MP juniorów full-contact Kalisz 2012 – Odważni debiutanci z Kurzętnika

Bardzo mocnym akcentem kickboxerzy  Zamku Kurzętnik zakończyli  pierwszą część sezonu startowego w Błaszkach koło Kalisza gdzie rozegrane zostały mistrzostwa Polski w formule full contact juniorów starszych i młodszych .W turnieju brało udział ponad stu młodych kickboxerów z 33 klubów z całej Polski . Świetnie spisali się debiutujący w tej formule Piotr Kołakowski i Dawid Wiergowski, którzy zdobyli srebrne medale, bardzo nieznacznie przegrywając walki finałowe. O występach swych podopiecznych informuje nas trener zawodników – Leszek Jobs.

 

Na mistrzostwa zabrałem  dwójkę chętnych i odważnych zawodników , którzy zdecydowali się  zweryfikować swoje umiejętności w tej formule walki gdzie ciosy i kopnięcia zadaje się z pełną siłą , a walka może się zakończyć  w każdej chwili  przez KO (nokaut),czyli walka może być zakończona przed czasem. Dodatkowo walki rozgrywane są w ringu. Dla Piotra Kołakowskiego i Dawida Wiergowskiego  był to swoisty debiut w tej formule walki  i zakończył się sporym sukcesem obydwaj do domu wrócili ze srebrnymi krążkami Piotr w kategorii wagowej do -79 kg a Dawid w kategorii wagowej do – 74 kg . Do pełni szczęścia zabrakło bardzo niewiele, gdyż finałowe potyczki o złoto chłopcy przegrali bardzo nieznacznie obydwaj stosunkami  głosów 1 do 2 Oddaje  to jak  zacięte i wyrównane były to boje  toczone między linami ringu o złote medale mistrzostw Polski do ostatniej sekundy walki , za to bardzo im dziękuję .

Dziękuję w imieniu swoim i zawodników Wojciechowi Dereszewskiemu  Wójtowi Gminy Kurzętnik , Janowi Falkowskiemu ( Jan-Pol ) , Andrzejowi Radoszewskiemu ( Stacja Paliw ) , Sławomirowi Lange ( Sklepy Obuwnicze ) za pomoc  w wyjazdach na zawody .

{AdmirorGallery}ku18{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x