Mistrzyni świata z Kurzętnika – Zaczęła jak miała 9 lat…

Mama przyprowadziła córkę na pierwszy trening, gdy ta miała 9 lat. Przez cztery lata Kasia nie mogła walczyć, bo przepisy na to nie pozwalają. Ale na każde zajęcia przychodziła bez szemrania i wykonywała wszystkie polecenia. To dziwnie wyglądało jak mała, drobna dziewczynka przyswaja z łatwością wiele technik. Niektóre opanowała do perfekcji. Trzeba było poczekać jak pójdzie jej w prawdziwym pojedynku z rywalką. Okazało się, że jest odważna, zadziorna. Czyżby przyszła mistrzyni – zastanawiał się trener Leszek Jobs z sekcji kick boxingu klubu Zamek Kurzętnik?

Teraz już nie ma najmniejszych wątpliwości. Katarzyna Bedra została mistrzynią świata juniorek w kick boxingu w formule full contact. Z Belgradu przywiozła złoty medal, będąc jedną z najlepszych zawodniczek reprezentacji Polski.

Miło było słuchać komplementów z ust selekcjonera kadry narodowej Włodzimierza Trzeciaka – mówi Leszek Jobs. Podziękował nam za współpracę, bo część przygotowań do turnieju w Belgradzie realizowaliśmy w Kurzętniku. Stosowaliśmy się do wskazówek trenera, poza tym ciężko pracowaliśmy nad doskonaleniem uderzeń. Najważniejsze, że forma przyszła w odpowiednim momencie. Kasia była szybka, dynamiczna i co najważniejsze wychodziła do walki pewna swej wartości. Frycowe zapłaciła podczas ME juniorek w ligh contacie, kiedy wygrała jedną walkę, a następnie trafiła na znakomitą Węgierkę, późniejszą złotą medalistkę. Wtedy może zabrakło wiary, wiadomo jak to jest w debiucie.

W Belgradzie nie było już najmniejszych wątpliwości kto jest najlepszy w kategorii 52 kg w bardzo cenionej i widowiskowej formule walki na pełen kontakt. Droga do złota nie była łatwa. Pokonanie w półfinale i finale Rosjanek, uważanych za faworytki, ma swoją wymowę i podnosi wartość sukcesu.
Tytuł mistrzyni świata juniorek jest ukoronowaniem wspaniałego sezonu. Wcześniej Katarzyna Bedra zdobyła trzy pasy mistrzyni kraju w semi i full contacie oraz low kicku. Warto dodać, że zawodniczka z Kurzętnika z powodzeniem walczy też na bokserskim ringu, zdobywała medale w Pucharze Polski i mistrzostwach kraju, była nawet brana pod uwagę do startu w mistrzostwach Starego Kontynentu, ale to kolidowało z występami w kick boxingu, który jest na razie priorytetem.
Na co dzień mieszka w małej miejscowości Nielbark koło Kurzętnika, chodzi do II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście Lubawskim. Doskonale łączy naukę ze sportem, jest jedną z najlepszych uczennic.

– Trzeba być szczęściarzem by do sekcji zgłosiła się taka dziewczyna– dodał Leszek Jobs. Z jednej strony zdyscyplinowana nastolatka, z drugiej prawdziwa natura wojowniczki. I jak tu się nie cieszyć.


!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x