , ale to ręka Mieszka po ostatnim gongu sędziego powędrowała do góry w geście zwycięstwa .

Rywalizacja w finale od początku ułożyła się bardzo dobrze dla wojownika z Kurzętnika. Od pierwszych sekund realizował plan taktyczny nakreślony z trenerem kadry juniorów full contact Włodkiem Trzeciakiem , Mieszko był bardzo zdeterminowany, pewny swoich poczynań w ringu Świetna akcja bokserska w pierwszej rundzie zaowocowała liczeniem Bułgara. W drugim starciu Mieszko jeszcze bardziej podkręcił tempo i po drugim liczeniu sędzia przerwał pojedynek.

Po zakończonej walce w polskim narożniku zapanowała ogromna radość. Mieszko Siemiątkowski Mistrzem Europy !!!

Co na to trener klubowy Leszek Jobs

Jest to wielki powód do dumy dla samego zawodnika , oraz dla wszystkich którzy przyczynili do tego sukcesu. Z tego miejsca chciałbym serdeczne podziękować rodzicom naszego mistrza państwu Siemiątkowskim , kolegom i koleżankom z sekcji kickboxingu LUKS Zamek Expom Kurzętnik którzy przez cały czas pomagali naszemu zawodnikowi w przygotowaniach do najważniejszego turnieju w jego życiu . Dziękujemy Gminie Kurzętnik na czele z wójtem Wojciechem Dereszewskim, sponsorom , którzy od wielu lat są z nami i wspierają nasz lokalny kickboxing.

Jeszcze trzy medale

Na podium stanęła jeszcze trójka reprezentantów Warmii i Mazur: mieszkaniec Zalewa Oskar Ciepłuch (Piechotka Team Susz) zdobył srebro w formule light contact (63 kg). Jego kolega klubowy Bartosz Stańczyk brąz w formule kick light (69 kg). Również z brązem wróciła Julia Kamińska (Champion Lubawa).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

kickboxing Kurzętnik lubawa sport młodzieżowy Susz

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x