Mistrzostwa Polski UFR dzieci – Champion i Zamek w Tarczynie

W Tarczynie odbył się turniej o Mistrzostwo Polski Federacji Universal Fighting Rules ( mieszane sztuki walki). W imprezie udział brały dzieci od 7 do 12 lat. Zawody zorganizowane były w konkurencjach walk przerywanych point fighting (formuła semi-contact), oraz soft stick (walka na piankowe pałki).

 

Ponadto rozegrane zostały konkurencje specjalne, rozbijanie desek punktowane w zależności od użytej techniki i wykonywanie uderzeń nożnych na czas w ciągu 10 sekund. Reprezentanci CSW Champion Lubawa wystąpili w dziesięcioosobowym składzie (cztery dziewczynki i sześciu chłopców) Byli z nimi opiekunowie: trener Rafał Mazurowski i jego asystentka Aneta Pakuszewska, która na co dzień prowadzi zajęcia kickboxingu w Lidzbarku Welskim. Wystapili także młodzi reprezentanci Kurzętnika, których prezentujemy w zamieszczonej pod tekstem galerii zdjęć.

 Oto oceny obojga szkoleniowców dotyczące startu ich podopiecznych

 Trener: Aneta Pakuszewska: Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom zawodów, uważam występ naszych najmłodszych championów za udany! Po pierwsze aby zdobyć medal trzeba było przedrzeć się przez trzy a nawet cztery rundy! Po drugie tempo zawodów było dość intensywne, ponieważ  braliśmy udział w kilku konkurencjach dotąd nam jeszcze nieznanych! Pomimo tego potrafiliśmy sprostać zadaniom i zdobyć 12 medali o różnych kolorach! Osobiście najbardziej cieszy mnie występ Oliwii Piotrzkowskiej i Huberta Kaczorowskiego, których osobiście trenuję i biorąc pod uwagę ich stosunkowo krótki czas treningowy, jako debiutanci uzyskali wysokie czwarte miejsca, dosłownie krok od medalu! Jeszcze raz im bardzo gratuluję!

Trener: Rafał Mazurowski: Generalnie rzec biorąc nie ma znaczenia kto jakie miejsce zajął, bo każdy z nich dawał z siebie wszystko i to było najważniejsze! Choć nie ukrywam, że większym prestiżem były zapewne walki,  niż konkurencje specjalne, choć i tam również trzeba było się napocić! Z pewnością na szczególne słowa uznania zasługuje Paulina Turulska, która zdobyła 3 krążki, podobnie Adrian Bendyk, zgadzam się również z Anetą, która słusznie pochwaliła dwójkę zawodników z Lidzbarka, rewelacyjnie spisywali się Łaniewscy, Konrad w semi-contact, a Hubert w walkach na pałki. Dość nieobiektywnie uważam została osądzona Natalia Nosowicz, która moim zdaniem powinna wygrać w semi i przynajmniej zdobyć brąz! O krok od medalu był także Denis Drzewiński w semi. Zadziwiał publiczność rewelacyjnym stylem walki, należy również pochwalić Weronikę Kamionkę za charakter zwłaszcza w walkach na pałki  i  Michała Dromę w semi.  Co prawda medalu nie zdobył, ale w dobrym stylu jedną walkę wygrał!

Chciałbym podziękować prezesowi CSW oraz osobom i sponsorom, którzy przyczynili się do sfinansowania wyjazdu do Tarczyna, a są to: Anna Droma  Piotr Kraffczewicz, Piotr Wiergowski, Anna Aleksandrowicz, Piotr Musiał i Grzegorz Koszyński.

Umiejętności najmłodszych Championów będzie można podziwiać już 02 kwietnia br w Zespole Szkół (duża hala), przy ul. Gdańskiej w Lubawie podczas Turnieju o Puchar Championa! Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 10:00, a w programie, poza walkami w przerwie przewidziany został  blok artystyczny! Tak więc wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do Tereszewa

 Sekcja kickboxingu KS Zamek Kurzętnik  zaprasza wszystkich miłośników sportów walki 27 marca . O godz. 11 w Tereszewie odbędą się Mistrzostwa Polski Północnej Juniorów. W trakcie zawodów zaprezentują się dzieci w walkach w formule semi contact . Naprawdę warto tam być ,

WYNIKI Z MISTRZOSTW POLSKI DZIECI UFR  W KONKURENCJACH:

– POINT FIGHTING (formuła walki przerywanej semi-contact)

– SOFT STICK (formuła walki przerywanej na piankowe pałki)

– KONKURENCJA SPRAWNOŚCIOWA (uderzane techniki nożne wykonywane na czas)

– KONKURENCJA SPECJALNA (rozbijanie desek punktowane w zależności od techniki)

1. Paulina Turulska 2001 rocznik:

II-m. semi-contact,

III-m. walka na pałki,

I-m. rozbijanie desek, (uzyskała 4 punkty za kopnięcie po obrocie z wyskoku + 1 punkt za dobrą technikę)

2. Oliwia Piotrzkowska 1999 rocznik:

IV-m. semi-contact,

walka na pałki – poza pierwszą dziesiątką,

3.Natalia Nosowicz 1999 rocznik:

VI-m. semi-contact,

walka na pałki – poza pierwszą dziesiątką,

4.Weronika Kamionka 1999 rocznik:

Semi-contact – poza pierwszą dziesiątką,

III-m. walka na pałki,

5. Adrian Bendyk 2003 rocznik:

semi-contact – poza pierwszą dziesiątką,

III-m. walka na pałki,

I-m. rozbijanie desek (w dogrywce uzyskał 4 punkty za kopnięcie po obrocie z wyskoku)

III-m. kopnięcia na czas (19 uderzeń w ciągu 10 sekund)

6. Hubert Kaczorowski 2000 rocznik:

IV-m. semi-contact,

walka na pałki – poza pierwszą dziesiątką,

7. Hubert Łaniewski 2000 rocznik:

semi-contact – poza pierwszą dziesiątką,

I-m. walka na pałki,

II-m. kopnięcia na czas (21uderzeń w ciągu 10 sekund)

8. Konrad Łaniewski 2000 rocznik:

III-m. semi-contact,

walka na pałki – poza pierwszą dziesiątką,

I-m. kopnięcia na czas (23 uderzeń w ciągu 10 sekund)

9.Michał Droma 2000 rocznik:

VI-m. semi-contact,

walki na pałki – poza pierwszą dziesiątką,

10.Denis Drzewiński 1999 rocznik:

VI-m. semi-contact,

III-m. walka na pałki,

{vsig}tarczyn{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x