MP (light contact i pointfighting) – Złote trofea lubawian – Kurzętnik też z medalami

Mistrzostwa Polski w formułach light contact i pointfighting odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na impreze zjechało się ponad 200 zawodników i zawodniczek z 40 klubów. Nie zabrakło kickoxerów CSW Champion Lubawa i Zamku Expom Kurzętnik. Lubawianie wrócili ze złotymi medalami zdobytymi przez Sandrę Szczesiak i Kubę Sosnowskiego Kurzętnik wywalczył trzy krążki: Piotr Kołakowski - srebrny, Błażej Urbański - brązowy  i ich trener Leszek Jobs - złoty

Jak walczyli zawodnicy z Kurzętnika

Błażej Urbański (kat wag – 69 kg) powrócił na matę po roku przerwy w startach , wiadomo takich zaległości nie da się nadrobić w ciągu pięciu tygodni treningu przed zawodami …. W pointfightingu dopóki była kondycja walczył bardzo dobrze aż do półfinałowej walki. Wtedy uwidoczniły się braki kondycyjne, co zadecydowało o jego przegranej i powrocie do domu z brązowym krążkiem, z którego także się cieszymy . Rywalizację w formule light contact Błażej zakończył na pierwszej rundzie .

Piotr Kołakowski (kat wag – 79 kg) po raz ostatni startował w gronie juniorów. Od lipca zaczyna rywalizację z seniorami . Był murowanym kandydatem do złota w formule light contact , co miało być ukoronowaniem startów w jego grupie wiekowej…. ale o tym za chwilę. Najpierw o pointfightingu, gdzie nasz zawodnik po zwycięskich w walkach eliminacyjnych dopiero w finale uległ faworytowi tej formuły i do domu wraca ze srebrnym krążkiem .

Dlatego jeszcze z większym zaangażowaniem i sportową złością z Piotrek ruszył do boju formule light contact , co widać było już w pierwszej walce. Duża przewaga naszego zawodnika nie zostawiła nawet cienia wątpliwości kto jest lepszy w tej potyczce. Tego samego zdania byli też sędziowie przyznając jednogłośne zwycięstwo. Tylko że w końcówce 3 rundy Piotr doznał na pierwszy rzut oka niegroźnej kontuzji ,która wyeliminowała go jednak z dalszych zawodów gdyż nie był w stanie wyjść do następnego pojedynku. Dodajmy tylko że niedoszły rywal …… wygrał jeszcze 2 pojedynki i zdobył tytuł Mistrza Polski , dlatego tym większe jest rozżalenie zawodnika Zamku, gdyż celem był złoty medal.

Leszek Jobs (kat wag – 94 kg) , z dobrym skutkiem łączy starty w gronie seniorów i weteranów. Tym razem zdobył swój kolejny tytuł Mistrza Polski Weteranów w formule light contact, a warto pamiętać, że kilka miesięcy wcześnie triumfował w formule kick light {AdmirorGallery}jobs67{/AdmirorGallery}

Relacja trenera CSW Champion Lubawa Rafała Mazurowskiego

Sandra Szczesiak rewelacyjnie sobie poradziła w formule pointfighting, uwaga w kat wag do 65 kg, ponieważ w jej kategorii stałej do 60 było zbyt mało zawodniczek, stąd wspólnie z trenerem została podjęta decyzja, aby zmierzyć się w liczniejszej kategorii i przede wszystkim z wyższymi zawodniczkami. Pomimo postawionej nieco wyżej poprzeczki Sandra wygrała wszystkie walki przed czasem uzyskując przewagę punktową! Walcząc nie miała sobie równych i to dosłownie, ponieważ rywalki przewyższały ją o głowę, pomimo to nie było problemu aby jej akcje celnie trafiały rywalki. W rezultacie lubawianka stanęła na najwyższym podium i odebrała puchar wraz ze złotym medalem triumfując Mistrzostwo Polski!

Kuba Sosnowski w kat wag do 63 kg również w formule pointfighting pierwsze dwie walki wygrał przed czasem uzyskując przewagi punktowe, jedynie finał okazał się bardziej wymagający, gdzie bój o złoto toczył się już w pełnym wymiarze czasowym. W końcówce trzeciej rundy Kuba odrobił minimalne straty i to on właśnie został Mistrzem Polski! Kuba Sosnowski rywalizował także w formule light-contact, niestety po emocjonującej walce i dość wyrównanej otrzymał kilka ostrzeżeń za niedozwolone techniki i w rezultacie odjęto mu jeden punkt. W efekcie Kuba przegrał starcie i już po pierwszej rundzie zakończył swój udział…

Chciałbym serdecznie swoim podopiecznym podziękować za wole walki i chęć rywalizowania z najlepszymi i za końcowy ich sukces! Teraz przed nami jedynie kadrowe zgrupowania i obozy przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się we Włoszech od 6 do 14 września 2014. Prawo startu oczywiście mają tylko ci którzy otrzymają powołania do Narodowej Kadry…{AdmirorGallery}champion55{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

kickboxing Kurzętnik Zamek Kurzętnik

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x